آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33091
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ شهریور, ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ورود برجام به مجلس یک عکس‌العمل اجتماعی ضروری است

  آوای شمال/ محمد غرضی کاندیدای دوره یازدهم ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر دور نماندن مجلس شورای اسلامی از مسئله برجام اظهار داشت: از آنجایی که جریان اجتماعی بیشتر جریان برجام را تقویت کرد و مردم به تبعیت از مسئولین شعار انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست […]

  آوای شمال/ محمد غرضی کاندیدای دوره یازدهم ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر دور نماندن مجلس شورای اسلامی از مسئله برجام اظهار داشت: از آنجایی که جریان اجتماعی بیشتر جریان برجام را تقویت کرد و مردم به تبعیت از مسئولین شعار انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست را سر دادند و در این مسیر پایداری کردند بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی لازم است.

  وی اضافه کرد: این بررسی لازم است اما به شرط آنکه مانند آنچه بین دمکرات ها و جمهوری خواهان در کنگره آمریکا اتفاق افتاد‌‌، سبب انشقاق و شکاف بین مسئولین نظام جمهوری اسلامی در مجلس شورای اسلامی نشود.

  غرضی با بیان اینکه دولت نیز هزینه هنگفتی را در زمینه شکل گیری انرژی هسته ای انجام داده است یادآور شد: به همین جهت تشخیص مقام معظم رهبری این است که در مورد مسئله برجام مجلس شورای اسلامی نیز که متشکل از نمایندگان مردم است نظر دهند.

  کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم ادامه داد: وقتی یک بحث فنی در جامعه شکل سیاسی پیدا می کند دشمنانی نیز پدید خواهند آمد در نتیجه باید این مسئله عکس العمل اجتماعی داشته باشد.

  وی با مثبت ارزیابی کردن چارچوب اصلی مذاکرات ایران با ۱+۵ تاکید کرد: این اقدام سبب شد ایران مقابل ۱+۵ و قدرت سیاسی در جامعه آمریکا شکافی ایجاد کند که نمی توان عنوان کرد تنها صرفه اقتصادی داشته است این یک دستاورد سیاسی متعلق به ملت عظیم الشان ایران است.

  غرضی با بیان اینکه اعتقاد من این است که مجلس و سایر مجموعه های سیاسی در ایران به نتیجه واحدی در خصوص برجام برسند تصریح کرد: امیدوارم این نتیجه حاصل شود که برجام صحیح است و اگر نقاط ضعفی نیز دارد در جریان ۱۵ سال آینده رفع خواهد شد تا انرژی سیاسی مردم موجب بهره برداری دشمنان قرار نگیرد.

  وی در پایان خاطر نشان کرد: دستاورد عظیم مذاکرات که البته ممکن است نقاط ضعفی نیز داشته باشد تا ۹۰ درصد پیش رفته است و امیدوارم ده درصد باقی مانده مراحل قبل را خدشه دار نکند.

   

  برچسب ها :

  نظرات