آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ , Monday 3 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33235
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ شهریور, ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > فضای مجازی
 •   

  کلاهبرداری به سبک پیش گویی و فال بینی

  آوای شمال/ سرهنگ محمدنژاد رئیس پلیس فتا استان مازندران گفت: رمالی اینترنتی شیوه دیگری است که تبهکاران، قربانیان ساده‌لوح را از طریق وب‌ سایت‌های اینترنتی شکار می‌کنند و با ارائه شماره حسابی از آنها می‌خواهند پول را به حسابی واریز کرده و نتیجه فال را با پست الکترونیکی و … دریافت کنند. سرهنگ محمد نژاد […]

  آوای شمال/ سرهنگ محمدنژاد رئیس پلیس فتا استان مازندران گفت: رمالی اینترنتی شیوه دیگری است که تبهکاران، قربانیان ساده‌لوح را از طریق وب‌ سایت‌های اینترنتی شکار می‌کنند و با ارائه شماره حسابی از آنها می‌خواهند پول را به حسابی واریز کرده و نتیجه فال را با پست الکترونیکی و … دریافت کنند.

  سرهنگ محمد نژاد افزود: برخی از سایت ها به منظور بالا بردن بازدید خود و سرگرم کردن و همچنین ایجاد سرگرمی لینک هایی را با عنوان فال بر روی سایتشان قرار داده اند که با استقبال زیادی نیز روبرو شده است و در این راستا  کلاهبرداران با آگاهی از علاقه برخی مخاطبان به این موضوعات از طریق پست الکترونیکی، تلفن و یا حتی ارتباط چهره به چهره با ادعای توانایی در پیشگویی وقایع آتی به آنان نزدیک شده و از این طریق به اطلاعاتشان دست پیدا می کنند.

  کلاهبرداری به سبک پیش گویی و فال بینی

  رئیس پلیس فتا استان مازندران درادامه خاطر نشان کرد :افراد کلاهبردار با ادعای توانایی پیش گویی آینده به مخاطبان خود نزدیک شده و ادعا می کنند که آینده خوبی در انتظار شان نیست و وضعیت دشواری در آینده برایشان پیش خواهد آمد.

  وی افزود:  آنان در ازاء دریافت مبالغی راه حل هایی برای حل این وضعیت دشوار ارائه می دهند و ادعا می کنند این راه حل ها، نه تنها تمام مشکلات را حل خواهد کرد بلکه مخاطب را در مسیر خوشبختی قرار خواهد داد و آینده روشنی را برایش رقم خواهد زد واگر این پیشنهادها پذیرفته نشود تهدید به خواندن طلسم بدشانسی و نفرین ابدی می شوند .

  محمد نژاد همچنین اظهار اشت : این نوع کلاهبرداری نه تنها باعث از دست رفتن پول قربانیان می شود بلکه نام و اطلاعات شخصی کاربران وارد لیست سایر کلاهبرداری ها می شود  و از آن به بعد افراد پیام های کلاهبردارانه بیشتری همانند برنده شدن در قرعه کشی و غیره را نیز دریافت خواهند کرد ومعمولا شگرد این کلاهبرداران برای به دست آوردن اعتماد قربانیان بیان اطلاعاتی در مورد مشخصات فردی و گذشته زندگی شخصی افراد است تا از این طریق بتوانند قربانیان را متقاعد کنند که پیش گویی آنان واقعی است و آنان توانایی ماوراءالطبیعی در پیش بینی حوادث آینده دارند.

  کلاهبرداری به سبک پیش گویی و فال بینی

  سرهنگ محمد نژاد در ادامه به کاربران فضاهای مجازی توصیه کرد: به  تبلیغات و آموزشهای فال و فالگیری اینترنتی هرگز اعتماد نکنند زیرا آسیب‌های ناشی از  آن مشکلاتی همچون – اعتیاد به فال و ایجاد مشکلات روحی و روانی – از هم پاشیدگی خانواده‌ها- کلاهبرداری و ضررهای مالی- آسیب‌های جانی و غیره را بدنبال دارد.

  با فرهنگ‌سازی، تقویت باورهای دینی ،افزایش سطح آگاهی و تلاش برای شناسایی علت رجوع به فال و می توان با این پدیده مقابله کرد. مجرمان در اینترنت دروغ و ترفند را به راحتی در بسته‌های زیبا به فکر کاربران غافل تزریق می‌کنند، پس از ارائه اطلاعات شخصی خود در این فضا بیشتر دقت کنند و با بالابردن بصیرت دینی و اعتقادی فرزندانشان آنها را نیز از بدام افتادن در دام خرافه‌های تبلیغی اینترنت محافظت کنند و به خاطر داشته باشند، هیچ فردی توانایی پیش گویی وقایع آینده را ندارد و. تنها خداوند متعال است که از سرنوشت زندگی افراد آگاه است.

   اگر با چنین ایمیل ها و یا تماس هایی مواجه شدند که ادعای پیش گویی برایشان دارند و یا ادعا کردند که یک نفرین و یا بدشانسی به دنبال شماست، از پاسخ دادن به آن ها خودداری کنند؛ زیرا پاسخ به آن ها شروع گرفتاری و قرار گرفتن نامشان در لیست سایر کلاهبرداری هاست.

  پس چنانچه اگرکسی چنین اشتباهی را مرتکب شده و فکر می کند اطلاعات حسابش در اختیار کلاهبرداران قرار گرفته است با مؤسسه مالی یا بانکی که در آن حساب دارد  تماس بگیرید تا اقدامات امنیتی لازم را انجام دهند.

  سرهنگ محمد نژاد در پایان اظهار داشت با توجه به افزایش این گونه کلاهبرداری ها ، از هموطنان خواست : در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.irبخش “گزارش وب‌سایت‌های متخلف”  گزارش نمایند.

  منبع : پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

  برچسب ها :

  نظرات