آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32992
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۴:۳۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > فرهنگی
 •   

  آموزش و پرورش نقش ویژه‌ای در توسعه فناوری اطلاعات دارد

  آوای شمال/ علی زرافشان معاون وزیر آموزش و پرورش امروز در همایش «نقش فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش» اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش عامل پیش‌ران فناوری اطلاعات در دولت شناخته شده است و توجه ویژه‌ای به تحقق دولت الکترونیک دارد. وی افزود: آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه در کنار دیگر نهادها […]

  آوای شمال/ علی زرافشان معاون وزیر آموزش و پرورش امروز در همایش «نقش فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش» اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش عامل پیش‌ران فناوری اطلاعات در دولت شناخته شده است و توجه ویژه‌ای به تحقق دولت الکترونیک دارد.

  وی افزود: آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه در کنار دیگر نهادها استلازمات دولت الکترونیک را فراهم می‌کند و دیگر اینکه نقش آموزش و پرورش در تربیت شهروندانی است که باید بتوانند در آینده از دولت الکترونیک استفاده کنند که از این منظر نیز نگاه ویژه‌ای به آموزش و پرورش وجود دارد.

  زرافشان به تفاهمنامه‌ای که با وزارت ارتباطات امضا شده است اشاره و خاطرنشان کرد: طرفین در این تفاهمنامه پذیرفته‌اند که آموزش و پرورش از نظر فناوری اطلاعات حمایت شود و وزارت ارتباطات نیز دستاوردهایی که به دست آمده است را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد.

  معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه همایش جهانی آموزش برای بررسی وضعیت آموزش بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۳۰ چندی پیش برگزار شد، خاطرنشان کرد: در این همایش وزیر ‌آموزش و پرورش نیز حضور داشت و اهداف آموزش برای همه تبیین شد؛ اتفاق جدید این دوره این بود که پس از کنفرانس وزرای آموزش در کشور چین جمع شدند و فناوری اطلاعات و ارتباطات را جهت آموزش برای همه مورد بررسی قرار دادند.

  وی افزود: رویداد بین‌المللی دوم کنفرانسی در کشور مالزی بود تا آموزش‌های فنی و حرفه‌ای توسعه یابد که این موضوع هدف شماره ۳ آموزش برای همه نیز است.

  زرافشان با اشاره به برنامه‌هایی که در همایش نقش فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش برگزار می‌شود، گفت: بررسی ابعاد و نقش فناوری‌های نوین، نگاهی به گذشته و آینده سیاست‌های فناوری اطلاعات و همچنین نگاهی به تفاهمنامه فی‌مابین آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات خواهیم داشت که تمامی این موارد از تکالیف آموزش و پرورش در سند تحول بنیادین است.

   

  برچسب ها :

  نظرات