نجات جان بیش از ۴۰۰ نفر در سه ماه اول فصل شنا

چاپ

آوای شمال/ رئیس کمیته پیشگیری از مغروقین شهرستان محمودآباد با بیان اینکه از ابتدای شروع فصل شنا و دریا تاکنون ۴۰۰نفر (که با لیست و مشخصات کامل نجات یافته می باشد) ازمرگ حتمی در سواحل محمودآباد نجات یافتند، طول نوار ساحلی شهرستان محمودآباد ۳۰ کیلومتر دانست و اظهار داشت: از این مقدار ۲۰کیلومتر قابلیت شنا دارد.همچنین باید افزود تعداد نجات یافتگان در شهرستان بیش از ۶۰۰ نفر می باشد که بعلت عدم دریافت مشخصات ،فقط اسامی افراد که مشخصات آنان دریافت شده ذکر گردیده است.
وی،  از بکارگیری حدود ۱۹۰ ناجی، ۱۱۰ ناجی در محمودآبادو ۸۰ ناجی در سرخ رود،  از ابتدای فصل شنا ،در مناطق کور و ممنوعه خبر داد که در ۷ منطقه در محمودآباد و۵ منطقه در سرخ رود بکارگیری شده اند.
پهلوان با اشاره به اقدامات دولت  درباره کاهش آمار غریق در سطح استان و شهرستان اذعان داشت: اقدامات شایسته‌ای در طول یک‌سال گذشته برای کاهش آمار غریق انجام شده است که در طی ۵۰ سال گذشته بی‌نظیر بود.
وی تصریح کرد: شهرستان محمودآباد جایگاه ویژه‌ای از لحاظ توریستی و گردشگری در سطح استان دارد به طوری که سالانه رتبه نخست جذب مسافر را در سطح استان کسب می‌کند.
رئیس کمیته پیشگیری از مغروقین شهرستان محمودآباد با بیان اینکه مهم‌ترین مشکل ما در سطح سواحل عدم فرهنگ استفاده درست از دریا است، بیان داشت:  در بحث فرهنگ‌سازی اقدامات خوبی صورت نگرفته و نیاز به اقدامات جدی‌تری در این زمینه داریم.متاسفانه بعضی از مسافران با فرهنگ استفاده از دریا نا آشنا هستند و بارها مشاهده گردیده که به تذکرات ناجی و سرناجیان  اعتنایی نکرده واقدام به شنا می کنند.همچنین بسیاری از غرقی ها در شهرستان در ساعات ممنوعه شنا و البته در نقاط ممنوعه شنا  و بصورت  شنای خانوادگی بوده و بعلت عدم آشنایی با فنون شنا و دریا منجر به غریق شده که امیدواریم استفاده درست و بجا از دریا و شنا در کشور فرهنگ سازی شود تا من بعد شاهد اینگونه حوادث دریایی نباشیم.
 پهلوان با اشاره به اینکه بسیاری از مردم با فرهنگ استفاده درست از دریا آشنایی ندارند،خاطرنشان کرد: لازم است مسئولان فرهنگی و رسانه‌ها درباره اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشیدن به مردم درباره استفاده درست از دریا اقدامات بیشتری انجام دهند