آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ , Wednesday 16 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33220
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ شهریور, ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > فرهنگی > ورزشی
 •   

  گسترش فرهنگ ورزش در جامعه ضروری است/ نقش ورزش‌همگانی در سلامت جامعه

  آوای شمال/ اسماعیل پهلوان ظهر امروز در جلسه شورای ورزش‌همگانی این شهرستان با اشاره به نقش مهم ورزش‌ همگانی در حفظ سلامت روحی و جسمی افراد جامعه گفت: توسعه ورزش همگانی باید پیش از ورزش قهرمانی در اولویت قرار گیرد و راهبرد اداره ورزش‌ و جوانان این شهرستان نیز توسعه ورزش‌همگانی است. وی افزود: حرکت […]

  آوای شمال/ اسماعیل پهلوان ظهر امروز در جلسه شورای ورزش‌همگانی این شهرستان با اشاره به نقش مهم ورزش‌ همگانی در حفظ سلامت روحی و جسمی افراد جامعه گفت: توسعه ورزش همگانی باید پیش از ورزش قهرمانی در اولویت قرار گیرد و راهبرد اداره ورزش‌ و جوانان این شهرستان نیز توسعه ورزش‌همگانی است.

  وی افزود: حرکت به سوی شهری شاداب‌ و با نشاط با توسعه ورزش‌ همگانی میسر می‌شود و به‌ همین سبب باید با تلاش و جدیت در راستای تحقق این موضوع گام‌ برداریم.

  رئیس اداره ورزش‌وجوانان محمودآباد با بیان‌ اینکه امروزه شرایط شهرنشینی و توسعه حمل‌ونقل شهری سرعت ابتلا به بیماری‌ها را افزایش داده است،خاطرنشان کرد: باید با فرهنگ‌سازی مناسب مردم را به سوی ورزش‌کردن که نقش مهمی در سلامت جامعه  دارد، سوق دهیم.

  پهلوان به اهمیت و جایگاه ورزش در جامعه اشاره کرد و افزود: ورزش به ‌عنوان یکی از ابزارهای مهم و اثربخش ایجاد نشاط در جامعه است و ورزش همگانی یکی از راهکارهایی است که می‌تواند جامعه را به سوی سالم‌سازی هدایت کند و زمینه توسعه ورزش‌های قهرمانی را نیز فراهم کند.

  وی اظهار کرد: گسترش فرهنگ ورزش بین تمام اقشار جامعه ضروری است و با سیاست‌گذاری درست می‌توان از ورزش همگانی برای ارتقای سطح کیفی و رشد و توسعه جامعه استفاده کرد.

  پهلوان با تأکید بر کار پایه‌ای در ورزش تصریح کرد: در زمینه ورزش نباید تنها به چند رشته ورزشی، چند باشگاه و یا تعداد محدودی از ورزشکاران بسنده کرد بلکه باید به دنبال نهادینه‌کردن ورزش در بین آحاد مردم بود.

  رئیس اداره ورزش‌وجوانان محمودآباد در پایان گفت: توسعه ورزش‌همگانی در شهرستان یکی از مهم‌ترین اهداف دستگاه ورزش به شمار می‌رود و برگزاری همایش‌های پیاده‌روی خانوادگی، ایستگاه‌های سلامت و ورزش صبحگاهی، جشنواره پرواز بادبادک‌ها در سرخ‌رود و خشت‌سر و مسابقات ساحلی توسط هیئت ورزش‌همگانی در همین راستا است.

   

  برچسب ها :

  نظرات