بزرگ‌ترین رخداد سینمای ایران و سکوت حیرت‌آور تبلیغی در مازندران

چاپ

آوای شمال/ در شرایطی که دنیای تشنه حقیقت ناب الهی با محوریت پیامبر مهربانی‌ها، حضرت محمد مصطفی (ص)، با موج شیطانی اهانت به پیامبر رحمه‌للعالمین، شرمسار و خجلت زده بود، ارادت تاریخی ملت بزرگ ایران به همه پیامبران در قالب برجسته‌ترین اثر سینمای کشور رخ نمایاند و فیلم محمدرسول‌الله (ص)، تبلوری شد از عمق دلدادگی این ملت و هدیه‌ای به آلبوم آثار فاخر سینمای جهان.

فیلم فوق ستاره محمدرسول‌‌الله (ص)، که مورد تحسین همه محققان جهان اسلام قرار گرفت و فیلم‌سازان حرفه‌ای جهان را به وجد در‌آورد، مورد تحسین مقام معظم رهبری قرار گرفت و اشتیاق مردم ولایی کشورمان را آنچنان با خود همراه کرد که برای دیدن آن، در صف‌های طویل تهیه بلیط قرار می‌گیرند و همه سانس‌های سینماهای بخش این فیلم را پر کرده‌اند.

مردم متدین و عاشق پیامبر اعظم (ص) مازندران، که برای اکران این فیلم در سینماهای استان خود لحظه‌شماری می‌کردند، مسرور و شادمان از تامین نظر خود در سینماها، با بی‌مهری تبلیغی نسبت به این فیلم، گلایه‌مندند.

در برخی از شهرهای کشور و از جمله در تهران، شهرداری‌ها با استفاده از همه ظرفیت‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای خود ازجمله در بنرها و بیلبوردها، به تبلیغ گسترده این فیلم، که نشان دهنده ظرفیت واقعی صنعت سینمایی کشورمان است، پرداختند تا شهروندان‌شان به تماشای این شاهکار تاثیرگزار هنر هفتم موفق شوند.

مازندران، به‌دلیل پذیرنده بالاترین آمار مسافران و مهمانان، دارای ظرفیت تبلیغی خوبی به‌ویژه در بخش بیلبوردهای شهری و بین شهری است، که در اختیار شهرداری‌ها و پایانه‌هاست و اگر این دو دستگاه بخواهند می‌توانند یک جریان تبلیغی مناسبی را در سطح استان به‌وجود آوردند، که تبلیغ کنسرت‌ها و برخی اقلام مصرفی، نمونه‌ای بارز در توانمندی تبلیغی این استان است.

به این توان باید ظرفیت فراگیر و فوق‌العاده تاثیرگزار شبکه استانی رسانه ملی را افزود که در موضوع تبلیغ فیلم «محمد رسول الله (ص)» این ظرفیت‌ها به‌هیچ‌وجه پای کار نیامد و نتوانست فضای مطلوب را برای ترغیب مردم غیرتمند مازندران به‌وجود آورد.

نقطه مقابل، رفتاری که در مرکز مازندران با این فیلم در حال اکران شد، و به مدت دو شب در بهترین سینمای این شهر، فیلم را از اکران خارج کردند تا برای اجرای یک کنسرت پاپ، آن‌هم در بهترین شب‌‌های هفته (شب پنج‌شنبه و شب جمعه) تبلیغ و فرصت طلایی به‌وجود بیاورند، جای این انتقاد را در کج سلیقگی عاملان این حرکت مشکوک و زیرسئوال، باقی گذارد.

جا دارد در این گونه موارد معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار به وظیفه خود در ایجاد هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌های مرتبط استان عمل کند تا اینگونه فرصت‌سوزی خجلت‌آور، موجب سرافکندگی نشود.