آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 12 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32838
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۳:۳۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > حوادث > سیاسی
 •   

  سفارت آمریکا در تاجیکستان، در پی خشونت‌ها در این کشور بسته شد

  آوای شمال/ منابع خبری می‌گویند سفارت آمریکا در کشور تاجیکستان بعد از خشونت‌هایی که به کشته شدن دست‌کم ۱۰ نفر منجر شده بسته شده است. خبرگزاری رویترز روز جمعه این خبر را اعلام کرد. مقامات تاجیکستان خشونت‌ها را به نیروهای وفادار به معاون وزیر دفاع این کشور نسبت می‌دهند . کشور تاجیکستان با ۸ میلیون […]

  آوای شمال/ منابع خبری می‌گویند سفارت آمریکا در کشور تاجیکستان بعد از خشونت‌هایی که به کشته شدن دست‌کم ۱۰ نفر منجر شده بسته شده است.

  خبرگزاری رویترز روز جمعه این خبر را اعلام کرد. مقامات تاجیکستان خشونت‌ها را به نیروهای وفادار به معاون وزیر دفاع این کشور نسبت می‌دهند .

  کشور تاجیکستان با ۸ میلیون جمعیت در آسیای مرکزی جزو فقیرترین کشورهای شوروی سابق قلمداد می‌شود و بعد از جنگ داخلی بین سالهای ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۷ کماکان بی‌ثبات است.

  حوادث روز جمعه به تعطیلی سفارت آمریکا منجر شد. در وب‌سایت سفارت آمریکا در تاجیکستان به درگیری‌های افراد مسلح با پلیس تاجیکستان اشاره و گفته شده این درگیری‌های ممکن است پیش‌زمینه خشونت‌های بیشتر باشند.

  وزارت کشور تاجیکستان حملات روز جمعه در شهر «دوشنبه» و شهر «وحدت» در مجاورت آن را به یک گروه تروریستی نسبت داده که توانسته سلاح و مهمات به دست بیاورد.

  بیانیه وزارت کشور تاجیکستان، ژنرال «عبدالکریم نزارزورد»، معاون وزیر دفاع که ساعاتی بعد توسط رئیس‌جمهور از سمتش عزل شد را مقصر این حملات دانسته است.

  مقامات پلیس می‌گویند دو نفر از افراد مسلح که دست‌کم یکی از آنها یک مقام امنیتی بوده را کشته‌اند. گفته می‌شود دست‌کم ۸ نفر هم از نیروهای پلیس در درگیری‌ها کشته شده‌اند. 

  خبرگزاری ریانووستی روسیه از قول یک منبع ناشناس مدعی شده رقم واقعی نفرات کشته شده ۳۳ نفر از نیروهای وزارت دفاع و وزارت کشور تاجیکستان است. مطابق این ادعا، ۹ نفر هم از نیروهای «نزارزورد» کشته شده‌اند.

  نزارزود، عضو حزب مخالف دولت است.

   

  برچسب ها :

  نظرات