آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ , Thursday 17 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32827
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۲:۵۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  نگاه کیفی به تعاونی‌ها داریم/ ۳۰ تعاونی برتر مازندران تجلیل می‌شوند

  آوای شمال/ کامران اصغری به‌عنوان سخنران پیش‌ از خطبه‌های این‌ هفته نماز‌ جمعه محمودآباد با تبریک هفته تعاون گفت: ۲۵ درصد موضوعات اقتصادی نظام و دولت به مقوله تعاون ارتباط دارد که دولت توجه جدی در این زمینه می‌کند. وی افزود: دولت تدبیر و امید تمام تلاش خود را کرده است تا رجوع تعاون یا […]

  آوای شمال/ کامران اصغری به‌عنوان سخنران پیش‌ از خطبه‌های این‌ هفته نماز‌ جمعه محمودآباد با تبریک هفته تعاون گفت: ۲۵ درصد موضوعات اقتصادی نظام و دولت به مقوله تعاون ارتباط دارد که دولت توجه جدی در این زمینه می‌کند.

  وی افزود: دولت تدبیر و امید تمام تلاش خود را کرده است تا رجوع تعاون یا فرهنگ تعاون در جامعه ترویج پیدا کند و به همین‌منظور تعاونی‌ها را به سه دسته تقسیم کرده است.

  مدیر‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به وجود ۱۳ هزار تعاونی در این استان خاطرنشان کرد: غالب این تعاونی‌ها فعال و بخشی نیز نیمه‌فعال و راکد هستند.

  اصغری با اشاره به سیاست تقویت تعاونی‌ها از سوی دولت گفت: دولت از تمامی دستگاه‌های اجرایی خواست تا موانع ادامه فعالیت‌ تعاونی‌ها را بردارد و از این رو به دنبال رفع مشکلات تعاونی‌ها در مازندران هستیم.

  وی ادامه داد: تعاونی‌های نیمه‌فعال نیز باید هدایت و راهنمایی شوند تا به ظرفیت اصلی خود بازگردند و آن‌تعداد از تعاونی‌هایی که راکد و غیرفعال هستند باید ساماندهی شوند تا فعالیت خود را از سر گیرند.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با بیان اینکه دولت در نظر دارد تا تعاونی‌های با کیفیت تشکیل شود، اظهار کرد: سخت‌گیری‌های امروز به دلیل ضرورت فعال شدن تعاونی‌ها است تا دیگر تعاونی‌های راکد در کشور نداشته باشیم.

  اصغری، مهم‌ترین موضوع در صدور مجوز تعاونی‌ها را کیفیت کار دانست و افزود: امروز به دنبال کمیت نیستیم و کیفیت مهم‌ترین مسئله مدنظر در صدور مجوزها است.

  وی شرایط تعاونی‌ها در مازندران را مطلوب عنوان کرد و گفت: مازندران در مقایسه با سایر استان‌ها از نظر کمی و کیفی در حوزه تعاونی‌ها شرایط مناسبی دارد.

  این مسئول خاطرنشان کرد: نگاه به تعاونی‌ها نگاهی همه‌جانبه در اقتصاد کشور است به طوری که در تمامی حوزه‌ها از جمله، کشاورزی، صنعت، گردشگری و سایر حوزه‌ها، تعاونی‌ها نقشی اثرگذار دارند.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران سیاست نظام در بخش تعاونی‌ها را انعطاف قانونی تلقی کرد و اظهار کرد: انعطاف قانونی اگر در این حوزه وجود نداشت شاهد توسعه تعاونی‌ها نبودیم.

  اصغری متذکر شد: مقوله آموزش یکی از کارهای مهم مدنظر در حوزه تعاونی‌ها است تا ساختار اصلی و قوانین تعاونی‌ها به خوبی تشریح شود و همچنین آموزش‌های تخصصی در حوزه کار تعاونی‌ها نیز صورت گیرد. 

  وی به تشکیل جلسات با مراکز کاریابی اشاره کرد و افزود: کاریابی‌ها تا پیش از این به مشغول کردن افراد جویای کار در کارگاه‌های تولیدی بسنده کرده بودند اما تقویت و تشکیل تعاونی‌ها برای افراد بیکار از این پس در دستور کار آن‌ها قرار می‌گیرد.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در ادامه با تشریح برنامه‌های هفته تعاون در مازندران خاطرنشان کرد: برخی از تعاونی‌ها در شهرهای مختلف افتتاح می‌شود و تعاونی‌های برتر نیز در روز ۱۸ شهریور در مرکز مازندران با حضور مسئولان کشوری و استانی معرفی و تجلیل می‌شوند.

  اصغری اضافه کرد: در این مراسم ۳۰ تعاونی برتر تجلیل می‌شوند که از این تعداد هفت تعاونی، برتر ملی هستند.

   

  برچسب ها :

  نظرات