آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33345
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > فرهنگی
 •   

  دحوالارض روزی برای تقرب بندگان به خدا

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام محمود رجبی با اشاره به ۲۵ ذی‌القعده روز دحوالارض اظهار کرد: روز و شب دحوالارض از ایام‌الله پربرکت و مهم است، در روایات به روزه‌داری در روز دحوالارض دستور داده شده است. وی خاطرنشان کرد: اعمالی برای شب و روز دحوالارض تعیین شده، در این روز درهای رحمت الهی باز بوده و زمینه‌های ارتباط بندگان به […]

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام محمود رجبی با اشاره به ۲۵ ذی‌القعده روز دحوالارض اظهار کرد: روز و شب دحوالارض از ایام‌الله پربرکت و مهم است، در روایات به روزه‌داری در روز دحوالارض دستور داده شده است.

  وی خاطرنشان کرد: اعمالی برای شب و روز دحوالارض تعیین شده، در این روز درهای رحمت الهی باز بوده و زمینه‌های ارتباط بندگان به خدا فراهم است، زیرا روزی است که نخستین نقطه زمین پدیدار شده است.

  قائم مقام موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه بخش‌های دیگر زمین از مکان کعبه گسترش پیدا کرده است، گفت: در آیات مختلف معنای دحوالارض تفسیر شده و رحمت الهی در این روز بر بندگان نازل شده است.

  وی خاطرنشان کرد: دحوالارض روزی برای تقرب به خدا است و خداوند در این روز نظر لطف به بندگان دارد و اعمال دحوالارض در کتب مفاتیح ذکر شده است.

  رجبی یادآور شد: اعمال عبادی به معنای خاص یا عام سبب تقرب به خداوند می‌شود، در روایات نقل شده، کسی که این اعمال را انجام دهد ثواب ۱۰۰ سال روزه‌داری و شب زنده‌داری نصیبش می‌شود.

  این مسئول با بیان اینکه باید فرصت دحوالارض غنیمت شمرده شود و بیشترین بهره‌برداری از این روز و شب صورت گیرد، گفت: در روایت آمده است که روزهایی وجود دارد که نسیم رحمت الهی می‌وزد، بنابراین باید خود را در مسیر این نسیم قرار دهیم.

  قائم مقام موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: باید در انتظار این ایام باشیم و با آمادگی کامل از آن بهره بگیریم و یکی از کارهای خوبی که رسانه‌ها می‌توانند انجام دهند، این است که فعالیتی صورت گیرد تا مردم متوجه این ایام و فرصت‌های گرانبها شوند و خود را در معرض این نسیم قرار دهند، زیرا این نسیم در عمق جان آنها معنویت می‌آفریند.

  وی یادآور شد: اگر بندگان از چنین ایامی غفلت کنند، این فرصت‌ها مانند ابرهایی که با سرعت عبور می‌کنند از دست می‌روند.

   

  برچسب ها :

  نظرات