آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 15 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32597
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ شهریور, ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > حوادث > سیاسی
 •   

  «مضایا»، در جنوب زبدانی، شاهد پیشروی حزب‌الله و ارتش سوریه است

  آوای شمال/ دو روز پس از آغاز عملیات آزادسازی منطقه «مضایا» در جنوب شهر مهم «زبدانی»، نیروهای مقاومت حزب‌الله لبنان با کمک نیروهای ارتش سوریه شب گذشته عملیات پاکسازی بخش‌هایی از منطقه «مضایا» را آغاز کردند. در ساعات اولیه عملیات بعد از درگیری شدید با تروریست‌های «احرارالشام» و «جبهه النصره» بخش‌های وسیعی از زمین‌ها و […]

  آوای شمال/ دو روز پس از آغاز عملیات آزادسازی منطقه «مضایا» در جنوب شهر مهم «زبدانی»، نیروهای مقاومت حزب‌الله لبنان با کمک نیروهای ارتش سوریه شب گذشته عملیات پاکسازی بخش‌هایی از منطقه «مضایا» را آغاز کردند.

  در ساعات اولیه عملیات بعد از درگیری شدید با تروریست‌های «احرارالشام» و «جبهه النصره» بخش‌های وسیعی از زمین‌ها و ساختمان‌های موجود در اطراف مسجد «الکزبری» واقع در جنوب غربی منطقه مضایا به کنترل نیروهای مقاومت در آمد.

  موقعیت شهرک «مضایا» در جنوب شهر «الزبدانی» و جنوب غرب سوریه

   

  به گزارش فارس، نیروهای حزب الله با حمله به مواضع تروریست‌ها در دشت مضایا بخش‌هایی از این ناحیه را نیز از وجود عناصر تروریستی پاکسازی کردند.

  بنا به این گزارش، عملیات پیشروی نیروهای حزب‌الله در محور غربی و جنوبی و شمال مضایا همچنان ادامه دارد.

  همزمان با عملیات پاکسازی منطقه مضایا٬ نیروهای حزب الله حملات شدیدی را علیه مواضع تروریست‌ها در مرکز شهر الزبدانی آغاز کردند و توانستند ده‌ها تن از تروریست‌ها را از بین ببرند.

   

  توپخانه حزب‌الله و جنگنده‌های ارتش سوریه نیز در پاسخ به حملات خمپاره‌ای و موشکی تروریست‌ها به دو شهرک «الفوعه» و «کفریا» در استان ادلب، مواضع تروریست‌ها را در مرکز الزبدانی و شرق شهر مورد هدف قرار دادند.

  بعد از این که تروریست‌ها مذاکرات در خصوص شهر الزبدانی٬ الفوعه و کفریا را به شکست کشاندند؛ نیروهای حزب‌الله لبنان وسعت عملیات پاکسازی در شهر الزبدانی را افزایش دادند و عملیات پاکسازی منطقه مهم و راهبردی مضایا را نیز آغاز کرند.

   

   

  برچسب ها :

  نظرات