آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ , Sunday 20 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32577
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۴
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  محاسبات کاغذی و عقب‌ماندگی مازندران با به‌به چه‌چه‌گویی!

  آوای شمال/ معاون سیاسی‌امنیتی استاندار مازندران در مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید فرمانداری آمل گفت امروز همه وعده‌های انتخاباتی رئیس جمهور محقق شده است و در بحثی دیگر نیز از کاهش ۲۶ درصدی تورم صحبت به میان آورد. روی کاغذ ممکن است بسیاری از محاسبات درست باشد و همه شعارهای تبلیغاتی رئیس جمهور محقق […]

  آوای شمال/ معاون سیاسی‌امنیتی استاندار مازندران در مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید فرمانداری آمل گفت امروز همه وعده‌های انتخاباتی رئیس جمهور محقق شده است و در بحثی دیگر نیز از کاهش ۲۶ درصدی تورم صحبت به میان آورد.

  روی کاغذ ممکن است بسیاری از محاسبات درست باشد و همه شعارهای تبلیغاتی رئیس جمهور محقق شده باشد ولی در عمل حداقل چیزی که در استان و در محله خودمان می‌بینیم اتفاقات آن چیزی نیست که شما اعلام می کنید.

  با سری به میوه فروشی سر محل میزان قیمت میوه چند برابر نسبت به سال گذشته را می‌توان فهمید، هنوز یادم نرفت که با پدری صحبت می‌کردم که می‎گفت امکان توان خرید میوه فصل برایم وجود ندارد، تنها میوه‌ای که در تابستان مصرف کردم، هندوانه بود.

  سایر اقلام مواد غذایی نیز روز به روز گران‌تر می‌شود از کیفیت مواد غذایی که بماند، جای شک و شبهه دارد و هر روز یک چیزهایی درباره افزودنی‌ها در اختیار مردم قرار می‌گیرد؛ فقط در سال جاری شاهد افزایش چند باره مواد لبنی بودیم.

  نرخ البسه که دیگر حساب و کتابی ندارد و بازار در این بخش تقریباً رها شده است، در بخش کالای خانگی هم چندان اوضاع مناسب نیست.

  از اوضاع مسکن برای شما بگویم جناب آقای معاون سیاسی! خانه‌ای که سال گذشته با ۴ میلیون تومان رهن و ۲۰۰ هزار تومان اجاره داده می‌شد، الان با ۱۰ میلیون تومان و ۴۰۰ هزار تومان اجاره هم دل صاحبخانه را راضی نمی‌کند؛ بازار فروش مسکن استان مازندران هم که چندان مناسب نیست و در بدترین شرایط آپارتمان کمتر از متری ۱٫۵  تا ۲ میلیون تومان در استان گیرتان نمی‌آید.

  از اوضاع بیکاری برای‌تان بگویم برادرم، همسایه‌ام، اصلاً در خود مجموعه استانداری چند نفر برای اشتغال به شما مراجعه می‌کنند، خدا وکیلی در روز ملاقات سه‌شنبه‎ها چند نفر درخواست اشتغال دارند؟.

  در حوزه تولیدات استان هم که خودتان بهتر از همه حساب و کتاب دست شماست که واحدهای تولیدی یکی پس از دیگر تعطیل می‌شوند و بسیاری از تولیدکنندگان از نبود نقدینگی گلایه دارند و اعلام می‌کنند که اوضاع اصلاً مناسب نیست.

  مدیر بزرگوار ما! لطفاً یک سری به میزان افراد بیمه بیکاری استان در اداره کار بزنید یا حداقل به موسسات کاریابی استان نگاه کنید، ببینید اوضاع استان چگونه است.

  دل‌مان نمی‌خواهد سیاه‌نمایی کنیم، به قول شما و دوستان‌تان مازندرانی‌ها بیشترین رأی را به دکتر روحانی دادند، اصلا چرا سفر رئیس جمهور به مازندران تا الان چند بار تمدید شده و به تعویق افتاده، شاید در استان برنامه جامعی برای حضور رئیس جمهور تدوین نشد که وی تمایلی برای حضور در استان ندارد.

  جناب معاون سیاسی!  مسئولان و فرمانداران، آمار افتتاح ۷۶۲ طرح را در استان در اختیار شما قرار می‌دهند. برادر من راستی در این هفته چند طرح شاخص با حضور شما و مسئولان استانی قیچی خورد که رسانه‌ها بی اطلاع هستند؟.

  نگاهی به بسیاری از طرح‌ها بیانگر این است که برخی از طرح‌هایی که فرمانداران در اختیار شما قرار دادند، ۶ ماه و برخی‌ حتی یک‌سال از زمان بهره‌بردای آنها گذشت و این آمار دوباره در اختیار شما قرار گرفت.

  باور کنید موفقیت دولت را دوست داریم، شاید با بیان این مطالب بحث ناهم‎خوانی دیدگاه‌های سیاسی مطرح شود، ولی باور کنید همه این مسائل در استان به‌خوبی قابل لمس است.

  این چند کلمه تقدیم شد تا بدانید که واقعاً آنطور که روی کاغذ می‌نویسند، نمی‌شود زندگی کرد. زندگی مردم تعارف بردار نیست و با تیکه پاره کردن تعارفات، زندگی مردم خوب نمی‌شود. باید واقعیتها را دید و عالمانه برنامه‌ریزی کرد و جازمانه هم، پیگیری کرد تا اهداف تحقق یابد، شاید که زندگی مردم تکانی بخورد.

  برچسب ها :

  نظرات