آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32828
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۳:۱۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ۶۶ نظامی سعودی، اماراتی و بحرینی در یمن کشته شدند / پاسخ کوبنده ارتش و نیروهای مردمی به متجاوزان

  آوای شمال/ روز گذشته (جمعه) طی حملات نیروهای ارتش و نیروهای مردمی یمنی به نظامیان ائتلاف تحت رهبری عربستان ۴۳ نفر از جمله ۴۵ نظامی اماراتی، ۵ نظامی بحرین و ۱۶ نظامی سعودی در مناطق مختلف یمن کشته شدند. براساس این گزارش، صبح امروز منابع یمنی اعلام کردند که مقر نیروهای ائتلاف تحت رهبری عربستان […]

  آوای شمال/ روز گذشته (جمعه) طی حملات نیروهای ارتش و نیروهای مردمی یمنی به نظامیان ائتلاف تحت رهبری عربستان ۴۳ نفر از جمله ۴۵ نظامی اماراتی، ۵ نظامی بحرین و ۱۶ نظامی سعودی در مناطق مختلف یمن کشته شدند.

  براساس این گزارش، صبح امروز منابع یمنی اعلام کردند که مقر نیروهای ائتلاف تحت رهبری عربستان در استان مأرب در شرق این کشور را با یک موشک بالستیک هدف قرار دادند.

  همچنین یک بالگرد آپاچی متعلق به ارتش امارات متحده عربی نیز در حمله نیروهای مردمی سرنگون شد.

  ساعتی پس از این بود که رسانه‌های اماراتی مدعی شدند که ۲۲ نظامی این کشور در انفجار «تصادفی» در انبار تسلیحاتی یک پایگاه کشته شدند اما ساعتی بعد مقامات نظامی رسمی این کشور با تائید کشته شدن ۲۲ نفر از نیروهایشان اعلام کردند که مقر آنها در استان مأرب با یک موشک زمین به زمین هدف قرار گرفته است.

  سرانجام شب گذشته مقامات رسمی ارتش امارات اعلام کردند که در این حمله موشکی ۴۵ نفر از نیروهایشان کشته شدند.

  این درحالی است که رسانه‌های یمنی اعلام کردند در حمله موشکی امروز به پایگاهی آموزشی در مأرب تعدادی از نیروهای آفریقایی و همچنین شبه نظامیان هوادار عبد ربه منصور هادی کشته شده‌اند.

  گفتنی است که طی یک ماه گذشته پس از ناکامی نظامیان سعودی و اماراتی در عملیات زمینی علیه نیروهای مردمی و ارتش در عدن اقدام به وارد کردن نظامیان آفریقایی از سودان و سنگال به این شهر کردند.

  از سوی دیگر امروز خبرگزاری رسمی بحرین هم اعلام کرد که ۵ نظامی این کشور در عملیاتی در جنوب عربستان و در نزدیک مرز با یمن کشته شدند.

  هرچند بحرینی‌ها اشاره‌ای به جزئیات این عملیات نکردند اما تصریح کردند که این عملیات در چارچوب همکاری‌های میان منامه-ریاض تحت عنوان ائتلاف عربی علیه یمن بوده است.

  این در شرایطی است که شبکه تلویزیونی المسیره یمن نزدیک به انصارالله هم خبر داد که ۱۶ نظامی سعودی در کمین نیروهای مردمی در استان جیزان کشته و ۴ تن دیگر نیز زخمی شدند.

  زمانی که ۲۰ کماندوی سعودی در تلاش بودند تا پایگاه نظامی «مشعل» در داخل خاک عربستان را که به کنترل نیروهای یمنی درآمده بود، پس بگیرند با کمین نیروهای مردمی مواجه شدند و علاوه بر کشته و زخمی شدن نظامیان، تجهزات و ادوات نظامی آنها نیز منهدم شد.

  این در شرایطی است که در روزهای اخیر سعوی‌ها با تبلیغات شدید رسانه‌های خود مدعی شدند که قصد دارند با عملیاتی گسترده شمال یمن را به اشغال درآورند و حتی احمد العسیر سخنگوی ائتلاف تحت رهبری ریاض مدعی شد که نیروهای عربستانی وارد خاک یمن شده‌اند اما در روزهای اخیر گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد که نیروهای سعودی حتی نتوانسته‌اند پایگاه‌های نظامی خود را که در جنوب این کشور به اشغال نیروهای یمنی درآمده، پس بگیرند.

  نبرد در یمن در حالی وارد صدو شصت و یکمین روز خود می‌شود که نیروهای نظامی عربستان همچنان در دفاع از مرزهای خودشان هم ناتوان بوده‌اند و نیروهای یمنی بارها مرزبانان سعودی را با استفاده از غافلگیری و عملیات های پارتیزانی وادرا به فرار از پست‌های مرزبانی کرده‌اند.

  ده‌ها نفر از نظامیان سعودی در این حملات کشته شده‌اند ولی مقامات و رسانه‌های این کشور هرگز آمار دقیقی از تلفات خود در جنگ با نیروهای یمنی در مناطق شمالی این کشور ارائه نداده‌اند.

  عربستان تنها تلاش می‌کند با حملات هوایی بی‌امان و گسترده به مناطق مسکونی در مرکز و جنوب یمن و بالا بردن تعداد قربانیان جنگ، هزینه ادامه نبرد را برای ارتش و انصارالله بالا ببرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات