آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ , Thursday 17 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33146
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۵:۲۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > حوادث
 •   

  ۳۰ درصد فوتی‌های ناشی از تصادفات رانندگی متعلق به ۳ ماه تابستان است/ شهریور ماه با ۱۲.۸ درصد قربانیان رکورددار است

  آوای شمال/ سرهنگ مراد مرادی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درخصوص روزهای پایانی شهریور ماه و افزایش حجم سفرهای تابستانی، اظهار داشت: در روزهای پایانی شهریور سفرهای تابستانی به اوج خود می‌رسد و به تبع آن میزان خطرات و سوانح رانندگی نیز افزایش می‌یابد. رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی […]

  آوای شمال/ سرهنگ مراد مرادی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درخصوص روزهای پایانی شهریور ماه و افزایش حجم سفرهای تابستانی، اظهار داشت: در روزهای پایانی شهریور سفرهای تابستانی به اوج خود می‌رسد و به تبع آن میزان خطرات و سوانح رانندگی نیز افزایش می‌یابد.

  رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان این مطلب که براساس آمارهای رسمی، شهریور ماه ناامن‌ترین ماه برای سفر است، تصریح کرد: بررسی آمارهای سال‌های گذشته حاکی از آن است که بیش از ۳۰ درصد از فوتی‌های ناشی از رانندگی در طول سال مربوط به ۳ ماه تابستان بوده که از این بین بیش‌تر قربانیان سوانح و حوادث رانندگی در شهریور ماه با سهم ۱۲٫۸ درصد بوده است.

  این مقام ارشد راهور فاتب به علل اصلی وقوع حوادث رانندگی در شهریور سال گذشته اشاره و بیان داشت: قریب به ۸۰ درصد علت وقوع حوادث رانندگی، سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ و عدم توجه به جلو بوده است؛ همچنین بیش از ۳۰ درصد از حوادث رانندگی به‌علت واژگونی و به موجب خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان رخ داده است.

  معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران به رانندگان توصیه کرد که همواره مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کرده و با سرعت مجاز و مطمئنه حرکت کنند؛ چراکه هرچه سرعت افزایش می‌یابد، میزان توانایی کنترل خودرو توسط راننده کاهش می‌یابد.

  وی گفت: انجام معاینه فنی خودرو برای اطمینان از سلامت کامل خودرو الزامی است؛ همچنین حداقل ۱۰ دقیقه استراحت بعد از ۲ ساعت رانندگی می‌تواند برای حفظ شادابی هنگام رانندگی مفید باشد.

  رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ عدم استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی را از الزامات برشمرده و اظهار داشت: استفاده از تلفن همراه به میزان ۳۰ درصد سوانح رانندگی را افزایش می‌دهد.

  وی به وقوع بیش‌ترین تصادفات در فاصله ۳۰ کیلومتری شهرها پرداخت و ادامه داد: رانندگان باید از مصرف غذاهای پرجرب و سنگین در حین مسافرت خودداری کرده و در صورت احساس خستگی و خواب‌آلودگی در مکان مناسبی متوقف شده و بعد از استراحت کافی به مسیر ادامه دهند.

   

  برچسب ها :

  نظرات