آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ , Wednesday 16 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32666
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > فرهنگی
 •   

  کتب درسی امسال آماده توزیع/ کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۹۶-۹۵ زیر چاپ است

  آوای شمال/ علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در چهل و یکمین مجمع عمومی مدیران دبیرخانه‌های نظام اداری کشور که در سالن مرکز آفرینش‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، اظهار داشت: دبیرخانه‌ها قلب سازمان هستند و ورودی و خروجی‌های سازمان از طریق دبیرخانه‌ها دنبال می‌شود. وی با بیان اینکه دبیرخانه‌ها رکن […]

  آوای شمال/ علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در چهل و یکمین مجمع عمومی مدیران دبیرخانه‌های نظام اداری کشور که در سالن مرکز آفرینش‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، اظهار داشت: دبیرخانه‌ها قلب سازمان هستند و ورودی و خروجی‌های سازمان از طریق دبیرخانه‌ها دنبال می‌شود.

  وی با بیان اینکه دبیرخانه‌ها رکن اصلی بروکراسی محسوب می‌شوند، گفت: این بروکراسی به معنای حاکمیت دفاتر است و اگر دبیرخانه‌ها نباشند سوابق اداری از بین می‌رود.

  فانی افزود: در سال‌های اخیر با ورود فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) روال دبیرخانه‌ها سالم و سلامت دنبال می‌شود که لازمه آن توسعه زیرساخت‌های فناوری است.

  وزیر آموزش و پرورش با ارائه گزارشی از وضعیت آموزش و پرورش در حوزه فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد:‌ آموزش و پرورش عهده‌دار ۱۰۵ هزار مدرسه کشور است و در نقاطی مدرسه وجود دارد که هیچ دستگاه دولتی آنجا حضور ندارد.

  وی  افزود: از مجموع ۱۰۵ هزار مدرسه کشور، ۱۱۰ مدرسه دارای یک دانش‌آموز است و ۴۸۰۰ مدرسه با کمتر از ۵ دانش‌آموز اداره می‌شود که همگی آنها در راستای توسعه عدالت آموزشی و انسداد مبادی بیسوادی است.

  فانی با بیان اینکه در آموزش و پرورش یک میلیون فرهنگی شاغل داریم، تصریح کرد: در این بین همچنین هر سال ۱۳۰ میلیون جلد کتاب درسی چاپ و برای بیش از ۱۳ میلیون دانش‌آموز ارسال می‌شود.

  وی افزود: در عین حال که کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۹۵-۹۴ آماده توزیع است، کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۹۶-۹۵ زیر چاپ است و مقداری از آنها نیز از زیر چاپ خارج شده است زیرا برای چاپ یک سال کتاب‌های درسی به ۱۴ ماه زمان نیاز داریم.

  وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه آماده‌سازی دانش‌آموزان برای زندگی در دولت الکترونیک را در دستور کار داریم،‌ اظهار کرد: بحث فاوا در آموزش و پرورش یک تفاوتی با سایر دستگاه‌ها دارد، در آموزش و پرورش غیر از وظیفه‌ای که به عهده همه دستگاه‌هاست، آموزش دانش‌آموزان برای اینکه بتوانند در آینده در دولت الکترونیک زندگی کنند از جمله وظایف این دستگاه است.

  وی افزود: استفاده از کلاس‌های هوشمند و آماده‌سازی معلمان برای استفاده از حوزه الکترونیک از جمله تکالیف وزارت آموزش و پرورش در حوزه دولت الکترونیک است.

  فانی با بیان اینکه آموزش و پرورش از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است، خاطر نشان کرد: یک میلیون فرهنگی شاغل و ۱۳ میلیون دانش‌آموز داریم که با احتساب اولیای آنها ۲۶ میلیون پدر و مادر دانش‌آموزان خواهند بود که در نهایت مخاطبان آموزش و پرورش ۴۰ میلیون نفر می‌شوند که بزرگ‌ترین و پاسخگو‌ترین دستگاه کشور است.

   

  برچسب ها :

  نظرات