آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 15 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32598
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ شهریور, ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > فضای مجازی
 •   

  ایجاد پوشش ۳G با ۳ آنتن ادعایی بیش نیست/نظر وزیر درباره اینترنت بدون سانسور و رایگان در دنیا

  آوای شمال/ وزیر ارتباطات امروز در حاشیه اعطای مجوز ‌آزمایشی ارتقای پروانه رایتل به نسل ۴ در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس، مبنی بر اینکه دادستانی نامه‌ای مبنی بر توقف برگزاری مسابقات و سرویس‌های پیامکی به اپراتورهای تلفن همراه ارسال کرده تکلیف این موضوع چه می‌شود، گفت: این نامه را ندیده‌ام و به این دلیل […]

  آوای شمال/ وزیر ارتباطات امروز در حاشیه اعطای مجوز ‌آزمایشی ارتقای پروانه رایتل به نسل ۴ در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس، مبنی بر اینکه دادستانی نامه‌ای مبنی بر توقف برگزاری مسابقات و سرویس‌های پیامکی به اپراتورهای تلفن همراه ارسال کرده تکلیف این موضوع چه می‌شود، گفت: این نامه را ندیده‌ام و به این دلیل نمی‌توانم درباره آن اظهارنظر کنم.

  * وعده خارجی ارائه اینترنت بدون سانسور و رایگان اتفاق نمی‌افتد

  وزیر ارتباطات در پاسخ به سؤالی درباره وعده یک مؤسسه آمریکایی برای ارائه اینترنت بدون سانسور و رایگان از حدود ۲۰ روز دیگر در برخی کشورها، اظهار داشت: این اتفاق قطعاً تا زمان وعده داده شده نخواهد افتاد و درباره چیزی که اتفاق نمی‌افتد چرا باید به پیشواز برویم بنابراین این فرض بعید است.

  وی ادامه داد: پس از سؤال‌های مکرر خبرنگاران درباره اینترنت رایگان در دیگر کشورها و گرانی اینترنت در ایران قیمت اینترنت از اتحادیه جهانی مخابرات استعلام گرفتیم و نتیجه این بود که ایران جزو ۵ کشوری است که اینترنت ارزان دارد.

  * ادعای اپراتور در ایجاد پوشش ۳G با ایجاد ۲ یا ۳ آنتن

  واعظی در پاسخ به سؤال دیگری درباره وضعیت اینترنت اپراتورهای تلفن همراه، گفت: در سرویس نسل ۳ و ۴ اینترنت موبایل وضعیت نسبتاً قابل قبول است اما مشکل فعلی که اکنون به اپراتورها داریم سرعت نیست، مشکل این است که یک اپراتور ۲ یا ۳ آنتن در شهر نصب می‌کند و می‌گوید که در این شهر نسل ۳ را ارائه دادند به این ترتیب در آن منطقه که آنتن نسل ۳ نصب است سرعت خیلی خوب است و در محله دیگر آن سرعت قابل دسترسی نیست که این مشکل باید حل شود.

  * افزایش پهنای باند داخل  و خارج به نسبت ۸۰ به ۲۰

  وزیر ارتباطات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش ظرفیت پهنای باند داخل و بین‌الملل گفت: در آغاز به کار دولت یازدهم ظرفیت پهنای باند بین‌الملل ۶۲۰ گیگابایت بر ثانیه بود و اکنون به ۲۴۰۰ گیگ افزایش یافته و تا پایان دولت به ۴ هزار گیگابایت بر ثانیه افزایش می‌یابد.

  وی تأکید کرد: میزان افزایش ظرفیت پهنای باند داخلی به خارج ۸۰ به ۲۰ است.

  واعظی گفت: همچنین افزایش ظرفیت شبکه انتقال کشور ضروری است که از ۴۵۰ هزار E1 به یک میلیون لینک E1 رسیده و تا پایان دولت یازدهم به  ۲٫۵ میلیون لینک E1 افزایش یافت.

   

  برچسب ها :

  نظرات