آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 15 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت





 • کد مطلب : 32534
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ شهریور, ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  حمله منحرفان به شورای نگهبان ادامه دارد…/عکس‌نوشت

  آوای شمال/ مدتی است که حمله‌ها به شورای نگهبان شدت گرفته، هم از جانب برخی چهره‌های سیاسی داخلی و هم رسانه‌های معاند خارجی. در این میان سید محمدعلی دستغیب هم با انتشار نامه‌های خواست تا از این قافله جا نماند. دستغیب شخصی است که در ماجرای فتنه ۸۸ نقش عمده‌ای را در شکاف بین مردم […]

  آوای شمال/ مدتی است که حمله‌ها به شورای نگهبان شدت گرفته، هم از جانب برخی چهره‌های سیاسی داخلی و هم رسانه‌های معاند خارجی.

  در این میان سید محمدعلی دستغیب هم با انتشار نامه‌های خواست تا از این قافله جا نماند.

  دستغیب شخصی است که در ماجرای فتنه ۸۸ نقش عمده‌ای را در شکاف بین مردم و مسئولان ایفا می‌کرد، سخنان اهانت آمیز این شخص به رهبر معظم انقلاب از ذهن دلسوزان و مردم ایران پاک نخواهد شد.

  حالا هم به میدان آمده تا به ارکان نظام اسلامی حمله‌ور شود، امید است مردم نخبگان سیاسی کشور به همراهی مردم بصیر کشور از این دو دستگی‌ها و اختلاف انگیزی‌های افراد بیماردل جلوگیری کنند.

  «من تکرار می کنم مجلس بالاترین مقام است در این مملکت. مجلس اگر رای داد و شورای نگهبان هم آن رای را پذیرفت، هیچ کس حق ندارد یک کلمه راجع به این بگوید. من نمی گویم رای خودش را نگوید؛ بگوید؛ رای خودش را بگوید؛ اما اگربخواهد فساد کند، به مردم بگوید که این شورای نگهبان کذا و این مجلس کذا، این فساد است و مفسد است یک همچو آدمی، تحت تعقیب مفسد فی‌الارض باید قرار بگیرد.

  این مجلس ما حصل خون یک جمعیتی است که وفادار به اسلام بودند؛ و این مجلس عصاره زحمتهای طاقت فرسای این ملت مسلمان بوده است؛ این مجلس فراهم آمده از”الله اکبر”های مردم است ؛ اگر بنا باشد که این مجلس فراهم آمده از “الله اکبر” مردم قدمی برخلاف اسلام بگذارد، این مجلس مجلسی خواهد بود که برخلاف مسیرمسلمین عمل کرده . با تمام قدرت، بدون اینکه ملاحظه از احدی و از مقامی بشود، مجلس باید مسائل را طرح بکند و رد و بدل و انتقاد صحیح، بدون جار و جنجال، بدون هیاهو، مسائل را بگویند. کسی که مخالف است مخالفت خودش را بدون هیاهو بگوید.

  آن که موافق است موافقت خودش را بدون جار و جنجال بگوید. و بعد هم رای بگیرند. وقتی رأی گرفتند، اگر اکثریت رأی داد، و بعد هم برده شد پیش شورای نگهبان و آنها هم صحیح دانستند این رأی را، مخالف اسلام ندانستند و مخالف قانون اساسی ندانستند، اگر بعدها بخواهند شیطنت بکنند، این شیطنت ها از مبادی غضب، از مبادی فاسد، بیرون می آید.

  باید سرتسلیم به مجلس، یعنی سر تسلیم به اسلام وقتی مخالف اسلام نیست، سرتسلیم به اسلام فرود آورد. روش‌های غیراسلامی را، اگر هم در باطن – خدای نخواسته – دارند، نباید دیگر اظهار بکنند و نباید اذهان مردم را نسبت به مجلس مشوش کنند.

  این یک مسئله‌ای است اساسی و باید همه توجه داشته باشند. به مجرد اینکه یک مطلبی برخلاف رأی یک نفر است، نباید بگوید مجلس درست نیست. (صحیفه امام ج۱۴ص۳۷۰)»

  برچسب ها :

  نظرات