آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32957
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ شهریور, ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۱
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  تغییرات در شهرداری طبیعی است/تغییر سفارشی نداریم/ شهردار ناحیه هم با نظارت من انتخاب می‌شود

  آوای شمال/ محمدباقر قالیباف در حاشیه مراسم بهره‌برداری از ۱۰۰ پروژه فرهنگی، ورزشی، ترافیکی، عمرانی و خدمات شهری منطقه یک که پیش از ظهر امروز با حضور شهردار منطقه و معاونین شهردار تهران برگزار شد، اظهار داشت: کارهای عمرانی در شهرداری تهران با سرعت ادامه دارد. وی تصریح کرد: شهرداری تهران توجه ویژه‌ای را به […]

  آوای شمال/ محمدباقر قالیباف در حاشیه مراسم بهره‌برداری از ۱۰۰ پروژه فرهنگی، ورزشی، ترافیکی، عمرانی و خدمات شهری منطقه یک که پیش از ظهر امروز با حضور شهردار منطقه و معاونین شهردار تهران برگزار شد، اظهار داشت: کارهای عمرانی در شهرداری تهران با سرعت ادامه دارد.

  وی تصریح کرد: شهرداری تهران توجه ویژه‌ای را به احداث خطوط جدید و ایستگاه‌های مترو دارد و به همین منظور ادامه خطوط ۳،۶ و ۷ در بخش تونل و احداث ایستگاه‌های جدید در دست کار قرار دارد.

  شهردار تهران در ادامه در خصوص وضعیت تصویب طبقه هفتم پاساژ علا‌ءالدین خاطر نشان کرد:‌ تخریب طبقه هفتم این پاساژ طبق رأی دیوان عدالت اداری اجرا خواهد شد و بنده به شهردار منطقه گفتم که این فرصت را ابتدا به صاحب ملک بدهید تا خودش طبقه اضافی را تخریب کند و چنانچه وی قانون را اجرا نکرد، ما خودمان اجرا خواهیم کرد.

  قالیباف افزود: به دلیل اینکه سازه‌های ساخته شده از لحاظ فنی شرایط خاصی را دارند و بریدن سازه‌ها باید به دقت نظر انجام گیرد به همین دلیل برای این کار از مشاورانی بهره گرفته شده است و هم اکنون کارهای فنی و بررسی بر روی سازه انجام گرفته است و فکر نمی‌کنم مشکل خاصی وجود داشته باشد.

  شهردار تهران در ادامه در خصوص نتیجه نهایی جلسه شهرداری تهران با نیروی انتظامی در سازمان بهزیستی کشور در خصوص ساماندهی معتادین و کارتن‌خواب‌ها بیان داشت: روشن بگویم که کار ساماندهی کارتن‌خوا‌ب‌ها از وظایف قانونی بهزیستی است اما ما به عنوان شهرداری تهران از باب اینکه هم وظیفه انسانی و اسلامی است و همین اینکه خواسته مردم است ورود پیدا کرده‌ایم.

  قالیباف اضافه کرد: بنده با توجه به تجربه‌ای که از گذشته دارم، روش‌هایی را که در حال حاضر برای ساماندهی کارتن‌خواب‌ها در حال اجراست را روش درستی نمی‌دانم.

  وی افزود: شهرداری تهران در یک سال گذشته برنامه‌ریزی‌های دقیقی برای ساماندهی کارتن‌خواب‌ها و معتادین آغاز کرده است و در هر هفته بنده این موضوع را در منطقه ۱۲ پیگیری می‌کنم و فکر می‌کنم در آینده بسیار نزدیک ساماندهی و روش درستی اجرا شود.

  وی با بیان اینکه سیکل و روش فعلی ساماندهی کارتن‌خواب‌ها درست نیست، خاطر نشان کرد: باید روش بهتری را انجام دهیم و در حقیقت ما بر اساس قانون بیش از آنکه در ماده ۱۶ تاکید کنیم باید به ماده ۱۵ توجه داشته باشیم.چرا که در این ماده افراد معتاد باید خودشان داوطلبانه بیایند منتهی وقتی داوطلبانه می‌آیند بایستی ظرفیت و امکان این کار وجود داشته باشد که این افراد بازپروری شوند.

  وی تصریح کرد: بازپروری این افراد در اردوگاه‌های بزرگ و تجملی با ظرفیت ۲ تا ۳ هزار نفر امکانپذیر نیست چرا که بایستی توجه ویژه‌ای را در بخش اشتغال این افراد داشته باشیم.

  شهردار تهران تصریح کرد:‌این را قبول دارم که وضعیت بزرگراه‌ها در خصوص تردد افراد کارتن‌خواب و معتاد قابل قبول نیست و به همین جهت مراکزی را با ظرفیت ۴ الی ۵ هزار نفری آماده کرده‌ایم تا بتوانیم این افراد را از بزرگراه‌ها جمع‌آوری و در این مراکز نگهداری کنیم.

  قالیباف در ادامه و در خصوص تغییرات و تحولات در شهرداری تهران در آینده‌ای نزدیک بیان داشت: تحولات در مجموعه طبق روال و با نظارت بنده انجام می‌گیرد و بنده در انتخاب شهردار ناحیه و معاونین نظارت کافی را دارم. ضمن اینکه جابه‌جایی یک امر طبیعی محسوب می‌شود.

  قالیباف در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت زندان اوین و واگذاری آن به شهرداری تهران خاطر نشان کرد: کلیات این موضوع با رئیس قوه قضائیه صحبت شده ولی اینکه چه زمانی اجرایی و توافقات انجام شود حتما زمان‌بر خواهد بود اما قوه قضائیه قبول دارد که اوین را به شهرداری تهران واگذار کند تا شهرداری نیز آن را به یک پارک ملی تبدیل کند.

  وی ادامه داد: ما بنا داریم با تبدیل زندان اوین به یک پارک ملی بتوانیم به بخشی مسائل زیست‌محیطی شهر کمک کنیم.

   

  برچسب ها :

  نظرات