آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32774
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  امضای ۳۰ سند همکاری درسفر دو روزه پوتین به چین/چین بزرگترین مشتری گاز روسیه می‌شود

  آوای شمال/ به نقل از راشاتودی در سفر دو روزه پوتین از چین که از روز گذشته آغاز شده است، تعدادی توافق‌ها و پروژه‌های دوجانبه در بخش مالی، حمل و نقل و همکاری‌های انرژی امضاء می‌شود. به اعتقاد پوتین رئیس‌جمهور روسیه روابط دو کشور چین و روسیه به سرعت رو به گسترش است و به […]

  آوای شمال/ به نقل از راشاتودی در سفر دو روزه پوتین از چین که از روز گذشته آغاز شده است، تعدادی توافق‌ها و پروژه‌های دوجانبه در بخش مالی، حمل و نقل و همکاری‌های انرژی امضاء می‌شود.

  به اعتقاد پوتین رئیس‌جمهور روسیه روابط دو کشور چین و روسیه به سرعت رو به گسترش است و به نقطه اوج تاریخی خود می‌رسد.

  رئیس‌جمهور روسیه به خبرنگاران گفته است، قرار است در این سفر  ۳۰ سند همکاری به امضا برسد.

  پروژه جدید جاده ابریشم همکاری با سازمان همکاری‌های شانگهای و بریکس و نیز آماده‌سازی برای اجلاس G 20 و اپک از موارد مهم دستور کار رؤسای جمهور دو کشور است.

  در ماه می گذشته دو کشور قرارداد تاریخی تبادل گاز ۴۰۰ میلیارد دلاری را امضا کردند، بر اساس این توافق روسیه قرار است ۳۸ میلیارد متر مکعب گاز سالانه به چین طی ۳۰ سال صادر کند که زمان آغاز آن از سال ۲۰۱۸ خواهد بود.

  بر این اساس کشور چین آماده‌سازی زیرساخت‌ها را آغاز کرده است و بخش مربوط به مسیر خط لوله گاز شرق موسوم به قدرت سیبریا آماده شده است.

  طرفین در حال حاضر بر روی امکان صادرات گاز اضافی از مسیر موسوم به قدرت سیبریای ۲ مذاکره می‌کنند.

  سال گذشته پوتین و همتای چینی‌اش تفاهم‌نامه‌ای را برای صادرات گاز از مسیر جدید امضا کردند.

  در صورتی که این پروژه اجرایی شود کشور چین بزرگترین مصرف‌کننده گاز روسیه خواهد بود و سالانه ۶۸ میلیارد متر مکعب گاز وارد خواهد کرد.

  همچنین مسکو و پکن پروژه‌های حمل و نقل مشترک خود را توسعه می‌دهند و همچنین آنها توافق کرده‌اند که سرمایه‌گذاری مشترکی برای زیرساخت‌ها و ایجاد خط راه‌آهن سریع در مسیر مسکو و کازان ایجاد کنند.

  مسیر ریلی ۷۷ کیلومتری برای افتتاح تا سال ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شده که هزینه آن ۱۵ میلیارد دلار است.

  این خط آهن قرار است ادامه یابد و به چین برسد. اتصال ریلی مسکو و پکن از طریق قزاقستان به عنوان بخشی از مسیر پروژه جاده ابریشم جدید خواهد بود که با هدف پیوند قوی بازارهای چین با اروپا و خاورمیانه راه‌اندازی می‌شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات