آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ , Saturday 25 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32600
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ شهریور, ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  پرونده تروریسم در ایران به علت غفلت مجامع جهانی مفتوح بوده و هم‌چنان قربانی می‌گیرد

  آوای شمال/ بیانیه دومین کنگره بین‌المللی ۱۷ هزار شهید ترور کشور که امروز در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است از سوی همسر شهید داریوش رضایی‌نژاد قرائت شد. در این بیانیه آمده است: دومین کنگره بین‌المللی ۱۷ هزار شهید ترور در حالی برگزار می‌شود که سال گذشته، ماه گذشته و هفته گذشته دیو سیاه […]

  آوای شمال/ بیانیه دومین کنگره بین‌المللی ۱۷ هزار شهید ترور کشور که امروز در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است از سوی همسر شهید داریوش رضایی‌نژاد قرائت شد.

  در این بیانیه آمده است: دومین کنگره بین‌المللی ۱۷ هزار شهید ترور در حالی برگزار می‌شود که سال گذشته، ماه گذشته و هفته گذشته دیو سیاه تروریسم باز هم از فرزندان این مرز و بوم و در مقابل چشمان نیمه باز سازمان‌های بین‌المللی قربانی گرفت. در زمانه‌ای پر آشوب که چرخ‌های خشونت و تروریسم به وسیله استعمار و استکبار از یک سو و متحجران بی عقل از سوی دیگر به حرکت درآمده و امنیت منطقه و حیات مردم را به خطر انداخته است، به جان‌های بیگناه حمله و اماکن مقدس به آتش کشیده می‌شوند.

  در این بیانیه با اشاره به اینکه پرداختن به تروریسم و افشای دست‌های پشت پرده و سامان‌ده جریانات تروریستی به مثابه اقدامی است برای احترام به حیات بشر، صلح و جهانی عاری از خشونت و تروریسم، آمده است: از این منظر، دومین کنگره ۱۷ هزار شهید ترور با چنین هدف متعالی برنامه‌ریزی شده و برگزار می‌شود. زخمی که تروریسم بر پیکر ایران نشانده، تازه و خون‌چکان است. تروریست‌ها همچنان از ایران قربانی می‌گیرند و براثر سنگینی گوش کسانی که خود را داور جامعه جهانی می‌دانند، در دادخواهی ناکام مانده و التیام نیافته است، از این رو تکرار خواسته‌های به حق قربانیان ترور در ایران، یادآوری مطالبه مغفول مانده‌ای است که تا جهان موضع خود را در قبال آن روشن نکرده باید آن را در قالب شعری، ترانه‌ای، عکسی و کتابی و یا یادواره‌ای گوشزد کرد.

  در این بیانیه خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد و نماینده وی در ایران، رئیس شورای حقوق بشر و نماینده ویژه آن در امور ایران و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، آورده است: اکنون پس از انتشار دایره‌المعارف شهدای ترور، روز شمار حوادث تروریستی در ایران به صورت مستند اثبات می‌سازد که گروه‌هایی که اکنون تحت نام فعال سیاسی و یا پناهنده در خارج از ایران و عمدتاً کشورهای اروپایی سنگ حقوق بشر را به سینه می‌زنند و یا مدعی دموکراسی و یا عدالت هستند چه جنایاتی را مرتکب شدند و اکنون به سبب ورشکستگی، گرد مجامعی می‌گردند که برایشان نامی و نشانی داشته باشد. دور کردن این افراد از حریم سازمان‌های بین‌المللی به ویژه شورای حقوق بشر یک حیثیت و عمل شرافتمندانه به حساب می‌آید.

  در ادامه این بیانیه آمده است: پرونده تروریسم در ایران با بیش از ۱۷ هزار شهید به علت غفلت مجامع جهانی پرونده‌ای مفتوح به حساب می‌آید که همواره قربانیانی را از مردم بی‌دفاع می‌گیرد و این بی‌توجهی عاملی برای تشجیع آنها و حامیانشان می‌باشد.

  همچنین در سومین بند این بیانیه ذکر شده که در شرایط به وجود آمده برای مبارزه با داعش، گروهک تروریستی پژاک با مخفی کردن خود در این فضا و با سوء استفاده از رسانه‌ها، خود را به عنوان یک قهرمان جا زد و از این رهگذر توری برای به دام انداختن جوانان به بهانه مبارزه با داعش پهن کرد و فضایی برای زیست خود فراهم آورد.همچنین در مرزهای شرقی کشورمان نیز گروهک‌هایی امنیت مردم و مرزها را تهدید می‌کنند، مرزداران را به گروگان می‌گیرند و به راهزنی مشغولند. این جریانات که عمدتاً از جانب برخی کشورهای منطقه تغذیه و حمایت می‌شوند، تهدیدی برای صلح و امنیت منطقه هستند. به راستی چه فرقی بین داعش و جیش‌العدل با آن همه جنایات انجام شده توسط این گروهک می‌باشد و چرا بایستی جامعه جهانی چشمش را بر جنایات این گروهک ببندد.

  به گزارش فارس، در این بیانیه همچنین آمده است: در غرب نیز اشخاصی از کاسبان سیاست، قصد آن دارند تا همچنان گروهک ورشکسته منافقین را سرپا نگه دارند که باید به آنها گفت آن زمان که منافقین تحت حمایت صدام تحت حمایت این کشور قیام می‌کردند کاری نتوانستند پیش ببرند و اکنون نیز این گروهک نخواهد توانست آرزوی جنگ‌طلبان را برآورده کرده و محکوم به نابودی است.

  در پایان خانواده شهدای ترور در این بیانیه اعلام می‌دارد که پیگیری برای رسیدگی به این پرونده تروریسم را ناشی از یک حس انتقامجویانه نمی‌داند بلکه وظیفه انسانی خود دانسته تا از این مسیر برای ساختن جهانی تلاش کند تا هیچ پدری در مقابل چشمان فرزندش ترور نشود، هیچ کودکی در آغوش مادر به خاک و خون کشیده نشود و هیچ انسانی بیگناه و غافلگیرانه قربانی نشود.

   

  برچسب ها :

  نظرات