داعش از مناطقی از دیرالزور عقب ‌نشینی کرد

چاپ

آوای شمال/ نیروهای ارتش سوریه از روز یکشنبه (دیروز) با تشکیل اتاق عملیات مشترک با نیروهای دفاع ملی و عشایر استان دیرالزور از جمله عشایر «الشعیطات_البوسرایا» عملیاتی را برای پاکسازی مناطق شرقی ریف استان دیرالزور آغاز کرده‌اند.

استان دیرالزور در شرق سوریه از استان‌های نفتی این کشور است که مرکز استان تحت کنترل ارتش سوریه و شهرستان‌های اطراف آن تحت کنترل داعش است. بخشی از مرز سوریه با عراق مربوط به این استان است.

به گزارش فارس، با آغاز این عملیات، داعش بعد از درگیری‌های شدید، صبح امروز دوشنبه از بخش‌هایی در ریف شرقی استان دیرالزور عقب‌نشینی کرد.

نیروهای ارتش سوریه، نیروهای دفاع ملی و عشایر این استان در ادامه این عملیات، پیشروی به سمت چاه‌های نفت «التیم» و مسیرهای جاده‌ای بین المللی استان را آغاز کرده‌اند.

بنا بر این گزارش، همزمان با  پیشروی نیروهای سوری در ریف شرقی استان دیرالزور، جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش سوریه مراکز تجمع تروریست‌های داعش در منطقه «حویجه صکر» واقع در جنوب شرق شهر دیرالزور را هدف قرار دادند و تمامی پایگاه را با خاک یکسان کردند.

این در حالی است که ده‌ها تن از تروریست‌های داعش از جمله چندین سرکرده در این عملیات کشته شده‌اند.

به گزارش فارس هدف از عملیات مشترک نیروهای سوری، دفاع ملی و عشایر استان کاهش حملات تروریست‌های داعش به مناطق تحت نفوذ نیروهای سوری است.

تسلط بر چاه‌های نفتی برای جلوگیری از سرقت نفت و فروش آن توسط عناصر داعش به کشور ترکیه، پاکسازی مسیر و جاده بین المللی استان برای قطع کمک‌رسانی تروریست‌های داعش به یکدیگر نیز یکی دیگر از اهداف عملیات مشترک ارتش سوریه، نیروهای دفاع ملی و عشایر استان دیرالزور است.