آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33372
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  شاخص نفتی چینی به بازار می‌آید/چین دلار را از مبادلات نفتی حذف می‌کند

  آوای شمال/ به نقل از راشا تودی چین در نظر دارد شاخص نفتی مربوط به خود را در ماه اکتبر معرفی کند. این شاخص مشابه شاخص‌های کنونی برنت و وست تگزاس آمریکا خواهد بود که چین شاخص جدید را با هدف تاثیرگذاری بیشتر در قیمت‌های نفت در ماه آینده معرفی می‌کند. چین برخلاف شاخص‌های غربی […]

  آوای شمال/ به نقل از راشا تودی چین در نظر دارد شاخص نفتی مربوط به خود را در ماه اکتبر معرفی کند.

  این شاخص مشابه شاخص‌های کنونی برنت و وست تگزاس آمریکا خواهد بود که چین شاخص جدید را با هدف تاثیرگذاری بیشتر در قیمت‌های نفت در ماه آینده معرفی می‌کند.

  چین برخلاف شاخص‌های غربی قراردادهای نفتی خود را با یوان انجام داده و دلار را حذف خواهد کرد.

  رویترز گزارش داد: بورس بین‌المللی انرژی شانگهای پیش‌نویس قراردادهای آتی خود را برای بازیگران اصلی بازار در ماه آگوست ارسال کرد.

  قراردادهای آتی نفت نخستین قرارداد چین خواهد بود که به سرمایه‌گذاران خارجی اجازه مشارکت مستقیم خواهد داد.به هر حال این نخستین گام برای بازگشایی بازار نفتی در چین نیست در ماه جولای پکن به شرکت‌های خصوصی نسبت به واردات نفت خام اجازه داد که پیش از این واردات نفت خام تنها از سوی شرکت‌های دولتی انجام می‌شد.

  شاخص نفت برنت دریای شمال نخستین بار در سال ۱۹۷۰ ایجاد شد و قراردادهای آتی آن در ۱۹۸۸ ادامه یافت که آن زمان این نوع نفت روزانه حدود یک میلیون بشکه خروجی داشت و اکنون حدود دو سوم نفت جهان از نوع برنت است که به عنوان شاخص قیمت محسوب می‌شود.

  چین در حال حاضر بزرگترین خریدار نفتی جهان است و ۶۰ درصد مصرف نفت کشورش را از طریق واردات تامین می‌کند.

   

  برچسب ها :

  نظرات