آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32807
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۱
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  دولت ۱۰۰ هزار میلیارد تومان معوقه بانکی دارد

  آوای شمال/ ایرج ندیمی در جلسه مشترک شورای اداری شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت که در محل سالن کنفرانس فرودگاه نوشهر برگزار شد، با تقدیر از قاسم احمدی‌لاشکی برای ابتکار عمل در برگزاری مشترک این جلسه و قدردانی از سه فرماندار حوزه انتخابیه خود در هفته دولت، گفت:‌ ابتکار همدلی و همزبانی در شرایطی که […]

  آوای شمال/ ایرج ندیمی در جلسه مشترک شورای اداری شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت که در محل سالن کنفرانس فرودگاه نوشهر برگزار شد، با تقدیر از قاسم احمدی‌لاشکی برای ابتکار عمل در برگزاری مشترک این جلسه و قدردانی از سه فرماندار حوزه انتخابیه خود در هفته دولت، گفت:‌ ابتکار همدلی و همزبانی در شرایطی که دولت نزدیک ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد و ۱۰۰ هزار میلیارد تومان معوقه بانک‌ها است و ۴۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه‌های نیمه‌تمام است و از ۲۳۶ هزار میلیارد تومان بودجه مصوب، امید به ۱۸۴ هزار میلیارد تومان از باب مادی داریم و از باب جهانی هم همان‌طور که اشاره شد در باب نمایندگی ملت از طرف دولت و وزارت امور خارجه عهده‌دار مسئولیت مذاکره هستند، به هر صورت نیاز است بین دولت و ملت به معنای اعم از همدلی و همزبانی باشد.

  وی افزود: بزرگ‌ترین خواسته‌ای که دشمن داشت و دارد و ان‌شاالله هرگز به آن نمی‌رسد گسست روابط بین دولت و ملت است و به هر حال عاملی که باعث پارگی و انشقاق شود، قطعاً خواسته دشمن است.

  عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ما به همدیگر نقد و انتظار داریم، خاطرنشان کرد:‌ این نقد و انتظار هرگز نمی‌تواند به معنای جدایی و گسست معنا شود و بنابراین باید دولت و ملت همواره رابطه از نوع مثبت و رو به جلو باشد و همدیگر را درک کنیم و بشناسیم و تشخیص ارجاع مردم را ملاک زندگی خود قرار دهیم و با چنین دیدگاهی ما در راستای ابتکار عمل همدلی و همزبانی هستیم.

  وی با اشاره به اینکه یک دهه خشک‌سالی را فرارو داشته و خواهیم داشت، بیان کرد:‌ باید تمهیدات لازم برای زیرساخت‌ها برای تامین آب را داشته باشیم و اگر چه استان‌های شمالی از نظر بارش باران جزو پرباران‌ترین استان‌های کشور است ولی در زمینه سدسازی جزو ضعیف‌ترین‌ استان‌های کشور هستند.

  نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وابستگی بودجه به نفت، شاید یکی از دلایل اصلی تحریم‌ بوده است، خاطرنشان کرد: شاید دشمن به این امید داشته است که مثلاً حدود ۲۰۰ میلیارد دلار واردات و صادرات ما وابسته به این محصول است و به همین منظور، عمده برای ما جانشین درست کردند و می‌خواستند از این راه بیایند.

  وی اضافه کرد: تلاشی که مجالس در باب جدا کردن بودجه جاری از بودجه نفت داشتند در حقیقت نوعی عکس‌العملی بود که نشان دادیم که امروز هم می‌بینیم که حقیقت ابتکار عمل مجلس و دولت هم حد وابستگی و هم از نظر قدرت عمل و ابتکار مدیریت، دست قوه‌مجریه باز باشد، خود را نشان می‌دهد.

  ندیمی با اشاره به اینکه هزینه‌های ما رو به تزاید است و انتظارات هم در کشاکش رقابت‌های سیاسی که یکی از آنها انتخابات آتی خواهد بود باز هم افزایش پیدا می‌کند، افزود: بسیاری از کاندیداها بدون درک شناخت شرایطی که در آن قرار داریم متاسفانه به افزایش مطالبات رویکرد دارند و هر اندازه که مطالبات را افزایش یابد اما منابع، امکانات و اعتبارات با ما هم‌ساز نباشد به نفع کشور نیست.

  وی اظهار کرد: در چنین شرایطی اقداماتی که نمایندگانی که تلاش می‌کنند مسائل اصلی استان و شهرستان خود را درک کنند و پیگیر باشند در آینده خود را نشان می‌دهد.

  عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: باید برای آینده مردم به فکر اموری باشیم که ماندگاری داشته باشد و کارهایی انجام بدهند که بتواند در آینده نیز ادامه داشته باشد.

  ندیمی با اشاره به اینکه استان‌های شمالی کشور همواره ده‌ها میلیون مسافر و گردشگر را میزبانی می‌کنند، گفت: باید زیرساخت‌های مورد نیاز در این زمینه در این استان‌ها فراهم شود.

  برچسب ها :

  نظرات