آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33380
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۱
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  بدهی ۱۱۶ هزار میلیاردی صنعتگران مازندران به بانک‌ها

  آوای شمال/ ربیع فلاح صبح امروز در همایش «لکوموتیو توانمندسازی اقتصادی در مسیر مازندران» که همزمان با افتتاح طرح‌های اقتصادی شرکت‌های شادشیر شمال، نگین فسفات شمال، پیشتازان صنعت بابل، یاک کاغذ سبز و هانی تجارت خزر برگزار شد، اظهار کرد: مهم‌ترین اقدام دولت رفع محرومیت‌ها و کمک به اقتصاد داخلی برای رسیدن به اهداف اقتصاد […]

  آوای شمال/ ربیع فلاح صبح امروز در همایش «لکوموتیو توانمندسازی اقتصادی در مسیر مازندران» که همزمان با افتتاح طرح‌های اقتصادی شرکت‌های شادشیر شمال، نگین فسفات شمال، پیشتازان صنعت بابل، یاک کاغذ سبز و هانی تجارت خزر برگزار شد، اظهار کرد: مهم‌ترین اقدام دولت رفع محرومیت‌ها و کمک به اقتصاد داخلی برای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی است.

  وی افزود: بنیاد برکت در سایه تاکیدات رهبری در این راستا اقدامات ارزنده‌ای در رفع محرومیت‌های مناطق، کارهای زیربنایی خوبی انجام داده است.

  استاندار مازندران بیان کرد: بزرگ‌ترین سرمایه ما در مازندران در سال همدلی تعامل با مدیران بوده که مهم‌ترین گام برای توسعه هر منطقه‌ای است لذا نباید با سرگرم شدن به حاشیه، جلوی توسعه گرفته شود.

  این مسئول گفت: برای موفقیت در حوزه اقتصادی نیازمند توجه به اقتصاد مقاومتی هستیم، مازندران استان سرسبزی است اما محرومیت زیادی داشته و از نظر محرومیت شرایط سیستان و بلوچستان را دارد.

  فلاح خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات اساسی که بنیاد برکت قرار است در بابل انجام دهد، راه‌اندازی واحدهای متوقف‌شده و شرکت‌هایی که از شرایط مناسبی برخوردار نیستند است که مشکلات ساختاری دارند.

  وی بیان کرد: ۱۱۶ هزار میلیارد تومان بدهکاری صنعتگران به بانک‌ها نگران‌‌کننده است، این‌ها همان واحدهایی هستند که برای ایجاد اشتغال و رفع دغدغه‌های خانواده در این حوزه سرمایه‌گذاری کردند و امروز دچار مشکل شدند.

  استاندار مازندران اضافه کرد: امروز حضور بنیاد برکت در این حوزه که سود چندانی هم برای بنیاد ندارد، حرکت بی‌نظیری برای نجات اقتصاد کشور و رفع دغدغه اشتغال خانواده‌ها است.

  این مسئول با اشاره به اینکه استان مازندران دچار عقب‌ماندگی زیادی است، ادامه داد: سهم اختصاصی بنیاد به استان برای رفع محرومیت جای تقدیر دارد اما انتظار داریم به استان توجه ویژه‌تری شود، مازندران در بخش اقتصادی با چالش جدی مواجه است، در حوزه فرهنگی، مدرسه‌سازی و مساجد نیز نیازمند حمایت جدی است.

  فلاح در پایان گفت: بنیاد برکت به‌عنوان میراث‌دار حضرت امام (ره) جایگاه بزرگی در بخش‌های مختلف اقتصادی و زیربنایی دارد و جزو دستگاه‌های با تجربه و سرآمد نهادهای اقتصادی و فرهنگی کشور است که امیدواریم مازندران بیش از این، از برکت استفاده کند.

   

  برچسب ها :

  نظرات