آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32866
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۵:۲۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  برخی در داخل پژواک خباثت‌های بی بی سی می‌شوند

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه در بیست و نهمین نشست جنبش عدالتخواه دانشجویی که در حسینیه هنر برگزار شد، اظهار داشت: من علیه خوردن بیت‌المال موضع نمی‌گیرم زیرا افراد بسیاری هستند که علیه این موضوع موضع‌گیری کنند اما من راجع به موضوعاتی دغدغه دارم که کمتر کسی درباره‌اش دغدغه دارد. وی […]

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه در بیست و نهمین نشست جنبش عدالتخواه دانشجویی که در حسینیه هنر برگزار شد، اظهار داشت: من علیه خوردن بیت‌المال موضع نمی‌گیرم زیرا افراد بسیاری هستند که علیه این موضوع موضع‌گیری کنند اما من راجع به موضوعاتی دغدغه دارم که کمتر کسی درباره‌اش دغدغه دارد.

  وی با بیان اینکه عدالت همان تقوا است و من خودم را عضو جنبش عدالتخواه می‌دانم، افزود: کار دانشجویی از این جهت که خودجوش و برآمده از انگیزه فردی دانشجویان است امری ارزشمند بوده و بنده از اینکه می‌توانم ذره‌ای نسبت به این حرکت خودجوش کمک کنم، خوشحال هستم.

  پناهیان در ادامه خطاب به اعضای جنبش عدالتخواه دانشجویی، افزود: امیدوارم هیچ‌گاه شما از فضای عدالتخواهی فاصله نگیرید و کارهای معیشتی شما را از فعالیت‌های خودجوش دانشجویی باز ندارد چرا که این فعالیت‌ها بخش‌هایی از وجوه انسانی را پرورش می‌دهد.

  این استاد دانشگاه تاکید کرد: بنده هنوز هم هیات راه می‌اندازم و کارهای نکرده‌ای که هیچ کس توقع راه‌اندازی آن را ندارد، انجام می‌دهم و از این رو می‌توانم بگویم، روحیه طلبگی دانشجویی جوانی‌ام را حفظ کرده‌ام و از شما خواهش می‌کنم، این وضعیت را حفظ کنید.

  پناهیان در ادامه در مورد ضعف‌های عملکرد سایر ارگان‌های فرهنگی خاطرنشان کرد: طی سال‌های گذشته باید ببینیم در حوزه‌های علمیه در دفتر تبلیغات اسلامی، صدا و سیما و وزارت ارشاد چه شرایطی پیش آمده است آیا از جایگاه آنها امروز راضی هستیم به طور قطع یک عدم رضایت نسبت به نهادهای مسئول باید وجود داشته باشد در غیر این صورت اگر نهادها به خوبی کارشان را انجام دهند هیچ جای اشتباه و نارضایتی از آنها وجود نخواهد داشت.

  این استاد حوزه و دانشگاه در تشریح اثرگذاری کار خوب فرهنگی گفت: به طور کلی می‌توان گفت کار خوب اجازه ورود به کار بد در بحث فرهنگی را نمی‌دهد اصلا کار بد در صورت اقدامات خوب نهادهای فرهنگی مصرف نخواهد داشت کار بد در جایی مصرف دارد که کار خوب به اندازه کافی ارائه نشود این در حالی است که ما به اندازه کافی فرصت برای انجام کار خوب داشته و داریم.

  وی با تاکید بر نقش برخی ارگان‌ها در بحث فرهنگ اظهار داشت: باید ببینیم بسیج، مساجد و حوزه‌های علمیه چه نقشی در ایفای فعالیت‌های خوب فرهنگی در جامعه می‌توانند داشته باشند برخی نهادهای منتسب به دولت گاها فعالیت‌هایی را انجام می‌دهند که باید رونالدو را ول کنیم و غضنفر را بگیریم که گل نزند.

  این استاد حوزه دانشگاه با بیان لزوم مطالبه‌گری در حوزه فرهنگ خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در دولت قبل نسبت به جریان‌های فرهنگی آن منتقد و متذکر بودند امروز نیز همان افراد دارند فعالیت می‌کنند از این رو نباید انتظار معجزه داشته باشیم. شما جنبش‌های دانشجویی همواره باید نسبت به این نهادهای فرهنگی مطالبه‌گری کنید، مطمئن باشید این مطالبه گری‌ها به نفع نظام است.

  وی با بیان اینکه انتقادها در عرصه فرهنگی باید معطوف به آموزش‌های عالی باشد، اظهار داشت: آیا دانشگاه‌هایی که مسئول تربیت عناصر فرهنگی کشور هستند امروز به قدر کافی حضور و وجود دارند، امروز سرفصل کتاب‌های دانشگاهی چیست باید دید امروز چه چیزهایی در مدارس و دانشگاه‌ها تدریس می‌شود؟

  پناهیان با تاکید بر توجه ریشه‌ای به معظلات فرهنگی تصریح کرد: همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند باید تهاجم فرهنگی از ریشه بررسی شود بخشی از عوامل فرهنگی مرتبط با عوامل سیاسی کشور است حتی اگر هیچ فیلم مخربی ساخته نشود و به هیچ کتاب بدی مجوز انتشار داده نشود اما سیاسیون ما رفتار خلاف عقلانیت و ادب و تقوا داشته باشند باز هم شاهد معضلات فرهنگی در کشور خواهیم بود چرا که رفتار مدیران جامعه طبق گفته حضرت علی(ع) بیشتر از رفتار پدر و مادر برای فرزندان تاثیرگذار است.

