آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32391
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۵:۱۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > ورزشی
 •   

  تصمیمی که همه را شوکه کرد!/وقتی مشکلات مالی افتخارات را محو می‌کند

  آوای شمال/ از قدیم گفتند به ترکیب تیم برنده دست نزنید اما گویا این مسئله برای فدراسیون فوتبال برعکس تعریف شده است چرا که شاید تنها جایی که نیاز به تغییر و تحول در این فدراسیون نداشت فوتبال ساحلی بود. رشته‌ای که توانسته بود در چند سال اخیر افتخارات زیادی را برای کشورمان به دست […]

  آوای شمال/ از قدیم گفتند به ترکیب تیم برنده دست نزنید اما گویا این مسئله برای فدراسیون فوتبال برعکس تعریف شده است چرا که شاید تنها جایی که نیاز به تغییر و تحول در این فدراسیون نداشت فوتبال ساحلی بود. رشته‌ای که توانسته بود در چند سال اخیر افتخارات زیادی را برای کشورمان به دست آورد افتخارات جهانی و آسیایی که باعث شده بود حداقل فدراسیون فوتبال ما را در بین جهانیان و آسیایی‌ها بر زبان بیاورد و بتواند در این زمینه عرض اندام کند.

  فوتبال ساحلی با حضور مارکو اکتاویو سرمربی برزیلی تیم ملی توانست در چند سال اخیر قهرمانی‌های مختلفی را در قاره کهن و جهان به دست آورد قهرمانی‌هایی که شاید روزی تصور آن هم برای فوتبال دوستان دشوار بود. قهرمانی در رقابت‌های بین قاره‌ای، کسب رتبه ششمی دنیا، قهرمانی در بازی‌های المپیک ساحلی، قهرمانی در آسیا، قهرمانی در تورنمنت‌های مختلف از جمله بلاروس همه و همه دستاوردهای حضور اکتابیو روی نیمکت تیم ملی فوتبال ساحلی ایران بود.

  اکتاویو در سال ۲۰۱۲ پس از اتفاقات ناگواری که در این رشته به وجود آمده بود بار دیگر هدایت تیم ملی فوتبال ساحلی را برعهده گرفت او که در سال ۲۰۰۷ توانسته بود اولین برد تیم ملی را در جام جهانی و مقابل اسپانیا رقم بزند به خاطر مسائل و مشکلات مدیریتی در آن برهه از تیم جدا شد اما پس از روی کار آمدن پریا شهریاری در کمیته فوتبال ساحلی او بار دیگر به جمع ساحلی‌بازان بازگشت.

  اما دیری نگذشت که پس از ۳ سال فدراسیون فوتبال چشم بر تمام موفقیت‌های تیم ملی فوتبال ساحلی بست و دیواری کوتاه‌تر از این رشته پیدا نکرد و تمامی مشکلات مالی خود را سر این رشته خراب کرد و سرمربی موفق این تیم را عزل کرد. اکتاویو می‌توانست با حضورش در ایران افتخارات دیگری را رقم بزند چرا که او در سال ۲۰۱۲ تیمی را تحویل گرفت که رتبه شانزدهم جام جهانی را کسب کرده بود اما در سال ۲۰۱۳ تائیتی رتبه هشتمی را کسب کرده بود و در جام جهانی ۲۰۱۵ هم توانست تیم ملی فوتبال ساحلی ایران را در رتبه ششم قرار دهد. این روند نشان می‌دهد او سیر صعودی داشته و توانسته موفق عمل کند. اما فدراسیون فوتبال معضلات مالی را تنها عامل جدایی این مربی موفق می‌داند.

  پس از رقابت‌های جام جهانی پرتغال کمیته فنی فوتسال و فوتبال ساحلی با مارکو اکتاویو جلسه‌ای برگزار کرد و حتی قرارداد او تمدید و مقرر شد تا این سرمربی به کار خود در ایران همچنان ادامه دهد. او پس از این توافق به کشورش رفت اما او در حالی که خبر نداشت آخرین حضورش را در ایران تجربه کرد و بدون خداحافظی از جمع ملی‌پوشان جدا شد. او که منتظر بود مسئولان فدراسیون شرایط را برای بازگشت او مهیا کنند اما دیگر خبری از بازگشتش نیست.

  می‌توان این موضوع از جمله اتفاقات نادر در فوتبال دانست البته فدراسیون فوتبال ما اتفاقات عجیب و غریب کم نداشته است و بارها شاهد مسائل مختلف بوده‌ایم اما انتظار نمی‌رفت که وقتی تیمی توانسته موفقیت خوبی کسب کند به ترکیب آن دست زده شود آن هم فقط به دلیل مشکلات مالی که شاید ارزش این را داشت که با مبلغی حتی بیشتر از آن چیزی که هم‌اکنون هزینه شده حداقل افتخاراتی را در فدراسیون فوتبال شاهد باشیم.

  این تغییرات همه را شوکه کرده است چرا که کسی انتظار آن را نداشت اما امیدواریم بازیکنان فوتبال ساحلی همچنان با قدرت به کار خود ادامه دهند چرا که آنها هم‌اکنون سرمربی را بالای سر خود می‌بینند که عملکرد بدی نداشته است. محمدحسین میرشمسی به اعتقاد اکثر کارشناسان مربی کاربلدی است او در یزد که ساحلی هم وجود ندارد و شهری کویری به حساب می‌آید تیمی تشکیل داده که موفق ظاهر شده و بازیکنان خوبی هم به تیم ملی فوتبال ساحلی معرفی کرده است. به هر حال این امید می‌رود که فوتبال ساحلی بتواند به موفقیت‌های خود ادامه دهد هرچند که گویا دیگر خبری از حمایت نیست و فقط باید دعا کنیم که دست به تخریب این رشته نزنند!

   

  برچسب ها :

  نظرات