آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ , Thursday 17 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33339
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  دستور جهانگیری به نوبخت برای اتمام هر چه سریع‌تر واحدهای مسکن مهر

  آوای شمال/ احمد اصغری مهرآبادی در آیین افتتاح ۵۰ هزار واحد مسکن مهر استان تهران گفت: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی، دولت‌ها همواره با رویکردهای مختلفی بحث مسکن را پیگیری کرده‌اند و برای خانه‌دار کردن مردم از اشکال و عناوین مختلفی بهره برده‌اند. وی افزود: زمانی بحث واگذاری زمین‌های حمایتی و زمانی هم بحث مسکن‌های […]

  آوای شمال/ احمد اصغری مهرآبادی در آیین افتتاح ۵۰ هزار واحد مسکن مهر استان تهران گفت: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی، دولت‌ها همواره با رویکردهای مختلفی بحث مسکن را پیگیری کرده‌اند و برای خانه‌دار کردن مردم از اشکال و عناوین مختلفی بهره برده‌اند.

  وی افزود: زمانی بحث واگذاری زمین‌های حمایتی و زمانی هم بحث مسکن‌های حمایتی و اجتماعی، استیجاری، اجاره به شرط تملیک و در آخر، مسکن ۹۹ ساله مطرح و انجام شد که سرانجام از این برنامه‌ها زمینه احداث ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی فراهم و تحویل و عملیاتی شده است.

  مهرآبادی با اشاره به اینکه مسکن مهر با اهداف خیرخواهانه شروع شد تا نیاز بخش عظیمی از افراد جامعه را که به لحاظ ضعیف بودن بنیه مالی نمی‌توانند مسکن تهیه کنند را فراهم کند، گفت: خیرخواهانه بودن مسکن مهر از این جهت بود که اعطای زمین رایگان و تسهیلات ارزان‌قیمت توسط دولت آغاز و اجرایی شد.

  وی ادامه داد: از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی مهر که از ابتدای شروع این پروژه پایه‌گذاری شد، تاکنون یک میلیون و ۸۲۰ هزار واحد مسکونی مهر به اتمام رسیده است، بنابراین در دولت یازدهم نیز علی‌رغم تمام مشکلات، ۵۴۰ هزار واحد مسکونی مهر به اتمام رسید.

  وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر به دلیل نبود خدمات زیربنایی و روبنایی آماده افتتاح هستند، گفت: در دولت هفتم و هشتم ۱۰۴ هزار واحد مسکونی استیجاری آغاز شد که ۱۲ سال طول کشید تا به بهره‌برداری برسد.

  قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر گفت: در جلسه اخیری که با معاون اول رئیس‌جمهور داشتیم، آقای جهانگیری به نوبخت دستور داد تا مسکن مهر هر چه سریع‌تر نهایی و تکمیل شود و هر چه زودتر این پروژه به پایان برسد.

   

  برچسب ها :

  نظرات