آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 12 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32788
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۷:۱۸
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  بسیاری از زمین‌های مردم سند ندارد/عکسبرداری هوایی از ۱۰ میلیون هکتار اراضی کشور

  آوای شمال/ قباد افشار صبح امروز در دیدار با استاندار کرمان اظهار داشت: با توجه به مشکلات زیست‌محیطی در منطقه خاتون‌آباد شهربابک می‌توان به دامداران منطقه زمین اعطا کرد تا به دامداری بپردازند. وی بیان داشت: زمانی که به دامداران دارای مرتع در یک گوشه‌ای زمین داده شود، می‌توانیم، بقیه مراتع را آزاد کنیم، زیرا […]

  آوای شمال/ قباد افشار صبح امروز در دیدار با استاندار کرمان اظهار داشت: با توجه به مشکلات زیست‌محیطی در منطقه خاتون‌آباد شهربابک می‌توان به دامداران منطقه زمین اعطا کرد تا به دامداری بپردازند.

  وی بیان داشت: زمانی که به دامداران دارای مرتع در یک گوشه‌ای زمین داده شود، می‌توانیم، بقیه مراتع را آزاد کنیم، زیرا تولید اقتصادی‌تر و مرتع برای فعالیت زیست محیطی آزاد می شود و فشار بر مرتع هم کاهش می‌یابد و حتی اگر آب آن مناطق شور است، باید آب شیرین‌کن بگذاریم.

  رئیس امور اراضی کشور ادامه داد: کاداستر اراضی کشاورزی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که انجام می‌شود، زیرا برآوردهای ما از اراضی به شکل کلی و نه دقیق است.

  افشار عنوان کرد: طرح کاداستر اراضی کشاورزی را از سال گذشته آغاز کردیم و باید در قالب برنامه هفت‌ساله تمام کنیم و این کار طی سال جاری در برخی از استان‌ها آغاز شده و عکسبرداری هوایی از ۱۰ میلیون هکتار اراضی در سطح کشور صورت می‌گیرد.

  وی افزود: با اجرای طرح کاداستر باید عکسبرداری دقیق در زمینه آب، خاک، کیفیت تولید، شرایط کشت و بهره‌برداری انجام شود و خروجی کار هم باید برنامه‌ریزی آب و خاک، الگوی کشت، رفع مشکل حقوقی مردم و سنددار کردن اراضی باشد.

  معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از زمین‌های مردم سند ندارد و آنها نمی‌توانند به علت نداشتن سند تسهیلات دریافت کنند.

  افشار اضافه کرد: ۸۰۰ هزار هکتار اراضی در کرمان وجود دارد و در سال جاری اجرای کاداستر اراضی بخشی از این زمین‌ها را آغاز می‌کنیم.

  وی با اشاره به اینکه با داشتن اطلاعات کاداستر برنامه‌ریزی در استان‌ها بهتر انجام می‌شود، ابراز داشت: با اجرای طرح کاداستر اراضی دعوای بین مردم با مردم و دعوای بین مردم با دولت در زمینه اراضی کاهش می‌یابد و اقدامی ماندنی و دائمی است و امکان پایش وجود دارد.

  معاون وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: عکسبرداری از ۸۰۰ هزار هکتار اراضی استان کرمان حدود ۱۵ میلیارد تومان هزینه دارد تا اراضی تبدیل به سند شوند و بانک‌های اطلاعاتی هم تکمیل شود، لذا دو سوم این بودجه را وزارتخانه و یک سوم اعتبار از محل اعتبارات استانی تامین می‌شود.

  افشار یادآور شد: باقدرت مدیرکل اراضی استان کرمان مدیر نمونه کشوری شد و طی هفته دولت مورد قدردانی قرار گرفت.

  وی خاطرنشان کرد: ابلاغ طرح کاداستر اراضی استان کرمان را تا دو هفته آینده انجام می‌دهیم و نتایج این طرح نیز در اختیار استان کرمان قرار می‌گیرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات