آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ , Thursday 17 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33210
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  پدر صنعت ایران! با کشکولی از اظهارنظرهای جنجالی و دردسرساز

  آوای شمال/ سخنان اخیر نعمت‌زاده در رابطه با نارضایتی مردم از کیفیت خودروهای تولید داخل، تنها حاشیه‌سازیِ وزیر صنعت دولت یازدهم نبوده، بلکه او در ۲ سال اخیر بارها اقداماتی انجام داده که جز جنجال و حاشیه، فایده‌ای نداشته است. حمله به طرح‌های قانونی ایران‌کد و شبنم و توقف اجرای آنها، عدم اجرای صحیح قانون […]

  آوای شمال/ سخنان اخیر نعمت‌زاده در رابطه با نارضایتی مردم از کیفیت خودروهای تولید داخل، تنها حاشیه‌سازیِ وزیر صنعت دولت یازدهم نبوده، بلکه او در ۲ سال اخیر بارها اقداماتی انجام داده که جز جنجال و حاشیه، فایده‌ای نداشته است.

  حمله به طرح‌های قانونی ایران‌کد و شبنم و توقف اجرای آنها، عدم اجرای صحیح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و درخواست برای انحلال ستاد مبارزه با قاچاق، عدم تنظیم مناسب بازار کالاهای اساسی و در نهایت کنار گذاشته شدن وی از ریاست ستاد و جایگزینی معاون اجرایی رئیس‌جمهور به جای او، ماجرای رانت ۶۵۰ میلیون یورویی به تاجر خاص، افتضاح مدیریتی در توزیع سبد کالا و جایگزینی وزیر تعاون به جای او برای مراحل بعدی توزیع سبد کالا، ادعای جریمه ۱۸ میلیارد دلاری ایران در پرونده کرسنت و اظهارات غلوآمیز درباره سطح خدمات پزشکی آلمان پس از انجام جراحی در یکی از بیمارستان‌های آلمان از جمله اظهارات حاشیه‌ساز نعمت‌زاده بوده است.

  در ادامه به نمونه‌ای از اظهارات حاشیه‌ساز نعمت‌زاده نگاهی می‌اندازیم:

  – تاکید بر این که «خودرو ارزان نمی شود» که سبب گرانی ناگهانی خودرو شد. (آبان ۹۲)

  – اظهارنظر جنجالی مبنی بر این که: دروغ گفتند که تحریم‌ها هیچ تاثیری بر اقتصاد ایران ندارد در حالی که مومن دروغ نمی گوید و کوچکترین تحریمی آثار سوئی بر اقتصاد ایران دارد. (بهمن ۹۲)

  – ادعای آن که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی هیچ ارتباطی به فهرست ممنوعه وارداتی ندارد. (اسفند ۹۲)

  – اظهارنظر پس از بازگشت از تعطیلات نوروزی در آلمان: با یک تکنولوژی در آلمان عمل کردم که تا ۸۰ سال آینده هم به ایران نمی رسد. (فروردین ۹۳)

  – درخواست انحلال ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز (خرداد ۹۳)

  – انتقاد شدید به لایحه قانون تجارت در مجلس (خرداد ۹۳)

  – ادعای محکومیت ۱۸ میلیارد دلاری ایران در پرونده کرسنت که سبب تکذیب آن از سوی وزارت نفت شد (خرداد ۹۳)

  – ادعای این که علت تکدر حسن روحانی از افزایش قیمت خودرو بابت اطلاعات غلطی است که به او داده اند. (تیر ۹۳)

  – تاکید دوباره بر این که «مخالف کاهش قیمت خودرو هستم.» (مرداد ۹۳)

  – متهم کردن مسئولان وزارت جهادکشاورزی به فراموشکاری در بحث واردات شکر. (دی ۹۳)

  – اصرار بر اعطای مجوز واردات سیگار به شرکت صهیونیستی مارلبورو با پیگیری ها و دستورات نعمت زاده: این موضوع در کمیسیون اصل ۹۰ در حال رسیدگی است.

  با این حال مطمئنا هیچ کدام از اظهارات جنجالی نعمت‌زاده همچون سخن اخیرش خطاب به کمپین منتقدان خودروهای تولید داخل، برای او و دولت دردسر ایجاد نکرد.

  سخنان نعمت‌زاده در حرام دانستن اقدام مردمی که از کیفیت خودروهای تولید داخل ناراضی هستند، با موج گسترده واکنش‌های اجتماعی مواجه شد و در شبکه‌های اجتماعی پیام‌های فراوانی علیه نعمت‌زاده به راه افتاد.

  این موج نارضایتی از نعمت‌زاده آنچنان گسترده بود که اگر وی از مردم عذرخواهی نمی‌کرد، مطمئنا این موج نارضایتی هزینه های بیشتری برای دولت یازدهم را داشت.

  لازم به یادآوری است نعمت‌زاده به هنگام معرفی به عنوان گزینه تصدی وزارت صنعت، مخالفانی جدی در مجلس داشت.

   با این حال، حسن روحانی با دفاع محکم از نعمت‌زاده، او را پدر صنعت ایران نامید.

  با این حال، به نظر می‌رسد پدر صنعت ایران در این ۲ سال با تصمیمات سلیقگی، خلاف قانون و اظهارات حاشیه‌سازش به اندازه کافی برای دولت و بخش صنعت کشور دردسر ایجاد کرده که مجلس را به استیضاحش قانع سازد.

   طی ۲ سال اخیر چند بار پس از دسته‌ گل‌هایی که نعمت‌زاده به آب داد، نمایندگان مجلس برای استیضاح او دست به کار شدند اما هیچ یک از این استیضاح‌ها به مرحله عملیاتی نرسید. اما حقیقت این است که او در پیشگاه افکار عمومی، استیضاح شده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات