آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ , Thursday 17 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33192
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان
 •   

  هیچ زائری بدون ‌نام نویسی نمی‌تواند به عتبات برود

  آوای شمال/ محسن نظافتی درباره پیش‌ثبت نام اعزام به کربلا در ایام اربعین گفت: گزارشی که اخبار ۲۰:۳۰ و پیک‌بامدادی در شب گذشته مبنی بر دریافت ۱۳۰ هزار تومان برای پیش‌ثبت نام اعزام به کربلا در اربعین پخش کردند را تکذیب می‌کنیم. مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت افزود: هم‌اکنون این سامانه در دسترس […]

  آوای شمال/ محسن نظافتی درباره پیش‌ثبت نام اعزام به کربلا در ایام اربعین گفت: گزارشی که اخبار ۲۰:۳۰ و پیک‌بامدادی در شب گذشته مبنی بر دریافت ۱۳۰ هزار تومان برای پیش‌ثبت نام اعزام به کربلا در اربعین پخش کردند را تکذیب می‌کنیم.

  مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت افزود: هم‌اکنون این سامانه در دسترس همگان است و متقاضیان می‌توانند از منزل بدون پرداخت هیچ وجهی در این سامانه ثبت‌نام کنند.

  وی به خطایی که در گزارش اخبار صدا و سیما به وجود آمده بود، اشاره کرد و گفت: این سامانه دو منظوره است و غیر از زمان اربعین نیز فعال است. این سامانه برای ثبت‌نام افرادی که متقاضی سفر انفرادی به عتبات در ایام غیر از اربعین هستند نیز فعال است و افراد باید با مراجعه به دفاتر زیارتی و ثبت‌نام در این سامانه ویزای انفرادی دریافت کنند.

  نظافتی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون این سامانه برای دسترسی عموم مردم فقط برای اعزام به اربعین بازگشایی شده و افراد چه در قالب گروه‌های ۱۰ نفره و چه انفرادی می‌توانند ثبت‌نام کنند و پس از گروه‌بندی توسط سازمان حج و زیارت و صدور ویزا به عتبات اعزام می‌شوند.

  مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت ادامه داد: سامانه سماح غیر از زمان اربعین فقط در دسترس دفاتر زیارتی است که کد و رمز مخصوص دفاتر را می‌خواهد ولی هم اکنون برای دسترسی عموم مردم باز شده است و به صورت رایگان پیش‌ثبت‌نام اعزام به کربلا را انجام می‌دهد.

  وی تصریح کرد: موضوع پرداخت ۱۳۰ هزار تومان برای زمان غیر از اربعین است که شخص با مراجعه به دفاتر زیارتی برای دریافت ویزای انفرادی باید پرداخت کند. هم‌اکنون برای پیش‌ثبت‌نام اعزام به کربلا در ایام اربعین هیچ‌گونه وجهی از متقاضیان دریافت نمی‌گردد.

  نظافتی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی با نیروی انتظامی امسال هیچ‌ زائری بدون ثبت‌نام در سامانه سماح و دریافت کد رهگیری نمی‌تواند در ایام اربعین به عتبات اعزام شود.

  مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت در خاتمه از ثبت‌نام ۷۵۰ نفر در روز گذشته در سامانه سماح خبر داد.

   

  برچسب ها :

  نظرات