آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33298
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ شهریور, ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > فرهنگی
 •   

  میزان بیسوادی زنان کشور به کمتر از ۸ درصد رسیده است

  آوای شمال/ علی باقرزاده امروز در همایش نقش سوادآموزی و آموزش مداوم بزرگسالان در تحقق جوامع پایدار در خصوص فعالیت‌هایی که در حوزه سوادآموزی زنان انجام می‌شود، اظهار داشت: ۸۵ درصد تحت پوشش برنامه‌های سوادآموزی را زنان تشکیل می‌دهند. وی افزود: در حوزه آموزش سواد زنان، فعالیت‌های مختلفی انجام شده است و کتاب مخصوص زنان […]

  آوای شمال/ علی باقرزاده امروز در همایش نقش سوادآموزی و آموزش مداوم بزرگسالان در تحقق جوامع پایدار در خصوص فعالیت‌هایی که در حوزه سوادآموزی زنان انجام می‌شود، اظهار داشت: ۸۵ درصد تحت پوشش برنامه‌های سوادآموزی را زنان تشکیل می‌دهند.

  وی افزود: در حوزه آموزش سواد زنان، فعالیت‌های مختلفی انجام شده است و کتاب مخصوص زنان در حوزه سوادآموزی تهیه شده است.

  باقرزاده با اشاره به توجه سازمان نهضت سوادآموزی به حوزه خانواده‌ها خاطر نشان کرد: طرح خواندن با خانواده که در خصوص سوادآموزی و تحکیم سواد است با محوریت خانواده‌ها انجام می‌شود.

  وی تصریح کرد: طرح ویژه آموزش سواد به مادران با همکاری وزارت بهداشت دنبال می‌شود و یک میلیون و ۳۰۰ هزار مادری که فرزند به دنیا می‌آورند تحت پوشش فعالیت‌های سوادآموزی قرار می‌گیرند.

  رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه فاصله درصد بیسوادی زنان و مردان کاهش یافته است، گفت: در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال میزان بیسوادی زنان به کمتر از ۸ درصد رسیده است.

  باقرزاده در خصوص برنامه‌ریزی که بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۳۰ در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: تمام جوانان، بزرگسالان، زنان و مردان باید به سوادآموزی و مهارت‌های زندگی دست یابند، در حالی که ۷۵۷ میلیون بیسواد در جهان وجود دارد.

  وی افزود:‌در ایران با لحاظ کردن جمعیت بی‌سواد بالای ۵۰ سال حدود ۹ میلیون نفر خودشان را بیسواد اعلام کردند، ۱۱ میلیون کم‌سواد و ۹ میلیون نفر هم در حد دوره راهنمایی درس خوانده‌اند که باید توجه ویژه‌ای به تحکیم سواد نیز داشت.

   

  برچسب ها :

  نظرات