آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32847
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۴:۲۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  اوباما: با عربستان درباره یمن دغدغه‌های مشترک داریم/ ملک سلمان: می‌خواهیم با آمریکا برای صلح کار کنیم

  آوای شمال/ باراک اوباما، رئیس‌جمهور امریکا بعد از دیدار با ملک سلمان، پادشاه عربستان مدعی شد دو کشور دغدغه‌های مشترکی درباره تشکیل دولتی «کارآمد و فراگیر» در یمن دارند. دولت اوباما از زمان آغاز حملات ائتلاف تحت رهبری عربستان علیه کشور یمن، قاطعانه حمایت خود را از این حملات اعلام کرده است. شمار زیادی از […]

  آوای شمال/ باراک اوباما، رئیس‌جمهور امریکا بعد از دیدار با ملک سلمان، پادشاه عربستان مدعی شد دو کشور دغدغه‌های مشترکی درباره تشکیل دولتی «کارآمد و فراگیر» در یمن دارند.

  دولت اوباما از زمان آغاز حملات ائتلاف تحت رهبری عربستان علیه کشور یمن، قاطعانه حمایت خود را از این حملات اعلام کرده است. شمار زیادی از غیرنظامیان در این حملات کشته شده‌اند. با این وجود، ریاض و واشنگتن، ایران را به توسعه‌طلبی در خاورمیانه متهم می‌کنند. 

  اوباما در جمع خبرنگارانی که در دفتر خاگدیس در کاخ سفید حضور داشتند گفت: «ما درباره یمن و ضرورت بازگرداندن دولتی کارآمد که فراگیر باشد و بتواند از مشکلات انسانی در آنجا بکاهد، دغدغه‌های مشترکی داریم.»

  رئیس‌جمهور آمریکا خاطرنشان کرد دیدارش با ملک سلمان در «زمانی چالش‌انگیز از لحاظ مسائل جهانی، به ویژه در خاورمیانه انجام شده است.»

  روز گذشته (جمعه) در حملات نیروهای ارتش و نیروهای مردمی یمنی به نظامیان ائتلاف تحت رهبری عربستان ۴۵ نظامی اماراتی، ۵ نظامی بحرین و ۱۶ نظامی سعودی در مناطق مختلف یمن کشته شدند.

  ملک سلمان، روز جمعه، از طریق مترجم شفاهی خود دیدار با اوباما را نمادی از ارتباط عمیق میان دو کشور دانست.

  او گفت: «از اینکه برای دیدن یک دوست به یک کشور دوست آمده‌ام خوشحالم. ما می‌خواهیم با هم برای صلح جهان کار کنیم.»

   

  برچسب ها :

  نظرات