آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ , Friday 7 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33200
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  پایان فاز نخست سامانه‌های توزین در محورهای هراز و سوادکوه

  آوای شمال/  به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران، محسن هاشمی اظهار کرد: فاز نخست اجرای سامانه‌های توزین در حال حرکت با نصب سنسورها و پلت‌فرم‌های توزین (صفحات پیش‌ساخته بتونی توزین) در محورهای هراز و سوادکوه به پایان رسید. وی عملیات اجرایی فاز نخست را شامل گودبرداری، تخلیه بستر، قطعه‌گذاری، […]

  آوای شمال/  به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران، محسن هاشمی اظهار کرد: فاز نخست اجرای سامانه‌های توزین در حال حرکت با نصب سنسورها و پلت‌فرم‌های توزین (صفحات پیش‌ساخته بتونی توزین) در محورهای هراز و سوادکوه به پایان رسید.

  وی عملیات اجرایی فاز نخست را شامل گودبرداری، تخلیه بستر، قطعه‌گذاری، نصب سنسورها، نصب دکل دوربین‌های سامانه و در نهایت ترمیم و اصلاح روسازی راه عنوان کرد.

  رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران تصریح کرد: همچنین در فاز دوم عملیات اجرایی که به‌زودی آغاز می‌شود، علاوه بر نصب دوربین‌های سامانه WIM بر روی دکل مربوطه، محدود کردن حاشیه راه در محل نصب سامانه‌ها از طریق جابجایی گاردریل‌های موجود در حاشیه راه در دستور کار پیمانکار است تا به وسیله آن امکان فرار وسایل نقلیه سنگین از توزین به حداقل ممکن رسیده و بهره‌وری سامانه حداکثر شود.

  هاشمی افزود: علاوه بر این تمهیدات، سامانه WIM امکان رصد و ثبت تخلف وسایل نقلیه‌ای که در بین خطوط حرکت نکرده و یا در شانه جاده حرکت کنند را دارد و این تخلفات با هماهنگی موجود بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با پلیس راه منجر به صدور برگه‌های جریمه می‌شود.

  وی در پایان گفت: با نصب این سامانه علاوه بر صیانت از ابنیه و روسازی راه و در نتیجه افزایش عمر مفید آنها، شاهد افزایش ایمنی و کاهش تصادفات وسایل نقلیه سنگین باشیم.

   

  برچسب ها :

  نظرات