آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 32383
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۴:۵۵
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  مانور کاهش تلفات در ۸۵ روستای مازندران انجام شد/بسیج عمومی برای اجرایی شدن طرح کاهش تلفات

  آوای شمال/ قاسم شهابی با بیان اینکه برای گذر از پیک تابستان راه‌کارهای مختلفی را به اجرا در می آوریم، اظهار کرد: فعالیت‌های فنی و عملیاتی، فرهنگی و اطلاع‌رسانی به‌ویژه بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌های دیداری، شنیداری، مکتوب و مجازی و … از جمله راه‌کارهای کاهش بار و انرژی تابستان امسال است. وی منطقی کردن روشنایی […]

  آوای شمال/ قاسم شهابی با بیان اینکه برای گذر از پیک تابستان راه‌کارهای مختلفی را به اجرا در می آوریم، اظهار کرد: فعالیت‌های فنی و عملیاتی، فرهنگی و اطلاع‌رسانی به‌ویژه بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌های دیداری، شنیداری، مکتوب و مجازی و … از جمله راه‌کارهای کاهش بار و انرژی تابستان امسال است.

  وی منطقی کردن روشنایی معابر، جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز، اصلاح اتصالات تست و اندازه‌گیری، کاهش تلفات توان، تعویض کنتور مشترکین پرمصرف، کنترل قدرت قرارداد مشترکین، جلب همکاری مشترکین خانگی و تجاری، اداری، صنعتی، کنترل و منطقی کردن سیستم‌های سرمایشی و … را از راه‌کارهای گذر از پیک تابستان عنوان کرد.

  مدیرعامل توزیع برق مازندران کاهش تلفات برق در استان را به‌عنوان طرحی ملی اعلام کرد و ادامه داد: این طرح در حدود یک‌سال است که به‌عنوان اولویت اصلی شرکت‌های توزیع مورد اهتمام قرار گرفته است.

  این مسئول اضافه کرد: در راستای اجرای این طرح، تاکنون ۲۱ هزار و ۴۲۰ کنتور که شامل۱۲۷ هزار مشترک می‌شود، مورد تست و بازرسی قرار گرفته است.

  شهابی با اشاره به اینکه اجرای طرح ملی کاهش تلفات برق سبب شد تا ۳۶ میلیون کیلووات‌ساعت انرژی هدررفته به شبکه توزیع بازگردد، خاطرنشان کرد: ۶۰ کیلومتر کابل خودنگهدار نصب در ۹۲ کیلومتر شبکه اصلاح و مقطع متوسط صورت گرفته است.

  وی بیان کرد: هماهنگی لازم برای خرید ۱۰۰هزار کنتور دیجیتال و ۶۰ کیلومتر کابل سرویس و ۲۵ هزار فیوز به عمل آمده است.

  مدیرعامل توزیع برق مازندران با اشاره به فعالیت گروه‌های بازرسی در تمامی شهرستان‌ها، یادآور شد: در راستای کاهش تلفات برق، پیش‌بینی اجرای مانور کاهش تلفات در ۸۵ روستا صورت گرفته است.

  شهابی افزود: برای اجرای مانورها نصب ۱۲۸ دستگاه ترانس، احداث ۶۹ کیلومتر شبکه و ۳۴ میلیارد و ۳۶۵ میلیون ریال هزینه پیش‌بینی شده است.

  وی با بیان بسیج عمومی تمامی نیروهای شرکت توزیع برق برای اجرایی شدن طرح کاهش تلفات، افزود: سعی داریم به اهداف نیرو که کاهش تلفات ۱۲ درصد است، دست یابیم.

  مدیرعامل توزیع برق مازندران میزان فرسودگی شبکه‌ها را در حدود ۳۵ درصد عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به محدودیت منابع و اعتبارات امکان اصلاح شبکه‌های فرسوده به یک‌باره وجود ندارد ولی هر سال برابر با ناحیه‌های پیش‌بینی‌شده و تخصیص اعتبار درصدی از شبکه‌های فرسوده اصلاح می‌شود.

  این مسئول با بیان اینکه در ماه‌های گذشته ۱۸۵ طرح اصلاح شبکه‌های فرسوده به مرحله اجرا درآمد، گفت: اجرای این طرح‌ها، تاحدودی در افزایش قابلیت اطمینان شبکه، بهبود ولتاژ و ارتقاء بر کیفیت آن اثرگذار بوده است.

  برچسب ها :

  نظرات