آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ , Thursday 17 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33357
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  استاندار: ۲۵۰۰ طرح برای ایجاد اشتغال در مازندران معرفی شود/محمدپور: ۱۳۰۰۰ شغل در استان ایجاد می‌کنیم

  آوای شمال/ این روزها بحث حضور رئیس جمهور در استان نیز قوت گرفت و شنیدها حاکی از آن است که رئیس جمهور اوائل مهر ماه مهیمان استان مازندران است، با مطرح شدن حضور رئیس جمهور در استان مسئولان و متولیان و دست‌اندکاران استان تلاش دارند که وضعیت استان را رو به پیشرفت نشان دهند. بحث […]

  آوای شمال/ این روزها بحث حضور رئیس جمهور در استان نیز قوت گرفت و شنیدها حاکی از آن است که رئیس جمهور اوائل مهر ماه مهیمان استان مازندران است، با مطرح شدن حضور رئیس جمهور در استان مسئولان و متولیان و دست‌اندکاران استان تلاش دارند که وضعیت استان را رو به پیشرفت نشان دهند.

  بحث اشتغال دغدغه جدی مردم است که در همین ارتباط جلسه کارگروه اشتغال در مازندران به ریاست استاندار تشکیل شد.

  ربیع فلاح در اقدامی خواستار معرفی بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان طرح برای ایجاد اشتغال توسط دستگاه‌های اجرایی استان شد و تاکید کرد: این طرح‌ها در حوزه گردشگری، کشاورزی و صنایع تعریف شد.

  استاندار مازندران در حالی خواستار معرفی طرح ایجاد اشتغال در استان شد که مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از عدم همراهی بانک‌ها برای اعطای تسهیلات برای ایجاد اشتغال به‌صورت غیرمستقیم اشاره کرد.

  کامران اصغری بیان کرد: میزان اعتبار اختصاص داده شده برای اجرای طرح‌های خود اشتغالی در استان نسبت به سال گذشته حتی به نصف هم نرسید و این موضوع نشان می‌دهد که در این زمینه اقدامات مناسبی در استان انجام نشد.

  بانک‌ها دلیل عدم اختصاص اعتبار در این حوزه را نداشتن تکلیف برای پرداخت در حوزه اشتغال اعلام کردند.

  ویسی مدیرامور شعب بانک‌های استان در این ارتباط اعلام کرد که در زمینه اشتغال امسال ابلاغی از سوی بانک‌های مرکزی در کشور دریافت نکردند.

  وی در همین ارتباط اظهار کرد: با این وجود بیش از ۱۳ هزار میلیارد ریال اعتبار در بخش‌های مختلف در استان برای ایجاداشتغال توسط بانک‌ها پرداخت شد.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران که اوضاع را چندان به نفع بانک‌ها ندید و حمایت استاندار را در این جلسه در کنار خویش دید، وعده ایجاد بیش از ۱۳ هزار شغل در مازندران را مطرح کرد تا در این جلسه هم مانند سایر جلساتی که حضور دارد حرفی برای گفتن داشته باشد.

  البته محمدپورعمران وعده ایجاد اشتغال در استان را منوط به دریافت بیش از یک‌هزار میلیارد تومان اعتبار اعلام کرد و گفت: ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای سرمایه در گردش و نیز ۵۰۰ میلیارد تومان هم برای تکمیل واحدهای نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد به بالا نیاز دارد.

  البته ذکر این نکته نیز ضروری است که وقتی واحدی برای تکمیل طرح ۶۰ درصد به بالا نیاز به دریافت تسهیلات دارد، پس از تکمیل طرح نیز حتماً باید برای دریافت سرمایه درگردش چشم به پول های بانک بدوزد.

  ایجاد اشتغال یکی از دغدغه‌های جدی مردم مازندران است ولی آیا مطرح کردن معرفی بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد اشتغال تنها در حد شعار باقی می‌ماند و یا اینکه واقعاً مسئولان می خواهند در این حوزه برای افراد بیکار در استان آستین همت بالا بزنند.

  ما هم این موضوع را به فال نیک گرفته و چشم امید به آینده داریم که با اختصاص این مقدار اعتبار زمینه‌ای برای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری مردم استان فراهم شود و بنا را بر این نمی گذاریم که مسئولان نمی‌خواهند در آستانه حضور رئیس جمهور فقط شعار بدهند.

  برچسب ها :

  نظرات