آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33377
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  مادر مهدی هاشمی سکه ها و موبایل را وارد زندان کرد

  آوای شمال/ عبدالله فاتحی دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر در گفت‌وگو با “سپاس”با اشاره به صحبت‌های وزیر کشور در خصوص اینکه روحانی قرار ۸ سال رئیس‌جمهور باشد، اظهار داشت:بر اساس قانون اساسی انتخاب رئیس‌جمهور هرچه ارسال یک‌بار بارأی مردم انجام می‌شود و غیرممکن به نظرمی سد که دولت بخواهد با برنامه‌ریزی خاصی برای رأی […]

  آوای شمال/ عبدالله فاتحی دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر در گفت‌وگو با “سپاس”با اشاره به صحبت‌های وزیر کشور در خصوص اینکه روحانی قرار ۸ سال رئیس‌جمهور باشد، اظهار داشت:بر اساس قانون اساسی انتخاب رئیس‌جمهور هرچه ارسال یک‌بار بارأی مردم انجام می‌شود و غیرممکن به نظرمی سد که دولت بخواهد با برنامه‌ریزی خاصی برای رأی آوری در دوره بعد اقدام نماید.

  دبیر حزب موتلفه اسلامی با توجه به اینکه دخالت در انتخابات غیرقانونی است، افزود: شورای نگهبان با نظارت دقیقی که بر انتخابات دارد نخواهد گذاشت که دولت‌مردان در انتخابات دخالت و سوءاستفاده کنند.

  فاتحی بابیان اینکه سخنان آقای وزیر شائبه دخالت دولت در انتخابات را تداعی، بیان کرد: وزیر کشور یک روز بعد مطرح کردن این موضوع حرف خود را پس گرفت و آن را یک شوخی تلقی نمود گرچه به شوخی گرفتن مسائل مهم کشوری به‌وسیله وزیر کشور صحیح نیست ممکن است برخی تصور کنند واقعاً دولت قصد دخالت در انتخابات دارد.

  این فعال سیاسی استان بوشهر ضمن اشاره به اینکه همه می‌دانند نظام انتخابات کشور به‌گونه‌ای طراحی‌شده که هیچ‌کس نمی‌تواند سرنوشت انتخابات را عوض کند، عنوان کرد: مردم کشور با بصیرت هستند و که اگر تشخیص دهند دولت‌ها منافع ملی را رعایت می‌نمایند دردوردوم نیز به رئیس‌جمهور قبلی رأی می‌دهند و اگر در وی صلاحیت کافی و کفایت لازم نبینند رأی نخواهند داد.

  وی با اشاره به اینکه برخی معتقدند ایرادات رئیس‌جمهور به نظارت استصوابی شورای نگهبان نوعی زیر سؤال بردن و خدشه‌دار کردن جایگاه قانونی شورای نگهبان است، تصریح کرد: این سخنان معمولاً توسط  اصلاح‌طلبان و از ترس رد صلاحیت نامزدهایشان درگذشته مطرح می‌شد اما از یک حقوقدان بعید است و تنها می‌تواند شعاری برای راضی کردن اصلاح‌طلبان افراطی تلقی کرد که معمولاً با شورای نگهبان مشکل‌دارند همیشه این مطلب را به زبان می‌آورند و در نشریات خود می‌نویسند.

  این استاد دانشگاه بابیان اینکه از رئیس‌جمهور و وزیرکشورکه مجری انتخابات هستند این سخنان بعید است ودرشأن آن‌ها نیست، خاطرنشان کرد: اگر شخصی در جناح مقابل چنین سخنانی مطرح می‌کرد قطعاً موردحمله و اعتراض اصلاح‌طلبان قرارمی گرفت و به‌عنوان یک حقوقدان به او اعتراض می‌کردند و برچسب پادگانی فکر کردن به او می‌زدند.

  مادر مهدی هاشمی سکه و موبایل را وارد زندان کرد

  دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر با توجه به کشف سکه‌ها و سیم‌کارت و موبایلی از مهدی هاشمی در اوین ، گفت: مهدی هاشمی به دلیل حضوردرفتنه ۸۸جرائم اقتصادی به ده سال زندان محکوم‌شده است و افراد دیگری مانند وی در زندان به سر می‌برند.

  این فعال سیاسی استان بوشهر با اشاره به اینکه حرکت ایشان و خانواده هاشمی رفسنجانی قوه قضائیه را زیر سؤال برد، اذعان داشت:با هیاهو و جاروجنجال خواستند این کار زشت را از بین ببرند درحالی‌که وابستگی یک مجرم به خانواده شخصیت‌های برجسته انقلاب جرم ایشان را سنگین‌تر کرد.

  وی ضمن اشاره به اینکه مردم انتظار ندارند آقازاده‌های یک روحانیون دست به این اعمال زشت بزنند، یادآور شد: در حال حاضر که محکوم‌شده‌اند باید تسلیم قانون شده بدون سروصدا و هیاهو محکومیت خود را تحمل و از هرگونه دسیسه و عمل خلاف خودداری کنند.

  این فعال سیاسی با توجه به اینکه خانواده هاشمی به قانون اساسی کشور توهین کرد، تأکید کرد: متأسفانه مهدی هاشمی نه‌تنها به قوه قضائیه توهین و برعلیه آن بیانیه صادر کرد بلکه مادر وی به محض حضور فرزندش در زندان اوین به نامه‌پراکنی روی آورده و سکه و تلفن همراه را وارد زندان و در اختیار مهدی قرارداد.

  فاتحی با اشاره به حدس و گمانه‌ای برخی از تحلیل گران سیاسی، متذکر شد: برخی از تحلیلگران احتمالاتی می‌دهند که ایشان قصد نمک گیرکردن افراد خاصی داشته و در حال آماده کردن زمینه برای فرار از زندان و یا لابی کردن با افراد خاصی از زندانیان و خریدن آن‌ها را داشته است.

  وی در پایان بابیان اینکه قوه قضائیه دادگاه تنها مرجع قانونی است، تأکید کرد: قوه قضائیه می‌تواند به این امر رسیدگی کند و خویشاوندی با مقامات سیاسی و روحانی نباید انگیزه‌ای برای نادیده گرفتن خلاف‌کاری‌های مهدی هاشمی یا هر محکوم دیگری باشد.

  برچسب ها :

  نظرات