آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32862
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۵:۱۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان
 •   

  دستور ویژه قائم مقام قالیباف به شهرداران ۵ منطقه تهران/راه‌اندازی ۸ سامانه متحرک انتقال خون

  آوای شمال/ فردین بلوچی اظهار داشت: از زمانیکه مجمع خیرین انتقال خون در کشور تشکیل شده نتایج موثری را در این رابطه به همراه داشته‌ایم. جلسات مختلفی در این مجمع برگزار و برنامه‌های زیادی در دستور کار قرار دارد. وی با اشاره به اینکه در شهر تهران نیاز به ساخت مراکزی با استاندارد ویژه در […]

  آوای شمال/ فردین بلوچی اظهار داشت: از زمانیکه مجمع خیرین انتقال خون در کشور تشکیل شده نتایج موثری را در این رابطه به همراه داشته‌ایم. جلسات مختلفی در این مجمع برگزار و برنامه‌های زیادی در دستور کار قرار دارد.

  وی با اشاره به اینکه در شهر تهران نیاز به ساخت مراکزی با استاندارد ویژه در رابطه با انتقال خون داشتیم، افزود: بر همین اساس نامه‌ای به شهردار تهران فرستادیم که به ما در ۵ منطقه تهران زمین‌هایی را اختصاص دهند تا به کمک خیرین ساخت آن را آغاز کنیم.

  دبیر مجمع خیرین انتقال خون کشور ادامه داد: بر اساس درخواست ما آقای قالیباف به قائم مقام خود این مسئله را ارجاع داد و جلسه‌ای با اعضای مجمع خیرین انتقال خون در دفتر قائم مقام شهرداری برگزار شد. در نتیجه با حرکت جهادی و منسجم برای هر ۵ منطقه که درخواست زمین داده بودیم دستوری ویژه به شهرداران هر ۵ منطقه داده شد.

  بلوچی گفت: طی ۲۴ ساعت از دستور قائم مقام شهرداری شهرداران مناطق با مجمع خیرین تماس گرفته و جهت هماهنگی برای در اختیار گذاشتن زمین برنامه‌های لازم را انجام دادند.

  مشاور اجرایی مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران با اشاره به اینکه دو عضو شورای شهر تهران، آقایان کاشانی و دبیر از اعضای مجمع خیرین انتقال خون ایران هستند، افزود: بنابراین برنامه‌ها به خوبی پیش رفت و اولین پایگاه در منطقه ۴ زمین آن در اختیار ما قرار گرفت. در هفته جاری نقشه ساخت این پایگاه طراحی و احداث آن آغاز خواهد شد.

  وی اظهار داشت: پایگا‌ه‌های بعدی در منطقه ۱۸ و ۲۰ پیش‌بینی شده بود که زمین‌هایی مشخص‌ شده‌ای را این هفته در اختیار مجمع خیرین انتقال خون قرار می‌دهند.برای منطقه ۵ نیز پایگاهی در نظر گرفته شده که با همکاری شهرداری منطقه زمینی انتخاب و ساخت آن نیز به زودی آغاز خواهد شد.

  دبیر مجمع خیرین انتقال خون کشور اضافه کرد: در ۴ منطقه از تهران کار در نظر گرفتن زمین و اختصاص آن با حرکت جهادی و همکاری شهرداری به خوبی پیش رفت. اختصاص زمین در منطقه یک هنوز محقق نشده که با دستور قائم مقام شهرداری تهران این مسئله نیز رفع خواهد شد.

  بلوچی با اشاره به اینکه در صورت انجام برنامه‌های اداری و تحویل کامل زمین‌های اختصاص داده شده برنامه‌های عملیاتی را به سرعت انجام می‌دهیم، تاکید کرد: از مردم و همه خیرین دعوت می‌کنیم تا در صورت علاقه‌مندی در حوزه سلامت همکاری و مساعدت لازم را به عمل آورند.

  * راه‌اندازی ۸ سامانه متحرک انتقال خون

  دبیر مجمع خیرین انتقال خون کشور از راه‌اندازی ۸ سامانه متحرک انتقال خون در کشور خبر داد و گفت: این سامانه‌ها از طریق مجمع خیرین انتقال خون تهیه شده و با جلساتی که با شرکت‌های مربوطه انجام گرفته این مسئله عملیاتی خواهد شد.

  بلوچی با اشاره به اینکه شرکت‌ها برای راه‌اندازی این سامانه اعلام آمادگی کرده‌اند، افزود: با قراردادهای انجام شده به زودی این ۸ سامانه متحرک انتقال خون راه‌اندازی می‌شود.

  وی بیان داشت: مجمع خیرین انتقال خون سازمان خودجوش بوده که اخیراً‌ فعالیت خود را آغاز کرده است ولی برنامه‌های زیادی برای افزایش برنامه‌های سلامت در حوزه انتقال خون دارد.این مجمع برنامه‌های خود را به صورت کشوری انجام می‌دهد و نگاه در آن به این صورت بوده که درب همکاری برای همگان باز است.

  دبیر مجمع خیرین انتقال خون کشور ادامه داد: مجمع خیرین انتقال خون ایران به زودی در سایر شهرها و استان‌های کشور راه‌اندازی می‌شود و بانک اطلاعاتی خیرین انتقال خون نیز افتتاح و سایت این سازمان نیز فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

  بلوچی در پایان با تأکید بر اینکه برنامه‌های مجمع خیرین انتقال خون مردمی است، خاطر نشان کرد: از رسانه‌ها خواستاریم که برای فرهنگ‌سازی حضور مردم در عرصه سلامت همکاری بیشتری داشته باشند تا بتوانیم به نتایج مطلوب  و موثر در این زمینه دست یابیم.

   

  برچسب ها :

  نظرات