آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32704
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۷:۰۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  «نامه بازی»‌ هاشمی‌ها برای فرار از «سکه بازی» مهدی!/ کدام مجرم امنیتی برای «آقازاده» بیانیه می‌نویسد؟

  آوای شمال/ شاید شروع این بازی توسط خانواده یکی از جنجالی ترین متهمان ایران چندان هم غیر قابل پیش بینی نبود؛ خانواده ای که در طول ۶ سال رسیدگی به پرونده فرزندشان همه راه‌ها را برای حمله به دستگاه قضایی و حتی نهادهای امنیتی امتحان کردند. کشف موبایل و سکه طلا از مهدی در زندان […]

  آوای شمال/ شاید شروع این بازی توسط خانواده یکی از جنجالی ترین متهمان ایران چندان هم غیر قابل پیش بینی نبود؛ خانواده ای که در طول ۶ سال رسیدگی به پرونده فرزندشان همه راه‌ها را برای حمله به دستگاه قضایی و حتی نهادهای امنیتی امتحان کردند.

  کشف موبایل و سکه طلا از مهدی در زندان که چند روز پیش از سوی سخنگوی دستگاه قضایی اعلام رسانه ای شد،‌چیزی نبود که خانواده وی بتوانند آنرا تکذیب یا اعلام کنند که این اقلام در سلول مهدی جاسازی شده است.

  «نامه بازی» خانواده هاشمی!

  ظاهرا موکلان و خانواده مهدی هاشمی هم می دانستند که این ترفند شاید برای عده معدودی از افراد جامعه قابل پذیرش باشد و چنین دروغی بعدها برای آنان مشکلات قضایی ایجاد کند؛ پس آنان بهترین راه را انتخاب کردند؛ «نامه نگاری های جنجالی»

  برای شروع یکی از وکلای  متهم دست به کار شد و اقدام به نوشتن بیانیه ای در این‌باره کرد تا شاید با این بیانیه تا حدودی افکار عمومی را منحرف کند.

  وحید ابوالمعالی در بیانیه خود مدعی شد که موبایل توسط یکی از مسئولان زندان به مهدی هاشمی داده شده تا وی در صورت نیاز و قرار گرفتن در معرض تهدید امنیتی!‌ با آن به مسئول مربوطه اطلاع دهد؛ ادعایی که حتی در واقعی بودن سوالات متعددی را ایجاد می کند، سوالاتی از این جنس که کدام مسئول در زندان چنین حقی را برای مهدی ایجاد کرده و اساسا چه تفاوتی بین فرزند آیت الله و دیگر مجرمان حاضر در زندان وجود دارد؟

  اما این آخرین پرده سناریوی نوشته شده از سوی نزدیکان خانواده هاشمی نبود؛ عفت مرعشی مادر همسر هاشمی رفسنجانی نیز دست به قلم شد.

  او که پیش از این حکم صادر شده علیه مهدی هاشمی را «پدرسوخته بازی» نامیده بود؛ در نامه ای به محسنی اژه ای معاون اول و سخنگوی دستگاه قضا، نوشت: «جناب محسنی اژه‌ای گویا عذاب وجدان به خاطر ستمی که بر مهدی رفته شما را راحت نمی‌گذارد که با جواب سوال‌های معلوم‌الحال خودتان را تسکین می‌فرمایید. گوشه‌ای سؤالات فراوان از جریان به اصطلاح دادگاه مهدی را برایتان می‌فرستم اگر جواب دادید، سؤالات مهمتر را می‌فرستم شاید شفای دردتان باشد.»

  همزمان با همین نامه، متنی دیگری با عنوان «نامه بیت آیت الله هاشمی»‌ نیز خطاب به معاون اول و سخنگوی دستگاه قضا منتشر شد.

  در نامه خانواده هاشمی نیز چیز جدیدی جز همان اتهامات گذشته به دستگاه قضایی دیده نمی شد، و این نامه در واقع بازنشر همان اتهامات ۶ سال گذشته به سیستم قضایی کشور بود و هیچ گونه توضیحی درباره علت به همراه داشتن موبایل و سکه طلا توسط مهدی در زندان در آن وجود نداشت.

  ادامه سناریوی جنجال سازی/ کدام مجرم امنیتی برای مهدی «بیانیه» می نویسد؟

  نامه نگاری ها و بیانیه نویسی اما به همین جا محدود نمی شود؛ نامه های منتشر شده از سوی خانواده و وکلای هاشمی تنها پیش زمینه ای برای انتشار یک بیانیه اصلی است؛ متنی که از سوی مهدی هاشمی منتشر خواهد شد.

  اما نکته قابل تامل آنجاست که این متن توسط خود مهدی تهیه نشده و یکی از مجرمان امنیتی آنرا تهیه کرده است.

  حمزه کرمی یکی از مدیران مهدی هاشمی در شرکت  بهینه سازی مصرف سوخت و مسئول سایت جمهوریت در ایام انتخابات سال ۸۸ همان کسی است که قرار شده بیانیه مهدی هاشمی توسط او نوشته شود.

  حمزه کرمی همان کسی است که در جریان دادگاه های پس از انتخابات سال ۸۸ در اعترافاتی صریح، از پولشویی مهدی هاشمی در شرکت بهینه سازی مصرف سوخت پرده برداشت.

  وی همچنین در اعترافات خود تصریح کرد: «با فشار مهدی هاشمی از سازمان بهینه سازی مصرف سوخت به منظور تبلیغات در دوره نهم انتخابات ریاست جمهوری پول برداشت می‌شد و وی پس از انتخابات نهم به اقدامات خود ادامه داد.»

  این مجرم امنیتی همچنین ادامه داد: «باید بگویم که در سازمان بهینه سازی مصرف سوخت نیز مهدی هاشمی نقش موثری داشت. وی معتقد بود که انتخابات در ایران با پول بیت المال برگزار می‌شود و اعتقادی به هزینه شخصی برای انتخابات نداشت.

  جالب‌تر اینکه ظاهرا کرمی قرار است در بیانیه‌ خود مهدی هاشمی را تطهیر کند؛ ظاهرا بر اساس طراحی صورت گرفته قرار است موضوع کشف سکه از مهدی هاشمی به کارهای عام المنفعه و خیریه! نسبت داده شده و ادعا شود که قرار بوده این سکه ها در بین نیازمندان تقسیم شود؛ این درحالی است که هاشمی در حال حاضر به عنوان یک مفسد اقتصادی دوران محکومیت خود را در زندان سپری می کند.

  نکته قابل تامل نیز این است که حمزه کرمی هم اکنون در مقطع دکترا در دانشگاه آزاد مشغول تحصیل است و به زودی می تواند به عنوان هیات علمی در این دانشگاه مشغول به کار شود؛ موضوعی که با قرار دادن آن در کنار بیانیه نویسی برای مهدی هاشمی، می تواند پاسخ های جالبی به برخی شبهات بدهد.

  حال باید دید این بیانیه و نامه نویسی توسط خانواده هاشمی تا کجا ادامه پیدا می کند و آیا قرار است افراد دیگری نظیر خود آیت الله نیز وارد این بازی شوند؟

   

  برچسب ها :

  نظرات