آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33382
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۷
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  دولت‌ها و تعاون‌گران قانون تعاون را احیا کنند

  آوای شمال/ آیت‌الله نورالله طبرسی صبح امروز در دهمین جشنواره تعاونی‌های برتر مازندران اظهار کرد: اقتصاد در دنیای امروز از اهمیت بیشتری نسبت به گذشته برخوردار بوده و تمرکز ثروت در دنیا در یک جا قرار گرفته و به صورت سرمایه‌داری درآمده است. وی با بیان اینکه اقتصاد علم معاش و معاد است، افزود: مکتب […]

  آوای شمال/ آیت‌الله نورالله طبرسی صبح امروز در دهمین جشنواره تعاونی‌های برتر مازندران اظهار کرد: اقتصاد در دنیای امروز از اهمیت بیشتری نسبت به گذشته برخوردار بوده و تمرکز ثروت در دنیا در یک جا قرار گرفته و به صورت سرمایه‌داری درآمده است.

  وی با بیان اینکه اقتصاد علم معاش و معاد است، افزود: مکتب اسلام بر اساس تعاون و همکاری بوده و تک‌روی ندارد و بر اساس محور اجتماعی است.

  نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اشاره به اینکه نیکی و دستگیری کردن اصل و محور تعاون است، گفت: اصل ۴۴ قانون اساسی ما اقتصاد را بر سه پایه دولتی، خصوصی و تعاونی استوار کرده است.

  امام جمعه ساری با بیان اینکه شرکت‌های خصوصی مکمل تعاونی‌ها هستند، تصریح کرد: فلسفه تعاون بر این است که جلوی تمرکز ثروت را می‌گیرد و سرمایه‌داری که سبب استعمارگری شود اشتباه است.

  طبرسی با اشاره به اینکه مسئله تعاون در قانون اساسی نهادینه شده است، ادامه داد: دولت‌ها و تعاون‌گران باید قانون تعاون را احیا کرده و آن چه مورد نیاز این حوزه است را انجام داده و مشکلات را رفع کنند.

  وی با بیان اینکه اسلام به مسئله اقتصاد به اندازه‌ای اهمیت داده که از اصول اسلام است، خاطرنشان کرد: اقتصاد وسیله‌ و اصل لازم است که در اسلام مورد توجه قرار گرفته است.

  امام جمعه ساری با تاکید بر فقرزدایی از جامعه، اظهار کرد: با تقویت و حمایت از اقتصاد تعاونی می‌توان به این مسئله دست یافت.

  نماینده ولی‌فقیه در مازندران با بیان اینکه دولت تدبیر توجه خاصی به تعاون دارد، افزود: باید سایر مشکلات به ویژه موضوع تسهیلات را حل کرد.

  طبرسی با اشاره به اینکه برای رفع مشکل، افرادی را مشخص کنید تا پیگیر مسائل باشند، تصریح کرد: مشکلات را باید همواره پیگیری کرد نه اینکه در این جشنواره بیان شده و به فراموشی سپرده شود.

  وی در پایان با بیان اینکه چرا باید در مازندران بیش از ۵۰ هزار مددجو داشته باشیم، گفت: این مسئله برای مازندران ننگ است و باید به فکر فقرزدایی باشیم و مردم بتوانند معاش خود را تامین کنند و دولت هم نقش ناظر داشته باشد.

   

  برچسب ها :

  نظرات