آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33141
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۴:۵۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > فرهنگی
 •   

  حضور ۲۵ مدیر فرهنگی اتریشی در ایران/ هیات اتریش در ایران چه برنامه‌هایی دارند؟

  آوای شمال/ محمدرضا وصفی رایزن فرهنگی ایران در وین پیرامون آنچه در سفر رییس جمهور اتریش در بخش علوم و فرهنگ و هنر تدارک شده و قرار است توسط هیات اتریشی در ایران و مذاکره با مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران صورت گیرد اظهار داشت: این هیات امروز عصر با هواپیمای اختصاصی به تهران می‌رسد […]

  آوای شمال/ محمدرضا وصفی رایزن فرهنگی ایران در وین پیرامون آنچه در سفر رییس جمهور اتریش در بخش علوم و فرهنگ و هنر تدارک شده و قرار است توسط هیات اتریشی در ایران و مذاکره با مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران صورت گیرد اظهار داشت: این هیات امروز عصر با هواپیمای اختصاصی به تهران می‌رسد و روز سه شنبه را به کار و آخر شب راهی اصفهان و چهارشنبه از آنجا به اتریش باز می‌گردند.

  وصفی با بیان اینکه دست کم بیست و پنج مدیر فرهنگی و رییس دانشگاه در جمع این هایت وجود دارد، ابراز داشت: نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در اتریش طی ۴۰ روز گذشته تمام سعی و کوشش خود را به کار برد تا سفر رئیس جمهوری اتریش و هیات همراه در آنچه که مربوط به حوزه دانش و فرهنگ و هنر است با موفقیت همراه بوده و موجب برکت برای ایران باشد.

  رایزن ایران در اتریش با تشکر از پیگیری های شایسته دکتر گشتر و پرفسور ریتر به منظور تدارک این مقدمات و نیز سفارت جمهور اسلامی ایران در اتریش تصریح کرد: در تهران فعالیت‌های و برنامه‌هایی برای این گروه در نظر گرفته شده و برخلاف آنچه متاسفانه در رسانه‌ها منعکس شده این هیئت اقتصادی و سیاسی محض نبوده بلکه کاروانی از مدیران فرهنگی و روسای دانشگاه های مهم است.

  وی به برخی برنامه‌ها اشاره کرد و گفت: تفاهم کتبی بین OAD اتریش (مرکز شبیه وظایف بین المللی DAD آلمان، در بخش تبادلات بین‌المللی و وزارت علوم و تحقیقات و فن آوری، البته تاکنون بخش ایران در OAD فعال نبوده و در کمال شگفتی ایران و عراق و یمن در یک بسته قرار داشتند. از این رو مذاکرات مقدماتی و فشرده به منظور اعمال اصلاحات به عمل آمد.

  وصفی به بخشی دیگر اشاره کرد و گفت: تفاهمنامه کتبی بین دانشگاه مونتان اتریش (دانشگاه تخصصی در بخش معدن و نفت ، با رتبه یازدهم بین المللی و دانشگاه تهران. البته اصلاحات متن هفته گذشته در سفر رئیس دانشگاه تهران به وین در هفته پیش صورت گرفته است.

  این مسئول ایرانی تصریح کرد: بند سوم نشان می دهد: قرار است تفاهمنامه کتبی بین دانشگاه مونتان و دانشگاه امیرکبیر صورت گیرد، در ادامه تفاهمنامه کتبی بین دانشگاه مونتان و دانشگاه تبریز امضا می‌شود. قرار است تفاهمنامه کتبی بین پژوهشکده طب سنتی اتریش و دانشکده طب سنتی دانشگاه تهران منعقد شود، ضمن اینکه تفاهمنامه کتبی بین موسسه آموزشی یوهان و دانشگاه علامه طباطبایی به امضا می‌رسد.

  وصفی به برنامه‌های گسترده دیگر اشاره کرد و گفت: تفاهم شفاهی و تنظیم جدول کاری به منظور فعال سازی تفاهم سال ۱۳۸۲ بین دانشگاه وین و دانشگاه تهران . تفاهم شفاهی و کاری بین دانشگاه هنر گراتس و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد می‌شود.

  رایزن ایران در اتریش در ادامه با توجه به دو بند دیگر افزود: قرار است در سفر هیئت اتریشی به ایران تفاهمنامه شفاهی و کاری بین پردیس هنر و معماری دانشگاه تهران و دانشگاه گراتس به منظور تبادل استاد  و دانشجو صورت گیرد.

  وی در پایان گفت: همچنین بنا شده مذاکره و تفاهم شفاهی بین همسر ریاست جمهوری اتریش و هیات همراه ایشان با معاونت هنری وزارت ارشاد با حضور رئیس موزه‌های بین‌المللی اتریش و معاونت فرهنگی بانک مرکزی اتریش صورت گیرد. سرفصل‌های مباحث طرف اتریشی به اطلاع معاون فرهنگی وزیر ارشاد یعنی آقای مرادخانی رسیده است. در نهایت قرار است بین موزه‌های اتریش و موزه‌های معاصر تهران به منظور نمایش گنجینه‌ موزه در اروپا مذاکره و تفاهم شفاهی صورت گیرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات