آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32591
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ شهریور, ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  هلوکاست واقعی در ایران/ نسل‌کشی فجیع ۱۰ میلیونی با هدف سلطه+عکس‌نوشت

  آوای شمال/ خباثت‌های دولت انگلیس در طول تاریخ کشورهای بسیاری را به ورطه نابودی کشاند، کشورهایی که صدای مظلومیتشان در لابه‌لای فریادهای ظالمانه کشورهای مستکبر و استعمارگر گم شده. کشور ایران هم یکی از قربانیان این لشکر خون‌آشام بشریت است، حادثه‌ای که نه رسانه‌های غربی به آن می‌پردازند و نه مایلند که آن رسانه‌ای شود. […]

  آوای شمال/ خباثت‌های دولت انگلیس در طول تاریخ کشورهای بسیاری را به ورطه نابودی کشاند، کشورهایی که صدای مظلومیتشان در لابه‌لای فریادهای ظالمانه کشورهای مستکبر و استعمارگر گم شده.

  کشور ایران هم یکی از قربانیان این لشکر خون‌آشام بشریت است، حادثه‌ای که نه رسانه‌های غربی به آن می‌پردازند و نه مایلند که آن رسانه‌ای شود.

  دکتر محمدقلی مجد ـ استاد تاریخ دانشگاه پرینستون کانادا ـ کتابی منتشر کرد با نام «قحطی بزرگ و نسل کشی در ایران در فاصله سال‌های ۱۹۱۷ تا میلادی ۱۹۱۹» وی بر مبنای مدارک معتبر موجود در مرکز اسناد ملّی ایالات متحده آمریکا ثابت می کند که قحطی بزرگ در ایران در سده بیستم میلادی، در زمان جنگ جهانی اول رخ داده است.

  او در این کتاب، پرده از رازی بزرگ برداشت و با تکیه بر مدارک به جامانده از سفر او، کارشناسان آمریکایی و اخبار روزنامه های وقت، نشان داد که جمعیت ایران در شروع جنگ جهانی اول ۲۰ میلیون نفر بوده است.

  این جمعیت طبق محاسبه روند افزایش طبیعی جمعیت در آن زمان، می بایست ظرف ۴ سال جنگ جهانی به ۲۱ میلیون می رسیده در حالی که طبق همه منابع، جمعیت ایران در پایان جنگ ۱۱ میلیون نفر بوده.

  این یعنی که ۱۰ میلیون ایرانی در جنگ جهانی اول از بین رفته اند، کشور ما در جنگ جهانی اول بی‌طرف بود اما تلفات از همه کشورهای درگیر جنگ بیشتر بود.

  جنگ، تورم و گرانی شدید قیمت اجناس و اقلام را در پی داشت، ظرف ۲ سال قیمت گندم ۱۱ برابر شد، قحطی و بیماری در سراسر کشور شایع شد.

  روزنامه «رعد» (روزنامه سید ضیاءالدین طباطبایی) در شماره ۲۱ فروردین ۱۲۹۷ خبر عجیبی دارد: «مأموران هشت زن را بازداشت کردند که شماری از کودکان را ربوده، کشته و خورده بودند و بهانه آوردند که گرسنگی، آنها را به این کار وا داشته بود.»

  ده‌ها هزار نیروی نظامی روسی و انگلیسی مستقر در ایران به غذا نیاز داشتند، انگلیسی ها تمام غله تولیدی کشاورزان را به قیمت بالا می خریدند و روس‌ها، به روش خودشان، با زور از مردم آذوقه می‌گرفتند.

  در نتیجه به کاهش شدید مواد غذایی در داخل ایران انجامید، عجیب تر اینکه ارتش بریتانیا مانع از واردات مواد غذایی از بین النهرین و هند و حتی از آمریکا به ایران شد.

  بر اثر چنین فاجعه عظیمی بود که جامعه ایرانی به شدت فرو پاشید و استعمار بریتانیا توانست به سادگی حکومت دست نشانده خود را در قالب کودتای ۱۲۹۹ بر ایران تحمیل کند.

  مجد چنین نتیجه می گیرد: «هیچ تردیدی نیست که انگلیسی‌ها از قحطی و نسل‌کشی به عنوان وسیله‌ای برای سلطه بر ایران استفاده می‌کردند.»

  وی در کتابش نشان داده که این نسل‌کشی فجیع به خاطر خرید کل غله ایران توسط انگلیسی‌ها بوده، با نسل‌کشی در ایران یک هلوکاست واقعی رخ داد که هنوز با گذشت ۹۰ سال انگلیسی ها حاضر به انتشار اسناد آن نیستند.

  در نتیجه این نسل‌کشی در فاصله سال های ۱۹۱۷ تا ۱۹۱۹ میلادی بین ۸ تا ۱۰ میلیون نفر از جمعیت ۲۰ میلیونی ایران یعنی ۴۰ درصد در اثر قحطی یا بیماری‌های ناشی از سوءتغذیه از بین رفتند.

  مجد دولت بریتانیا را عامل و مسبب این نسل‌کشی مهیب می داند و نشان می دهد که استعمار بریتانیا از سیاست نسل‌کشی و کشتار جمعی به عنوان ابزاری برای سلطه بر ایران بهره برد.

  در سال ۲۰۰۳ وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد اسناد نظامی انگلیس در رابطه با ایران در سال های ۱۹۱۴ تا ۱۹۲۱ هنوز محرمانه‌اند و تا ۵۰ سال بعد، یعنی سال ۲۰۵۳ منتشر نخواهند شد.

  برچسب ها :

  نظرات