آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32716
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > فضای مجازی
 •   

  نکاتی که باید قبل از فروش گوشی به آن ها دقت شود

  آوای شمال/ آیا شما هم قصد فروش گوشی هوشمند یا تبلت خود را دارید؟ اکثر کاربران زمانی که قصد خرید یک گوشی جدید دارند، اقدام به فروش گوشی قدیمی خود می کنند. اما خیلی از افراد بدون توجه به نکات امنیتی و اقداماتی که باید قبل از فروش انجام دهند، اقدام به تعویض گوشی خود […]

  آوای شمال/ آیا شما هم قصد فروش گوشی هوشمند یا تبلت خود را دارید؟ اکثر کاربران زمانی که قصد خرید یک گوشی جدید دارند، اقدام به فروش گوشی قدیمی خود می کنند. اما خیلی از افراد بدون توجه به نکات امنیتی و اقداماتی که باید قبل از فروش انجام دهند، اقدام به تعویض گوشی خود می کنند و فقط به یک Reset Factory ساده بسنده می کنند اما خبر ندارند که می شود تمام اطلاعات یک گوشی اندروید را بعد از Reset Factory باز یابی کرد.

  بهتر است وارد Recovery گوشی شوید و تمام اطلاعات داخل آن را Wipe کنید. به شما پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام به فروش گوشی خود، حتما به ادامه گزارش توجه نمایید.

  ۱- سیم کارت خود را خارج کنید

  ///
  اولین اقدامی که باید انجام دهید، خارج کردن سیم کارت از گوشی قدیمی خود است. حتی اگر یک سیم کارت جدید می خواهید بخرید، به هیچ وجه سیم کارت قبلی خود را داخل گوشی نگذارید بماند. اطلاعات زیادی از قبیل پیامک ها و بعضی از شماره های تماس در آن ذخیره  شده است.
  ۲- کارت حافظه را فراموش نکنید
  ///
  اگر برای گوشی خود کارت حافظه خریداری کرده اید و از آن استفاده می کنید، قبل از فروش و واگذاری گوشی خود به دیگران، حتما آن را خارج کنید.  بهتر است هر آن چه که در گوشی خود ذخیره کرده اید را به کارت حافظه خود منتقل کنید و سپس آن را از گوشی خارج کنید. جای این کارت معمولا در اطراف گوشی، کنار و یا در زیر باتری گوشی است.
  ۳- اطلاعات خود را پاک کنید
  ///
  قدم بعدی که باید قبل از فروش گوشی و بعد از انتقال اطلاعات به کارت حافظه انجام شود، نابودی اطلاعات ذخیره شده بر روی گوشی است. برای این کار دو راه ساده وجود دارد. اول اینکه وارد تنظیمات گوشی شوید و به منوی Backup/Restore مراجعه کنید و گزینه حذف تمام اطلاعات یا Erase Everything را انتخاب کنید. همچنین می توانید وارد Recovery گوشی خود شوید و گوشی خود را Reset Factory کنید. ورود به Recovery گوشی های مختلف، راه های مخصوص به خود را دارد. کافیست نحوه Reset Factory مدل گوشی خود را در گوگل جستجو نمایید.  پیشنهاد می کنیم قبل از انجام این کار، اطلاعات زیر را به صورت دستی از بین ببرید:
  اطلاعات حساب کاربری گوگل

  تنظیمات اطلاعات و برنامه ها

  برنامه های نصب شده،آهنگ ها،عکس ها، دیگر اطلاعات کاربری
  حساب های کاربری شبکه های مجازی (فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و… )
  ۴-پاک سازی کنید
  ///
  زمانی که اطلاعات گوشی خود را از بین بردید، باید کمی هم به ظاهر گوشی خود رسیدگی نمایید. سعی کنید خش ها، آلودگی ها و تمام مواردی که ظاهر نا خوشایندی به گوشی می دهند را از بین ببرید. اگر واقعا می خواهید خریدار را تحت تاثیر قرار دهید، بهتر است یک محافظ صفحه جدید ون و خریداری کنید و  در صورت امکان، قاب باتری گوشی خود را عوض کنید. این کار تاثیر زیادی در نو نشان دادن گوشی شما می گذارد.
  ۵- بسته بندی کنید
  ///
  اگر کمی در نگهداری جعبه گوشی خود دقت کنید، در موقع فروش با خیلی از مشکلات رو به رو نمی شوید. سعی کنید جعبه گوشی را سالم نگهداری کنید. گوشی های هوشمند با تجهیزاتی در داخل جعبه به فروش می رسند. تجهیزاتی مانند: هندز فری، سیم شارژر اصلی و گاهی قاب اضافی و شاید امکانات دیگر. آن ها را به سلامت نگهداری کنید و در زمان فروش در بسته بندی مناسب کنار هم قرار دهید.

  برچسب ها :

  نظرات