دشمنی ما با آمریکا عمیق است و با گفت‌وگو قابل حل نیست/ حمایت ما از مظلومان ادامه می‌یابد/ ۳۴ میلیون بسیجی داریم/ بسیج به هیچ حزب و جریان سیاسی تعلق ندارد

چاپ

آوای شمال/ سردار سرتیپ محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین یکشنبه‌شب در گفت‌وگو با برنامه “من طهران” شبکه خبری العالم با بیان اینکه کاخ سفید به صورت مداوم از دیکتاتورهای جهان حمایت می‌کند، افزود: دشمنی ما با آمریکا عمیق است و با گفت‌وگو قابل حل نیست.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به جوسازی های گسترده و طولانی مدت آمریکایی ها درباره برنامه هسته ای ایران خاطرنشان کرد: اگر می خواستیم بمب اتم بسازیم می توانستیم این کار را انجام بدهیم؛ اماتصمیم نداریم چنین کاری انجام دهیم. بر اساس فتوای رهبری تسلیحات کشتار جمعی از جمله بمب اتم حرام است.

سردار نقدی تاکید کرد: ما در نظر داریم قوی تر شویم اما این به معنای این نیست که بخواهیم بمب هسته ای بسازیم.

وی با بیان ضعف ها و شکست های روزافزون آمریکا و رژیم صهیونیستی در صحنه های منطقه ای و بین المللی، گفت: اسراییلی ها و آمریکایی ها هم اکنون در محاصره قراردارند. رژیم صهیونیستی هم اکنون در محاصره ی گروه های مقاومت است. و تمام پایگاه های آمریکا در کشورهای منطقه نیز در تیررس موشک های مجاهدین انقلاب اسلامی است.

بسیج به هیچ جریان سیاسی تعلق ندارد

رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور درباره فعالیت های بسیج با یادآوری تعلق نداشتن بسیج به گروه های سیاسی، تاکید کرد: بسیج همواره پشت سر رهبری حرکت کرده است و به هیچ حزب و جریان سیاسی تعلق ندارد.

وی افزود: مردم سلیقه های مختلفی دارند. که اگر بسیج متعلق به یک حزب خاص یا جناح می بود یقینا نمی توانست میلیون ها نفر را سازماندهی و دور هم جمع کند. اینکه همه اینها جزو یک حزب و جریان باشند بطور حتم مردم چنین چیزی را نخواهند پذیرفت.

سردار نقدی گفت: بطور حتم نیروی بسیج مردمی به جریان و یا حزب خاصی تعلق ندارد، بسیج از اصول اساسی انقلاب اسلامی ایران دفاع می کند.

وی افزود: اعضای بسیج وارد جزئیات نمی شوند، به ویژه در ارتباط با جریانهای سیاسی به طور حتم سلیقه های مختلفی وجود دارد. برخی می خواهند با سرعت وارد عمل شوند و برخی می خواهند با سرعت کمتری حرکت کنند. نیروی بسیج سعی دارد تا هم پای ولایت فقیه پیش برود.

رئیس سازمان بسیج گفت: ما در همه میدان ها در آمادگی کامل به سر می بریم. اقدام های بسیار بزرگی در زمینه های مختلف به ویژه اقتصاد مقاومتی انجام دادیم و دو روز پیش اظهارات مقام معظم رهبری را در دیدار با اعضای هیات دولت و رییس جمهور در آغاز هفته دولت شنیدید که در این دیدار از اقتصاد مقاومتی بسیج سخن گفتند. بطور حتم پیروزی های نیروی بسیج مردمی در تمامی جبهه ها نتیجه آن است که در تمامی موارد یاد شده پشت سر رهبری حرکت کرده است.

ایران ۲۴ میلیون بسیجی دارد

وی درباره تعداد نیروهای بسیج در کشور گفت: ما دو سال قبل از مرز هدف بیست میلیون نفر بسیجی گذشته ایم. امام راحل وقتی این مطلب را فرمودند جمعیت ایران ۳۶ میلیون نفر بود؛ اما جمعیت ایران در زمان حاضر تقریبا ۸۰ میلیون نفر است. رهبر معظم انقلاب فرمودند ما باید دهها میلیون بسیجی آماده داشته باشیم ، لذا هم اکنون تقریبا ۲۴ میلیون بسیجی داریم.

سردار نقدی پیرامون همکاری بسیج و دولت بیان کرد: همان گونه که موضع رهبر معظم انقلاب حمایت از دولت ها و پشتیبانی از آنها است، ما نیز اینگونه هستیم. یکی از راههای کمک به دولت، انتقاد است. انتقاد به معنی این است که بسیج با همه اقدام های دولت موافق نیست. اگر ملت و رهبری احساس کنند که اشتباهی روی داده ما بطور حتم انتقاد خواهیم کرد و در تمامی مراحل اینگونه بودیم. البته نقد ما سازنده است و با همه دولت ها اینگونه بوده ایم یعنی نقد ما ناظر به منافع حزبی و یا زدن حزب مقابل نیست.

وی یادآور شد: البته بطور حتم اهداف اصلی ما و دولت یکی است. همگی می خواهیم با ظلم و ظالمین مقابله کنیم و از ملتهای فلسطین، عراق، افغانستان و مردم ستمدیده دفاع کنیم. دشمنی همه ما با آمریکا عقیدتی است و حمایت ما از مظلومان نیز همواره ادامه خواهد یافت..