آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33239
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۳:۰۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > ورزشی
 •   

  رضایی به فینال رسید/ یک طلا و یک برنز در انتظار فرنگی‌کاران ایران در روز نخست

  آوای شمال/ در ادامه مسابقات سه وزن اول رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان که از ساعت ۲۱:۳۰ شب گذشته (دوشنبه) به وقت تهران در لاس‌وگاس آمریکا آغاز شده است، سه نماینده کشورمان به مصاف رقبای خود رفته‌اند که در وزن ۹۸ کیلوگرم قاسم رضایی در مرحله نیمه‌نهایی با نتیجه ۳ بر صفر از سد حریف […]

  آوای شمال/ در ادامه مسابقات سه وزن اول رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان که از ساعت ۲۱:۳۰ شب گذشته (دوشنبه) به وقت تهران در لاس‌وگاس آمریکا آغاز شده است، سه نماینده کشورمان به مصاف رقبای خود رفته‌اند که در وزن ۹۸ کیلوگرم قاسم رضایی در مرحله نیمه‌نهایی با نتیجه ۳ بر صفر از سد حریف بلغارستانی  گذشت و گام به دیدار نهایی گذاشت.

  در وزن ۹۸ کیلوگرم قاسم رضایی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۲ از سد اسلام ماگومدوف، قهرمان بازی‌های اروپایی از روسیه گذشت. وی در دور سوم نیز با نتیجه ۵ بر صفر مقابل دانیل لوگو کوبررا از کوبا به پیروزی رسید و راهی یک‌چهارم نهایی شد. رضایی در این مرحله نیز با نتیجه ۴ بر صفر از سد چنگ ایلدیم دارنده مدال برنز جهان از ترکیه گذشت و علاوه بر حضور در نیمه‌نهایی موفق به کسب سهمیه المپیک برزیل شد. نماینده کشورمان در این مرحله هم با نتیجه ۳ بر صفر الیس گوری، قهرمان سال ۲۰۱۱ جهان از بلغارستان را شکست داد و فینالیست شد.

  رضایی که یک مدال طلای المپیک لندن و ۲ برنز جهان در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۴ را در کارنامه دارد در فینال برای کسب نخستین مدال طلای جهانی‌اش با آرتور آلکسانیان، قهرمان سال گذشته جهان از ارمنستان مبارزه خواهد کرد. رضایی در المپیک لندن این کشتی گیر را شکست داده بود اما سال گذشته در مرحله نیمه نهایی مسابقات جهانی مغلوب وی شده بود که این دیدار می‌تواند جنبه انتقامی داشته باشد.

  با توجه به اینکه شش نفر برتر هر وزن سهمیه حضور در المپیک برزیل را کسب می کنند رضایی با حضور در نیمه نهایی المپیکی شد و دومین سهمیه را برای کشتی فرنگی ایران به ارمفان آورد.

  پیش از این مهدی زیدوند در وزن ۶۶ کیلوگرم که در دیدار نخست با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب استوان لوای از اسلواکی شده بود، با توجه به شکست حریفش از گردونه مسابقات کنار رفت، اما سعید عبدولی که با غلبه بر حریفانی از ازبکستان، آلمان و گرجستان راهی نیمه نهایی شده بود و نخستین سهمیه المپیک را برای ایران کسب کرده بود با شکست در این مرحله شانس حضور در فینال و کسب مدال طلا را از دست داد.

  بدین ترتیب فرنگی‌کاران کشورمان در ۳ وزن اول و روز نخست مسابقات جهانی شانس کسب یک مدال طلا و یک برنز را خواهند داشت.

  * حوادث مهم مسابقات روز اول:

  به گزارش فارس، از نکات جالب توجه وزن ۷۵ کیلوگرم می‌توان به شکست آرسن جولفالاکیان، قهرمان دوره قبل و نایب قهرمان المپیک لندن با نتیجه ۶ بر صفر مقابل رومن ولاسوف، قهرمان المپیک ۲۰۰۸ پکن از روسیه اشاره کرد که در همان دور نخست به مصاف هم رفتند.

  در همین وزن ویکتور نمس، نایب قهرمان بازی‌های اروپایی از مجارستان با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب کیم هیون وو، قهرمان المپیک و بازی‌های آسیایی از کره‌ جنوبی شد. البته این کشتی‌گیر کره‌ای در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب دوژان کارتیکوف از قزاقستان شد که با توجه به شکست کشتی‌گیر قزاق در مرحله بعد مقابل رومن ولاسوف روس، قهرمان کره‌ای المپیک از گردونه مسابقات حذف شد.

  پیتر باسی، قهرمان ۲۰۱۴ جهان از مجارستان هم در مرحله یک‌هشتم نهایی با نتیجه ۵ بر صفر مغلوب رومن ولاسوف روس شد.

  در وزن ۶۶ کیلوگرم هم آرتم سورکوف، قهرمان بازی‌های اروپایی از روسیه در دور اول با نتیجه ۲ بر صفر مقابل حسن‌ علی‌یف، نفر سوم بازی‌های اروپایی از آذربایجان به برتری دست یافت. البته سورکوف در دور بعد (یک شانزدهم‌)‌ با نتیجه یک بر صفر مغلوب ریو هان سو، قهرمان بازی‌های آسیایی و سال ۲۰۱۳ جهان از کره‌جنوبی شد.

  در همین وزن تاماش لورینچ، در یک هشتم‌نهایی با نتیجه ۴ بر یک مغلوب میهران هارتونیان از ارمنستان شد.

  از حوادث مهم وزن ۹۸ کیلوگرم هم می‌توان به پیروزی چنگ ایلدیم، نفر سوم جهان از ترکیه با نتیجه ۴ بر ۴ مقابل بالاژ کیس، قهرمان سابق جهان از مجارستان که در دور نخست با یکدیگر روبرو شدند اشاره کرد. به احتمال زیاد ایلدیم حریف رضایی در یک چهارم خواهد بود. همچنین کشتی‌گیر رژیم صهیونیستی که در پایین جدول گروه رضایی قرار داشت در همان دیدار نخست شکست خورد تا خیالمان از این بابت راحت شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات