آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ , Thursday 17 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32759
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۳:۰۹
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  نرخ انواع برنج شمال/افزایش قیمت در ماه‌های آینده

  آوای شمال/ دلاور حیدرپور بعد از ظهر امروز در ستاد تنظیم بازار استان مازندران اظهار کرد: قیمت حبوبات نسبت به سال گذشته ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یافته است. وی تصریح کرد: قیمت برنج طارم محلی در کارخانه ۶ هزار و ۴۰۰ تومان است که نسبت به سال قبل ۱۴ درصد افزایش قیمت دارد، برنج […]

  آوای شمال/ دلاور حیدرپور بعد از ظهر امروز در ستاد تنظیم بازار استان مازندران اظهار کرد: قیمت حبوبات نسبت به سال گذشته ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یافته است.

  وی تصریح کرد: قیمت برنج طارم محلی در کارخانه ۶ هزار و ۴۰۰ تومان است که نسبت به سال قبل ۱۴ درصد افزایش قیمت دارد، برنج شیرودی در حال حاضر ۴ هزار و ۱۰۰ تومان فروخته می‌شود که نسبت به سال قبل ۲۸ درصد افزایش قیمت دارد.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اضافه کرد: قیمت برنج ندا و نعمت نیز نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش قیمت داشت.

  وی درباره وضعیت تولید برنج در استان گفت: با وجود کم‌آبی و خشکی و سیل ابتدای فصل در مجموع وضعیت خوبی داشتیم و از ۲۱۱ سطح زیر کشت پیش‌بینی می‌شود که یک میلیون و ۳۰۰ تن شلتوک داشته باشیم که بیش از ۸۱۰ هزار تن برنج سفید تولید می‌شود.

  حیدرپور خاطرنشان کرد: ۸۰ هزار تن مصرف داخل استان و بقیه نیز به سایر استان‌ها ارسال می‌شود.

  وی در ادامه از برنامه‌ریزی برای کاشت مجدد برنج در استان خبر داد و گفت: ۲۶ هزار هکتار کاشت مجدد شد و همچنین بیش از ۵۰ هزار تن نیز رتون از اراضی کشاورزی برداشت می‌شود.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اعلام اینکه در سال جاری قیمت برنج راضی‌کننده است، افزود: باید با پیگیری از وزارتخانه این آمادگی را در این سازمان ایجاد کنیم که در صورت نیاز با تصمیم هیئت وزیران وارد بازار شویم تا مشکلی برای کشاورزان به وجود نیاید.

  وی با اعلام اینکه واردات در سه ماهه اول ۹۴ نسبت به سال ۹۳ حدود ۲۲ درصد کاهش داشت، افزود: تعرفه واردات نیز افزایش کرد و وزارت جهاد هم تاکنون ثبت سفارش جدید برای واردات برنج ندارد و پیش‌بینی می‌شود که در ماه‌های آینده روند قیمت برنج صعودی باشد.

  ‌حیدرپور درباره وضعیت تولید مرکبات در استان نیز گفت: سطح زیر کشت باغات مرکبات استان حدود ۱۲۲ هزار هکتار بود و برآورد ما این است که در سال جاری دو برابر سال گذشته حدود ۲ میلیون تن مرکبات تولید کنیم.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اضافه کرد: باید از هم اکنون فکری برای صادرات مرکبات در استان انجام شود.

  برچسب ها :

  نظرات