  وی در  ادامه با بیان این که رفتار سیاسیون مملکت، دانشگاه‌ها، سرفصل درس‌ها همگی عوامل تاثیرگذار بر فرهنگ کشور هستند، افزود: ما انتظار بالایی از وزارت ارشاد نداریم چرا که هیچ وقت این انتظارات برآورده نشده و هیچ برنامه‌ای برای برطرف کردن این انتظارات در نظر گرفته نشده است.

  این استاد حوزه دانشگاه با اشاره به فرمایشات روز گذشته رهبر انقلاب اظهار داشت: پس از فرمایشات مقام معظم رهبری شبکه بی بی سی به القا کردن جناحی بودن فرمایشات ایشان پرداخت این در حالی است که همواره در تمامی دولت‌ها شاهد برخورد دلسوزانه رهبر انقلاب بوده‌ایم. بی بی سی با خباثت علیه جمهوری اسلامی ایران اقدام می‌کند و برخی در داخل پژواک خباثت بی بی سی می‌شوند.

  پناهیان با اشاره به پخش برنامه خندوانه در رسانه ملی گفت: برنامه خندوانه امروز مورد استقبال جامعه قرار گرفته است که یک جاذبه‌ای را برای بیننده ایجاد کرده است؛ در یک جلسه‌ای پیرامون راه اندازی شبکه نسیم بنده بر این باور بودم یک شبکه‌ای برای خنده و نشاط مردم ایجاد شود که البته در آن جلسه برخی نیز به بنده خرده گرفتند از این رو می‌توانم بگویم اصل حرکت برنامه خندوانه را درست می‌دانم اما این برنامه را به طور کامل ندیده ام اما حالا که این برنامه مخاطب خودش را به دست آورده معلوم می‌شود که بدون عوارض منفی در حال ادامه دادن فعالیت خودش است.

  وی افزود: امروز باید به دنبال برنامه‌ای باشیم که در آخر شب‌ها مردم را نه فقط با خندیدن بلکه با معرفت و حکمت نشاط ایجاد کند این مسئله تخطئه خندوانه نیست بلکه به معنای نگاه کردن به قله هاست باید شب ها یک برنامه ای را برای نشاط مردم که صرفا محتوای آن خنداندن مردم نباشد، ایجاد کنیم.

  پناهیان پیرامون پیامک‌هایی که از زبان وی در شبکه‌های اجتماعی گفته می‌شود، اظهار داشت: در شبکه‌های اجتماعی پیامک‌هایی از زبان بنده درباره مسائل مختلفی همچون مسئله ساپورت پوشان مطرح می‌شود که اصلا حقیقت ندارد امروز حرف من این است که چرا افرادی که فیلم می‌سازند به ساخت فیلم‌های بهتر اقدام نمی‌کنند.

  وی پیرامون دو طیف اصلاح طلب و اصولگرا تصریح کرد: این که می‌گویند چرا در انتخابات اصولگرایان به یک وحدت نرسیده‌اند یا حرف‌هایی پیرامون جناحی کردن دو طیف در کشور است برای من از خندوانه هم خنده دارتر است.

  حجت الاسلام پناهیان در پاسخ به سوال دانشجویی مبنی بر جناح بندی‌های سیاسی رایج در کشور خاطرنشان کرد: بنده به جناح هیچ اعتقادی ندارم از زمان انتخابات ۷۶ اعلام کردند ما یک جناحیم و شما یک جناح دیگر و شروع به اهانت نسبت به اصولگراها با الفاظی همچون خشک مغزها و بنیادگراها کردند.

  وی افزود: یک گروه اسم خود را گذاشتند اصلاح طلب و بقیه جامعه از نظرشان شدند اصولگرا آنها همواره بر این اعتقادند که دولت خاتمی توانست به ترویج آزادی در کشور کمک کند اما خاتمی آزادی را علیه هاشمی در کشور آورد نه علیه اصولگراها، اجازه ندهید یک قشر هوشمند جامعه را گول بزنند.

  پناهیان اظهار داشت: کلمه ارزش را غربی‌ها در کشورمان به راه انداختند و منظور آنها از این کلمه این بود که ما واقعی هستیم و ایرانی‌ها واقع بین نیستند.

  وی کلمه جناح را از ریشه موهوم توصیف کرده و تاکید کرد: حماقت است اگر بخواهیم جناح در کشور ایجاد کنیم. بازی خوردن در عرصه سیاسی غلط است. مگر حجاریان و نبوی  دلسوز کشورند که به جناح بندی در عرصه سیاسی کشور اقدام کرده‌اند.

  پناهیان در خاتمه گفت: من جناح را قبول ندارم اما مواضعم را به طور کامل مشخص کرده ام؛ جریانات سیاسی باید با یکدیگر رقابت کنند بنده انصار الی‌الله هستم یک سری حرف‌ها را شما دانشجویان باید بزنید چرا که از شما می‌پذیرند ولی اگر ما بزنیم برچسب می‌خوریم.

   

  برچسب ها :

  نظرات