آوای شمال(طبرستان)
  • گزیده اخبار :
  • چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ , Wednesday 16 October 2019
    avayeshomal.ir
    آرشیو سایت





  • کد مطلب : 33072
  • تعداد نظرات : ۰ نظر
  • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۵
  • شما اینجا هستید :ایران و جهان > ورزشی
  •   

    راه برزیل از سد حریفان سرسخت آسیایی می‌گذرد/ احتمال هم‌گروهی با عربستان، ژاپن و چین

    آوای شمال/ ۳۹ سال از آخرین حضور فوتبال ایران در بزرگ‌ترین تورنمنت ورزشی جهان می‌گذرد. آخرین بار مردان بزرگ و تاثیرگذار فوتبال ایران در سال ۱۹۷۶ توانستند با حضور در المپیک مونترال کانادا به میدان بروند و از آن زمان تا به حال ۱۰ المپیک گذشته و فوتبال ایران نتوانسته در مستطیل سبز فوتبال المپیک […]

    آوای شمال/ ۳۹ سال از آخرین حضور فوتبال ایران در بزرگ‌ترین تورنمنت ورزشی جهان می‌گذرد. آخرین بار مردان بزرگ و تاثیرگذار فوتبال ایران در سال ۱۹۷۶ توانستند با حضور در المپیک مونترال کانادا به میدان بروند و از آن زمان تا به حال ۱۰ المپیک گذشته و فوتبال ایران نتوانسته در مستطیل سبز فوتبال المپیک نماینده‌ای داشته باشد.

    کمتر کسی باور می‌کرد فوتبال ایران که در المپیک ۱۹۷۶ به خاری در چشم لهستان و شوروی دو حریف ابرقدرت خود تبدیل شده بود به روزی بیفتد که هوادارانشان آرزوی حضور در المپیک را داشته باشند و اغلب آنها اصلا یادشان نیاید که روزگاری علی پروین، حسن روشن، ابراهیم قاسمپور، غلامحسین مظلومی، ناصر حجازی و … تحسین‌های بسیار زیادی را به خاطر عملکرد بسیار خوبشان در المپیک برانگیختند.

    درخشش ستاره فوتبال ایران در المپیک ۱۹۷۶ خاموش شد و ۳۹ سال است که حسرت فوتبال‌دوستان ایرانی حضور دوباره در این مسابقات است. کودکان، فوتبالیست جوان شدند جوان‌ها، ستاره‌ و ستاره‌ها، پیشکسوت اما از سال ۱۹۷۶ فوتبال ایران هر ۴ سال یکبار فقط یک دست آورد داشته،ب«ناکامی».

    ناکامی در سایه اختلاف و بی‌برنامگی

    اختلافات و بی‌برنامه‌گی همیشه سهم به سزایی در عدم راهیابی تیم امید به المپیک داشت است.

    از اختلاف مدیریتی بین فدراسیون، سازمان تربیت بدنی و کمیته المپیک گرفته تا فرستادن بازیکن دو کارته درون زمین همیشه به سدی برای المپیکی شدن فوتبال ایران تبدیل شده است.

    امیدها به مدیریت کاشانی

    تیم ملی امید برخلاف سال‌های گذشته امسال نظم خوبی دارد. مدیریت حبیب کاشانی و اینکه اختیارات این تیم به طور کامل به او سپرده شده شرایط را بهبود بخشیده است.

    تیم ملی امید همین حالا در هلند به سر می‌برد و اردوی آماده‌سازی را زیرنظر محمد خاکپور (سرمربی) پشت سر می‌گذارد.

    البته در این بین اختلافاتی بین تیم ملی بزرگسالان و تیم ملی امید وجود دارد که به واسطه ملی بودن موضوع و تجربه طرفین امید می‌رود این مسائل هم حل شود.

    رقابت در سواحل خلیج‌فارس

    مرحله دوم انتخابی المپیک از اواسط دی ماه آغاز می‌شود. میزبانی این مرحله برعهده قطر است و تمام تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها که در مرحله اول مجوز حضور در مرحله دوم را کسب کردند در کشور قطر و سواحل خلیج‌فارس به مصاف یکدیگر می‌روند.

    راه المپیک از سه حریفان آسیایی می‌گذرد

    قرعه‌کشی مرحله دوم مقدماتی المپیک ۲۰۱۶ برزیل در روز ۲۰ شهریور انجام می‌شود.

    سیدبندی این مرحله انجام شده و به نظر می‌رسد قرعه ای سخت در انتظار ایران است.

    سید اول

    قطر، عراق، عربستان، اردن

    سید دوم

    کره جنوبی، سوریه، استرالیا، ژاپن

    سید سوم

    امارات، ایران، کره شمالی و ازبکستان

    سید چهارم

    چین، یمن، تایلند و ویتنام

    براساس این سیدبندی ایران با امارات، کره شمالی و ازبکستان هم‌گروه نمی شود اما رویارویی ایران با هر ۱۴ تیم دیگر محتمل است.

    سخت‌ترین قرعه‌های ممکن برای ایران

    در سخت‌ترین حالات ممکن احتمال دارد گروه ایران به این شکل‌ها رقم بخورد.

    * ایران، عربستان، (یکی از تیم‌های کره جنوبی، استرالیا و ژاپن) و چین

    * ایران، قطر، (یکی از تیم‌های کره جنوبی، استرالیا و ژاپن) و تایلند

    * ایران، عراق، (یکی از تیم‌های کره جنوبی، استرالیا و ژاپن) و چین

    بهترین قرعه ممکن

    بهترین حالت ممکن برای ایران قرار گرفتن در گروهی است که در سید اول قرعه اردن در سید دوم قرعه سوریه و در سید سوم ایران و در سید چهارم یمن یا تایلند یا ویتنام خارج شود. البته اگر در سیدهای اول یا دوم حتی یکی از قرعه‌ها اردن و سوریه باشند باز هم شرایط برای شاگردان خاکپور بهتر از وضعیتی است که نام عربستان و در سید دوم یکی از تیم‌های کره جنوبی،‌ استرالیا یا ژاپن خارج شود.

    ۱۳۰ روز زمان برای یکدل شدن

    حدود ۱۳۰ روز تا شروع مسابقات مقدماتی المپیک زمان باقی مانده است.

    شاید در این مقطع دیگر زمانی برای انجام کار فوق‌العاده وجود نداشته باشد.

    بدون شک رسیدن به المپیک برای کل فوتبال ایران امری بسیار خوب و مفید است که می‌تواند به پیشرفت فوتبال کمک کند.

    در این مقطع بهترین کمک به تیم امید حمایت است.

    اگر اهالی فوتبال و ورزش دل‌ها را یکی کنند این امیدواری وجود دارد که تیم ملی امید به عنوان یکی از دو تیم اول از گروه خودش صعود کند و سپس در رقابت‌های حذفی مرحله انتخابی بتواند با شکست حریفان خود به عنوان یکی از ۳ تیم اول مسابقات  مجوز حضور در المپیک را بگیرند. فراموش نکنیم از بین این ۱۶ تیم که همه حریفان قدرتمندی هستند تنها ۳ تیم راهی المپیک می‌شوند. پس در این فرصت باقی مانده دل‌ها را یکی کنیم و با حمایت از المپیک این طلسم لعنتی را بشکنیم.

     

    برچسب ها :

    نظرات