آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32782
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۷:۱۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > فرهنگی
 •   

  مردم مطالبات فرهنگی رهبری را از مسئولان طلب کنند/ شبهات فرهنگی، پایه جامعه دینی را سست می‌کند

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام والسلمین محمد صادق یوسفی مقدم در خصوص چالش‌های فرهنگی موجود در جامعه و حل آنها گفت: به دلیل گسترده شدن فعالیت‌های فضای مجازی توجه به توسعه فعالیت‌های فرهنگی حساس‌تر شده است. وی با اشاره به توجهات مقام معظم رهبری به این مسئله گفت: چالش‌های فرهنگی موضوعی است که مقام معظم رهبری ازهمان […]

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام والسلمین محمد صادق یوسفی مقدم در خصوص چالش‌های فرهنگی موجود در جامعه و حل آنها گفت: به دلیل گسترده شدن فعالیت‌های فضای مجازی توجه به توسعه فعالیت‌های فرهنگی حساس‌تر شده است.

  وی با اشاره به توجهات مقام معظم رهبری به این مسئله گفت: چالش‌های فرهنگی موضوعی است که مقام معظم رهبری ازهمان آغاز زعامت خود به آن توجه کردند و گاهی با تعبیر تهاجم و شبیخون فرهنگی به مردم، دولت و تمام مسئولان اهمیت موضوع پرداختن به فرهنگ را گوشزد کردند.

  رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن با بیان اینکه تمام مردم و مسئولان فرهنگی کشور موظفند در خصوص فعالیت‌های فرهنگی دشمنان علیه اسلام به ویژه جامعه اسلامی ایران حساسیت نشان دهند، به ذکر چند نکته اشاره کرد و گفت: لازم است برای موضوعاتی که مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ مطرح می‌کنند توجه جدی و برنامه‌ریزی شود و نسبت به هشدارها و موضوعات ایشان حساسیت نشان داده شود چرا که ایشان مسائل فرهنگی و مشکلات آن را بسیار دقیق رصد می‌کنند و نسبت به آن آگاهند.

  وی ادامه داد: لازم است در کنار کسانی که در دولت نقش دارند همچون وزارت ارشاد، دیگر نهادها و تشکیلات فرهنگی و سازمان تبلیغات اسلامی و همچنین تمام مردم نسبت به تحقق مطالبات رهبری در حوزه مسایل فرهنگی حساسیت داشته و برای آنها برنامه‌ریزی کنند و آنها را به طرح‌های کوتاه مدت و بلند مدت تبدیل کرده و به سرانجام رسانند.

  یوسفی‌مقدم مسئله دیگر را بحث شبهات دانست و گفت: باید در بحث شبهات که در حوزه معارف دین و فرهنگ وجود دارد دو حوزه را تفکیک کنیم. در حوزه مسئله محوری که علی‌القاعده باید تمام فعالیت‌های فرهنگی، دینی و پژوهشی طبق مسائل و نیازهای جامعه باشد و باید بر آن تمرکز شود و از انجام فعالیت‌هایی که ثمره‌ای به دنبال ندارد به شدت جلوگیری شود.

  وی ادامه داد: مسئله شبهه محوری حوزه دیگری است که باید سریعا به شبهاتی که در جامعه و برای انحراف جامعه مطرح می‌شود پاسخ داده شود.

  مدیر مرکز فرهنگ و معارف قرآنی با تاکید بر اینکه برای این امر لازم است ساز و کار فراهم شود و برخی از شبهات هم نیازمند طرح و برنامه است، گفت: باید نسبت به مطالبات مقام معظم رهبری حساسیت ویژه داشته باشیم و برای تحقق برنامه‌ها و طرح‌ها برنامه‌ریزی داشته باشیم.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: باید سعی و تلاش مسئولان کشور در عرصه پرداختن به نیازهای جامعه و رفع و دفع شبهاتی که علیه فرهنگ جامعه شکل می‌گیرد، باشد.

  گفتنی است چندی پیش مقام معظم رهبری در دیدار اعضای هیئت دولت با ابراز نگرانی از مسایل فرهنگی فرمودند: «مسئولان فرهنگی کشور و خود آقای رئیس‌جمهور محترم، حساسیّت این حقیر را نسبت به مسئله‌ فرهنگ می‌دانند. گاهی اوقات مشکلات فرهنگی موجب شده که من شب خوابم نبرده؛ به‌خاطر مسائل فرهنگی؛ یعنی اهمّیّت مسائل فرهنگی این‌جور است».

   

  برچسب ها :

  نظرات