آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ , Sunday 20 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32398
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۵:۳۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  تصمیمی برای تغییر فرمانداران و استانداران نداریم/در انتخابات تشخیص هویت آنلاین انجام می‌شود/تعرفه‌های اخذ رأی زیر چاپ رفت

  آوای شمال/ عبدالرضا رحمانی‌فضلی اظهار کرد: برای انتخابات اسفند امسال همه هماهنگی‌ها با شورای نگهبان به خوبی انجام شده و وظایف قانونی خود را به خوبی پیگیری می‌کنیم. وی افزود: در حال حاضر تعرفه‌های اخذ رأی به زیر چاپ رفته و مراحل سفارش و تولید انبوه صندوق‌های جدید آرا انجام شده است. وزیر کشور با […]

  آوای شمال/ عبدالرضا رحمانی‌فضلی اظهار کرد: برای انتخابات اسفند امسال همه هماهنگی‌ها با شورای نگهبان به خوبی انجام شده و وظایف قانونی خود را به خوبی پیگیری می‌کنیم.

  وی افزود: در حال حاضر تعرفه‌های اخذ رأی به زیر چاپ رفته و مراحل سفارش و تولید انبوه صندوق‌های جدید آرا انجام شده است.

  وزیر کشور با اشاره به اینکه مهره‌های مخصوص انتخابات نیز در حال تولید انبوه است خاطرنشان کرد: دستگاه‌های الکترونیکی اخذ و شمارش آرا نیز طراحی شده و برای این دوره انتخابات مورد استفاده خواهد رسید.

  وی ادامه داد: بنا بر وظایف سازمانی وزارت کشور در برگزاری انتخابات هماهنگی لازم را با شورای نگهبان دارد و همه موارد اجرایی را با این شورا مطرح کرده تا شاهد انتخابات باشکوه را در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت باشیم.

  رحمانی‌فضلی با بیان اینکه ما در انتخابات پیش‌ رو به دنبال اجرای قانون هستیم اضافه کرد: ما به دنبال این هستیم تا متناسب با قانون اجرای انتخابات و درجه دقت را بالا ببریم.

  وی گفت: وزارت کشور به عنوان وظیفه خود به دنبال رفع زمینه‌های ابهام تخلفات در انتخابات هستیم تا خدای ناکرده حتی درصد بسیار کمی از تخلفات که در اذهان متبادر می‌شود با تلاش همگانی رفع کنیم.

  وزیر کشور با بیان اینکه با هماهنگی شورای نگهبان قرار است در انتخابات پیش‌رو تشخیص هویت به صورت آنلاین انجام شود افزود: در این طرح به صورت آنلاین افرادی که برای شرکت در انتخابات در حوزه‌ها حضور پیدا می‌کنند به سیستم یکپارچه ثبت احوال وصل خواهد شد تا تخلفات به حداقل برسد.

  وی یادآور شد: در گذشته افراد کمی با یک شناسنامه چند بار رأی دادند و یا با شناسنامه‌های متوفیان رأی دادند؛ همچنین در برخی از موارد افراد پایین‌تر از سن ۱۸ سال در رأی‌گیری شرکت می‌کردند که برای جلوگیری از این اتفاقات این طرح انجام خواهد شد.

  رحمانی‌فضلی در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه تا اسفندماه تغییرات سیاسی در سطح فرمانداران و استانداران صورت خواهد گرفت یا خیر؟گفت: ما پیش‌بینی برای اینکه تا قبل از انتخابات تغییری در حوزه فرمانداران و استانداران در کشور صورت گیرد، نداریم.

  وی تصریح کرد: هر چند که ارزیابی کارشناسی عملکرد فرمانداران و استانداران متناوب انجام می‌شود و اگر تغییری در نظر گرفته شود قطعاً صورت می‌گیرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات