آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33495
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۷:۱۰
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  تولید نفت ایران از میادین غرب کارون تا پایان سال از ۲۴۰ هزار بشکه در روز می‌گذرد

  آوای شمال/ عبدالرضا حاجی‌حسین‌نژاد اظهار داشت: برداشت نفت از آزادگان شمالی طی دو ماه آینده به ۷۵ هزار بشکه در روز می‌رسد. وی اضافه کرد: در میادین غرب کارون علاوه بر ۷۵ هزار بشکه آزادگان شمالی، در حدود دی و بهمن امسال تولید نفت میدان یاران از ۵۰ هزار بشکه به ۸۵ هزار بشکه در […]

  آوای شمال/ عبدالرضا حاجی‌حسین‌نژاد اظهار داشت: برداشت نفت از آزادگان شمالی طی دو ماه آینده به ۷۵ هزار بشکه در روز می‌رسد.

  وی اضافه کرد: در میادین غرب کارون علاوه بر ۷۵ هزار بشکه آزادگان شمالی، در حدود دی و بهمن امسال تولید نفت میدان یاران از ۵۰ هزار بشکه به ۸۵ هزار بشکه در روز می‌رسد.

  مدیرعامل متن ادامه داد: اگر منابع مالی تأمین شود و پول به ما برسد و بتوانیم تلاشمان را مضاعف کنیم و مشکلی ایجاد نشود در آزادگان جنوبی هم ۳۰ هزار بشکه تا پایان سال به تولید اولیه این میدان اضافه می‌کنیم.

  به گزارش فارس، میادین نفتی واقع شده در غرب رودخانه کارون که میادین آزادگان شمالی و جنوبی، یاران شمالی و جنوبی و یادآوران را شامل می‌شود مهم‌ترین امید افزایش ظرفیت تولید نفت ایران در آینده محسوب می‌شوند و شرکت ملی نفت ایران امید دارد با پایان توسعه فاز اول توسعه این میادین توسط پیمانکاران ایرانی و چینی۷۰۰ هزار بشکه به ظرفیت تولید نفت یاران اضافه شود.

  اغلب میادین نفتی غرب کارون به خصوص میدان عظیم نفتی آزادگان با کشور عراق مشترک هستند. طرف عراقی میدان آزادگان که در عراق مجنون خوانده می‌شود با محوریت شرکت چند ملیتی شل در حال توسعه و تولید است. تولید این میدان در بخش عراقی در حال حاضر از ۲۰۰ هزار بشکه در روز گذشته است. شل متعهد شده است تولید از میدان مجنون را تا سال ٢٠١٧ به ١.٨ میلیون بشکه در روز افزایش دهد.

  میدان آزادگان در ایران تا کنون بارها بین شرکت‌های ژاپنی و چینی و ایرانی دست به دست شده و به دلایل مختلف توسعه این میدان در طرف ایرانی با کندی بسیار زیادی همراه بوده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات