آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ , Thursday 17 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32897
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۶:۴۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > فرهنگی
 •   

  ابتلا به ایدز در بین جوانان و نوجوان در حال افزایش است/آموزش؛ تنها راه پیشگیری از این بیماری

  آوای شمال/ محمد صدق‌آذر  در کارگاه آموزشی، در رابطه با ایدز و راه‌های انتقال، پیشگیری آمار ایدز در ایران و جهان، آشنایی با مراکز مشاوره با بیماری‌های رفتاری در سراسر کشور، توانمندسازی دانشجویان در رابطه با راهنمایی و اطلاع‌رسانی به سایر دانشجویان به ایراد سخنرانی پرداخت. وی بیان کرد: بدن انسان توسط باکتری‌ها، ویروس ها […]

  آوای شمال/ محمد صدق‌آذر  در کارگاه آموزشی، در رابطه با ایدز و راه‌های انتقال، پیشگیری آمار ایدز در ایران و جهان، آشنایی با مراکز مشاوره با بیماری‌های رفتاری در سراسر کشور، توانمندسازی دانشجویان در رابطه با راهنمایی و اطلاع‌رسانی به سایر دانشجویان به ایراد سخنرانی پرداخت.

  وی بیان کرد: بدن انسان توسط باکتری‌ها، ویروس ها و انگل‌ها مورد حمله قرار می‌گیرد که بیماری ایدز منشاء ویروسی به نام HIV است.

  رئیس مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: زمانی که ویروس HIV وارد بدن انسان می‌شود سیسیتم دفاعی بدن را مورد حمله قرار می‌دهد و با ناکارآمد کردن سیستم دفاعی، انواع بیماری‌ها و عفونت‌ها بدن انسان را مورد آماج و حملات خود قرار می‌دهند تا بدن ضعیف و در آستانه مرگ قرار گیرد.

  صدق‌آذر اضافه کرد: ایدز یکی از بیماری‌های نوپدیدی است که بیش از ۳۰ سال از عمر آن نمی‌گذرد ولی در این مدت کوتاه رشد بسیار زیادی در جهان به‌ویژه بین جمعیت جوان کشورهای در حال توسعه داشته است.

  وی تصریح کرد: ویروس ایدز از طریق تماس‌های معمولی مانند دست دادن، روبوسی کردن، عطسه و سرفه، کار کردن در یک محل استفاده از سرویس‌های بهداشتی مشترک، استفاده از ظروف و وسایل غذا خوری مشترک، نیش حشرات، استخر و وسایل نقلیه عمومی منتقل نمی‌شود و بساری از مبتلایان به ایدز نه به‌دلیل بی‌بند و باری، بلکه در اثر ناآگاهی آلوده شده‌‌‌اند.

  رئیس مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پاسخ به این سوال که آیا بیماری ایدز درمان دارد، گفت:‌ خیر! متاسفانه در حال حاضر درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد ولی درمان‌های موجود می‌تواند طول عمر بیماران را افزایش داده و کیفیت زندگی آنان را بهبود بخشد.

  برچسب ها :

  نظرات