آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32665
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  جشن تولد «سید حسن نصرالله» در جبهه نبرد و خانه پدری +عکس

  آوای شمال/ بسیاری از دوستداران مقاومت اسلامی لبنان روز گذشته (۳۱ آگوست/۹ شهریور) سالروز تولد «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله را جشن گرفتند.  فعالان رسانه‌ای لبنان عکسی از پدر و مادر سید نصرالله را در فضای مجازی منتشر کردند که نشان می‌دهد والدین سید مقاومت، پنجاه و پنجمین سالروز تولد فرزندشان را جشن […]

  آوای شمال/ بسیاری از دوستداران مقاومت اسلامی لبنان روز گذشته (۳۱ آگوست/۹ شهریور) سالروز تولد «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله را جشن گرفتند. 

  فعالان رسانه‌ای لبنان عکسی از پدر و مادر سید نصرالله را در فضای مجازی منتشر کردند که نشان می‌دهد والدین سید مقاومت، پنجاه و پنجمین سالروز تولد فرزندشان را جشن گرفتند.

   

  رزمندگان مقاومت اسلامی که از چند سال اخیر در حال مبارزه با تروریسم تکفیری در سوریه هستند، با انتشار عکسی از خود در زبدانی، سالروز تولد سید حسن نصرالله را تبریک گفته و با نمایش نوشته‌ای، از نبرد «زبدانی» به فرمانده خود درود فرستادند و احترام نظامی گذاشتند.

   

  جمعی از رزمندگان مقاومت در جبهه «زبدانی» در غرب سوریه، با انتشار دست‌نوشته‌ای ساده که در آن نوشته شده بود «درود مردان خدا در زبدانی به سید حسن نصرالله، تولدت مبارک»، این روز را تبریک گفتند.

  سید حسن نصرالله زاده ۳۱ آگوست ۱۹۶۰ میلادی در شهرک «البازوریه» جنوبی به مسافت اندکی از شهر «صور» در جنوب لبنان است.

  نصرالله در دوران نوجوانى به همراه شهید سیدعباس موسوى عازم نجف گردید تا در مدرسه علوم اسلامى شیعیان به تحصیل علوم دینى بپردازد. در سال ،۱۹۷۸ رژیم بعثى این دو را از عراق اخراج کرد. نصرالله براى ادامه تحصیل به قم آمد و پس از کسب درجه اجتهاد به بیروت بازگشت. در سال ۱۹۸۲ و پس از فشارهاى جبهه ملى نجات بر جنبش امل جهت برقرارى صلح با دشمن صهیونیستی، نصرالله به همراه شهید سید عباس موسوى، شهید راغب حرب، شیخ عبید، شیخ صبحى طفیلى، شیخ حسن کورانى و محمد رعد از جنبش امل خارج شده و گروه مقاومت اسلامى را که بعدها به حزب الله مشهور شد، را تشکیل دادند.

   

  برچسب ها :

  نظرات